Cemil Meriç Anadolu Lisesi

İstanbul / Sultanbeyli

Cemil Meriç Anadolu Lisesi
 • Cemil Meriç Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 38
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli İstanbul
İlçesi Sultanbeyli
OBP Puanı (*) 83.4820
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Cemil Meriç Anadolu Lisesi İstanbul ili Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Cemil Meriç Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Cemil Meriç Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "83.4820". Cemil Meriç Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Cemil Meriç Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Sultanbeyli Cemil Meriç Anadolu Lisesi'nin yapımına 2019 yılında başlanmıştır. Dünya bankası tarafından finanse edilen okulumuz 24 derslik ve üç laboratuvar olarak planlanmış olup 4 kat üzerine inşaa edilmiştir. Okulumuz 2020-2021 eğitim-öğretim yılında hizmete girmiş olup, 9. Sınıf öğrencileri ile eğitim-öğretime başlamıştır.

Cemil Meriç Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Cemil Meriç Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: BATTALGAZİ MAH. KAYAÖREN SK. NO 9 İÇ KAPI NO 1 CEMIL MERIC ANADOLU LISESI SULTANBEYLİ / İSTANBUL

Tel: 2165926401

Fax: 2165925452

web: http://767358.meb.k12.tr

Cemil Meriç Anadolu Lisesi ile ilgili 38 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[öğrencii]

okulda boş kontenjan varmı aceba nakil aldırmak istiyorum

2021-08-24 14:28
 
0
 
0
[Yunus Emre Güler´e]

Sanırım almazlar çünkü en düşük okul başarı puanı "83" olması gerekiyor

2021-08-12 00:06
 
0
 
0
[yunus emre güler]

ya 71 ile alırlarmı lütfen bi insanoğlu bakarmı

2021-08-03 23:03
 
0
 
0
[2007 mağdurlarından]

Ya benim bu okulda aklıma takılan şey şu, sadece okulda 4 saat 10 dk duruyorsunuz yani çok az.bu değişecek mi yoksa hep böylemi yani bildigin hicbirsey ogretemicekler bune? Hüsnü Özyeğin 7 saat ama bu çok az neden?

2021-07-17 13:20
 
0
 
0
[2003 lü]

Arkadaşlar puanınız iyiyse kızlar için diyorum yazın şehit Muhammed fazlı demir aihl yi Sultanbeylinin en iyi okulu fen lisesi müfredatli okul Sultanbeylide bir fen lisesi yani 2.olarak nilüfer hatun da bu sene proje okulu olcak ve 60 kişilik kontenjan ile LGS puanıyla alicak puanı yüzdeligi belli değil o yüzden onu da yazın belki gelir bence 20 lerde olcak yüzdeligi yerel ile de nilüfer var yazabileceğiniz başka da yok yani iyi okul Sultanbeylide

2021-07-12 21:17
 
0
 
0
[lgs2021]

ortalamam 83 girer miyim?

2021-07-06 11:21
 
0
 
0
[Doktor olucagim]

Bu okul bu yıl 85 ile alicak.
Sitede yer almamasininy sebebi ise geçen senenin puanının 70 olması

2021-07-05 22:34
 
0
 
0
[Mehmet]

Arkadaşlar bu okul bu yıl 81 ile alicak bilginiz olsun. İyi şanslar eğer bu okula gitmek istiyorsanız ve puanınız yetmiyorsa Sultanbeyli Anadolu Lisesine gidin orasida burası gibi daha güzel bile diyebiliriz

2021-07-05 22:31
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 127

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 307

Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 117

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 680

Prof. Dr. Hulusi Behçet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 94

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 66

Üsküdar Bülent Akarcalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Cemil Meriç Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Cemil Meriç Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://767358.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Cemil Meriç Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Cemil Meriç Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Cemil Meriç Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Cemil Meriç Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız