Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
(424)2478923
4242478922
Adres Cumhuriyet Mah. Çay Sokak No60 ELAZIĞ
MEB logo Elazığ / Merkez
Kaya Karakaya Fen Lisesi

http://karakayafenlisesi.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 120
Taban Puanı 410.6316
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Kaya Karakaya Fen Lisesi Elazığ ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Kaya Karakaya Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Kaya Karakaya Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Kaya Karakaya Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Kaya Karakaya Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Kaya Karakaya Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Kaya Karakaya Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Kaya Karakaya Fen Lisesi Taban Puanı 410.6316 -
2017 Kaya Karakaya Fen Lisesi Taban Puanı 489.8269 2.1100
2016 Kaya Karakaya Fen Lisesi Taban Puanı
484.0478 1.6800

Elazığlı hayırsever işadamı Kaya KARAKAYA tarafından yaptırılan Kaya Karakaya Fen Lisesi ve pansiyon binası 1999-2000 Eğitim Öğretim yılında öğretime başlamıştır. Okulumuz Cumhurbaşkanı Sayın Süleyman DEMİREL tarafından açılmıştır. 10.01.1999 Tarihli ve 23579 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan MEB Fen Liseleri Yönetmeliği ile 08.04.2004 Tarih ve 25664 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanan sınıf geçme yönetmeliğine tabi müfredat uygulanan okullardır.

VİZYON Bilim ve teknolojinin tüm imkanlarını kullanarak ülkesine ve milletine hizmet aşkı ile dolu, dünya standartlarını yakalamış, tercih edilen bir nesil yetiştirmek ve ülkemizde adından saygı ile söz edilen bir kurum olmaktır.

Kaya Karakaya Fen Lisesi MİSYON - Bilimsel çalışmalarda ulusal ve uluslararası alanda en iyi olmak. - İddialı ve yetenekli gençler için en çok tercih edilen çekim merkezi olmak. - Ülkemizde alanında akla gelen "ilk'' okul olmak. - Ülkemizi dünyada temsil etmek. - Bilimsel çalışmalarda dünya standartlarını yakalamak. - Yaptığı her işte kusursuzluğu hedefleyen gençler yetiştirmek. - Öğrencilerimizi ülkemizin en seçkin Yüksek Öğretim Programları´na hazırlamak. - Atatürk İlke ve İnkılapları´na bağlı, Atatürkçü Düşünce Sistemi´ni benimsemiş bireyler yetiştirmek. - Milli kültür ve manevi değerlere bağlı bireyler yetiştirmek. - Sosyal ve kültürel açıdan donanımlı bireyler yetiştirmek.

BAŞARILAR Üniversite sınavlarında Türkiye birincilikleri ve her yıl Türkiye dereceleri TÜBİTAK proje ve bilim olimpiyatlarında Türkiye birincilikleri ve her yıl proje derecelerimiz Sosyal etkinlikler ve diğer aktivitelerde çok sayıda başarılarımız...

Kaya Karakaya Fen Lisesi
 1. 2002-2018 Yılları Üniversite Yerleştirme Başarısını İnceleyin

Kaya Karakaya Fen Lisesi öğrencileri okul olarak, öğrenci olarak ve branş olarak Türkiye dereceleri elde ederek büyük başarılara imza atmıştır.

Kaya Karakaya Fen Lisesi
 • Öğretmen :25
 • Öğrenci :342
 • Derslik :16
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :3
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Gündüz örgün eğitim
 • Yemekhane :1
 • Saatler 08.00 - 15.05
OKUL/KURUMUN GENEL ÖZELLİKLERİ

1. Okul/Kurumun Tarihçesi Elazığlı hayırsever iş adamı Kaya KARAKAYA tarafından yaptırılan okul ve pansiyon binası 1999-2000 Eğitim Öğretim yılında öğretime başlamıştır. Okulumuz Cumhurbaşkanı Sayın Süleyman DEMİREL tarafından açılmıştır. Yapılan ilk bina depreme dayanıksız bulunarak 2014 yılında yıkılmıştır. Yeni binamıza 2015 Kasım ayında taşınılmıştır.

2. Okul/Kurumun Vizyonu Bilim ve teknolojinin tüm imkanlarını kullanarak ülkesine ve milletine hizmet aşkı ile dolu, dünya standartlarını yakalamış, tercih edilen bir nesil yetiştirmek ve ülkemizde adından saygı ile söz edilen bir kurum olmaktır.

3. Okul/Kurumun Değerleri Mutlu, sağlıklı, özgüvenli, başarılı, araştıran-sorgulayan, yaratıcı, öz disiplin sahibi, ulusal ve uluslararası değerleri kavrayıp benimsemiş, insan haklarına saygılı, kendi öğrenmesinin sorumluluğunu alan, diğer insanların gereksinimlerine ve çevresel bkonulara duyarlı bireyler yetiştirmek.

4. Okul/Kurumun İlkeleri Eşitlik, toplumsal adalet, dayanışma, çoğulculuk, toplumsal duyarlılık ekolojik düşünce, üretkenlik, dürüstlük, eleştirellik, bilimsellik,..

5. Okul/Kurumun Kayıt Kabul Şartları LGS sınavı sonucu puan üstünlüğüne göre öğrenci alır.

6. Okul/Kurum Yatılı Giriş Şartları Yatılı öğrencilerin yıllık gelirlerinin aylık öğrenci başına düşen miktarı 2018-2019 eğitim öğretim yılı için 11.360,40 liranın üzerinde olmaması şartı bulunmaktadır. Sağlık koşulu olarak bulaşıcı hastalığı bulunmamalıdır.

7. Pansiyonun Tarihçesi İlk pansiyon binamız 1999 yılında yapılmış olup 2014 yılında depreme dayanıksız olduğu tespit edilmiş ve yeniden yapılması için yıkılmıştır. Elazığlı hayırsever iş adamı Kaya KARAKAYA anne ve babasının adına yatırdığı bu bina 2015 yılında MEB tarafından yeniden yapılarak hizmete sunulmuştur.

8. Pansiyonun Özellikleri Pansiyon binası 4+1 katlı, kız-erkek farklı iki girişli, 1 mutfak ve 1 yemekhaneden oluşmaktadır. 4 kişilik odalarda 100 kız 100 erkek öğrenci kapasiteli hizmet vermektedir. Etüd odaları, her gün akşam ve sabah saatlerinde sıcak su imkanları ve haftada 2-3 gün çamaşır yıkama imkanları vardır. Periyodik olarak yatak takımları personel tarafından yıkanıp değiştirilmektedir. Kaya Karakaya Fen Lisesi Kaya Karakaya Fen Lisesi Kaya Karakaya Fen Lisesi Kaya Karakaya Fen Lisesi Kaya Karakaya Fen Lisesi Kaya Karakaya Fen Lisesi Kaya Karakaya Fen Lisesi Kaya Karakaya Fen Lisesi Kaya Karakaya Fen Lisesi Kaya Karakaya Fen Lisesi Kaya Karakaya Fen Lisesi Kaya Karakaya Fen Lisesi Kaya Karakaya Fen Lisesi Kaya Karakaya Fen Lisesi Kaya Karakaya Fen Lisesi Kaya Karakaya Fen Lisesi Kaya Karakaya Fen Lisesi Kaya Karakaya Fen Lisesi Kaya Karakaya Fen Lisesi 2002-2018 Yılları Üniversite Yerleştirme Başarısını İnceleyin

Kaya Karakaya Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Kaya Karakaya Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Kaya Karakaya Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Kaya Karakaya Fen Lisesi'nin başarılarını, Kaya Karakaya Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: (424)2478923
Okulun Faxı: 4242478922
Okulun Adresi: Cumhuriyet Mah. Çay Sokak No60 ELAZIĞ

Bu okula 2 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Elazığ Kaya Karakaya Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Kaya Karakaya Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Kaya Karakaya Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Kaya Karakaya Fen Lisesi taban puanı 2019 , Kaya Karakaya Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Kaya Karakaya Fen Lisesi yorumları, Kaya Karakaya Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Kaya Karakaya Fen Lisesi nerede?, Kaya Karakaya Fen Lisesi üniversite başarısı, Kaya Karakaya Fen Lisesi formaları, Kaya Karakaya Fen Lisesi adresi, Kaya Karakaya Fen Lisesi başarıları, Kaya Karakaya Fen Lisesi Elazığ, Merkez Kaya Karakaya Fen Lisesi

google+ google+ google+