Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
04242901070
04242901073
Adres CUMHURİYET MAHALLESİ LOKMAN HEKİM SOKAK NO8 23270 ELAZIĞ MERKEZ
MEB logo Elazığ / Merkez
Cemil Meriç Fen Lisesi

http://cemilmericfenlisesi.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 120
Taban Puanı 389.6268
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Cemil Meriç Fen Lisesi Elazığ ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Cemil Meriç Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Cemil Meriç Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Cemil Meriç Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Cemil Meriç Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Cemil Meriç Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Cemil Meriç Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Cemil Meriç Fen Lisesi Taban Puanı 389.6268 -
2017 Cemil Meriç Fen Lisesi Taban Puanı 485.8580 3.4900
2016 Cemil Meriç Fen Lisesi Taban Puanı
477.8863 2.7900

Cemil Meriç Fen Lisesi 2011-2012 ders yılından itibaren eğitim-öğretime başladı. Ancak, öngörülen TOKİ konut alanındaki alt yapı çalışmalarının tamamlanamaması sebebiyle, okulumuz 2011-2012 eğitim-öğretim yılında faaliyetlerine Elazığ Metin Koloğlu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi binasında başlamıştır.

VİZYON Atatürk ilke ve inkılâplarını, cumhuriyetin değerlerini temel alan; milli ve manevi değerlerini benimseyen, akıl ve bilimin öncülük ettiği evrensel bir eğitim ocağı olmak.

MİSYON * Ne istediğini bilen, kararlı, tutarlı, başarıya odaklanmış,ülkemizin kalkınmasında ve gelişmesinde rol üstlenebilecek bireyler yetiştirmek, * Atalarının çağ açıp, çağ kapatan felsefesini özümsemiş, uzak hedefleri olan, çağa uyum sağlayabilen, çağı yönlendiren erdemli nesiller yetiştirmek.

BAŞARI DURUMU:

2018 YKS sonuçlarına göre,
 • İlk 1000?de: 5
 • İlk 10.000 de : 20
 • İlk 20.000 de : 30
olmak üzere 55 öğrencimiz dereceye girmiştir.
 • Öğretmen Sayısı : 19
 • Rehber Öğretmen Sayısı : 1
 • Öğrenci Sayısı : 294
 • Öğretim Şekli : Normal
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:00-15:10
 • Derslik Sayısı : 13
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 3
 • Konferans Salonu : 1
 • Spor Salonu : 1
 • Yemekhane : 1
 • Kütüphane : 1
 • Kantin : 1
 • Lojman Sayısı : 24
 • Ulaşım : Toplu Taşıma araçları - Bahçelievler Minibüs Hattı

Cemil Meriç Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Cemil Meriç Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Cemil Meriç Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Cemil Meriç Fen Lisesi'nin başarılarını, Cemil Meriç Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 04242901070
Okulun Faxı: 04242901073
Okulun Adresi: CUMHURİYET MAHALLESİ LOKMAN HEKİM SOKAK NO8 23270 ELAZIĞ MERKEZ

Bu okula 8 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Elazığ Cemil Meriç Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Cemil Meriç Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Cemil Meriç Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Cemil Meriç Fen Lisesi taban puanı 2019 , Cemil Meriç Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Cemil Meriç Fen Lisesi yorumları, Cemil Meriç Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Cemil Meriç Fen Lisesi nerede?, Cemil Meriç Fen Lisesi üniversite başarısı, Cemil Meriç Fen Lisesi formaları, Cemil Meriç Fen Lisesi adresi, Cemil Meriç Fen Lisesi başarıları, Cemil Meriç Fen Lisesi Elazığ, Merkez Cemil Meriç Fen Lisesi

google+ google+ google+