Ahmet Kabaklı Fen Lisesi

Ahmet Kabaklı Fen Lisesi
 • Ahmet Kabaklı Fen Lisesi
  Ekle
 • 8
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı 144
Okulun Taban Puanı Güncelleniyor....
Güncel Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor....
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Ahmet Kabaklı Fen Lisesi Elazığ ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ahmet Kabaklı Fen Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Ahmet Kabaklı Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Ahmet Kabaklı Fen Lisesi'nin belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Ahmet Kabaklı Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Ahmet Kabaklı Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Ahmet Kabaklı Fen Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 - -
2018 - -
2017 474.4623 -
2016 457.0330 7.05
2015 455.1019 6.66
Okulumuz 1995-1996 öğretim yılında ilimiz Karşıyaka Lisesi binası bünyesinde hizmete açılmış olup 2 yıl burada eğitim öğretimini sürdürmüştür. Daha sonra Elazığ Valiliği onayı ile ilimiz Yusuf Yakupoğlu ilköğretim okulu binasında bağımsız olarak eğitim öğretim hizmetlerine devam etmiştir..

Ahmet Kabaklı Anadolu Öğretmen Lisesi adıyla eğitim-öğretim hayatını sürdürürken, 2004 yılında İMKB tarafından yaptırılan 18 derslikli okul binası ,120 erkek ,120 kız öğrenci kapasiteli iki adet pansiyonu , spor salonu ve yemekhanesi ile birlikte son derece modern bir eğitim kampüsüne kavuştu. Bakanlığımızın öğretmen liselerinin anadolu lisesine dönüştürülmesi kararı ile ile 2014/2015 eğitim öğretim yılından itibaren AHMET KABAKLI ANADOLU LİSESİ olarak eğitim vermeye başladı.

Vizyon Ahmet Kabaklı Anadolu Lisesini Elazığın ve Türkiyenin nitelikli eğitim veren Anadolu Liselerinden biri haline getirmek.

Misyon Gelişime açık kadromuz ve sahip olduğumuz donanımla öğrencilerimizi; Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, milli değerlerimizi benimseyen ve koruyan, kendini gerçekleştirebilen, her türlü bilgi ve donanıma sahip standartlara uygun bireyler olarak yetiştirmek ve bir üst öğrenime hazırlamaktır.

Başarılar 2012 LYS MF TÜRKİYE 22. ELAZIĞ 1. 2011 LYS DİL TÜRKİYE 3. ELAZIĞ 1.
Adres

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sokak no10

Telefon

0424 247 77 99

Fax

0 424 247 75 46

web

http://ahmetkabaklial.meb.k12.tr

Ahmet Kabaklı Fen Lisesi ile ilgili 8 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ahmet Kabaklı Fen Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Ahmet Kabaklı Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Ahmet Kabaklı Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ahmet Kabaklı Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ahmet Kabaklı Fen Lisesi yorumları okuayabilir, Ahmet Kabaklı Fen Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız