Emlak Konut Mimar Sinan Anadolu Lisesi

İstanbul / Büyükçekmece

Emlak Konut Mimar Sinan Anadolu Lisesi
 • Emlak Konut Mimar Sinan Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 70
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli İstanbul
İlçesi Büyükçekmece
OBP Puanı (*) 89.6227
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Emlak Konut Mimar Sinan Anadolu Lisesi İstanbul ili Büyükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Emlak Konut Mimar Sinan Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Emlak Konut Mimar Sinan Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "89.6227". Emlak Konut Mimar Sinan Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Emlak Konut Mimar Sinan Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Emlak Konut Mimar Sinan Anadolu Lisesi ilk olarak 2003-2004 Eğitim öğretim yılında Batıköy Memurdan Armağan İlköğretim Okulunun  üçüncü katında hizmete girmiş olup, 2006-2007 Eğitim öğretim yılında Batıköydeki  yeni binasına taşınmıştır.

Açıldığında ilk adı Mimar Sinan Batıköy Lisesi olan okulumuz, yeni  binamızın Emlak Konut tarafından yapılmasından dolayı, Emlak Konut Mimar Sinan Lisesi şeklinde yeni  bir isme kavuşmuş , 2009-2010 Eğitim Öğretim yılında da Anadolu lisesi statüsüne geçerek Emlak Konut Mimar Sinan Anadolu Lisesi adını almıştır.

Okulumuzda 24 derslik bulunmaktadır. İki adet bilgisayar teknoloji sınıfımız  mevcuttur. Fizik, kimya ve biyoloji laboratuvarlarımız hizmet vermektedir. Bunların dışında, bir kütüphanemiz hizmete devam etmektedir.180 kişilik bir Konferans Salonu ve 100 kişilik bir yemekhanemiz mevcuttur. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından spor salonu yaptırılmaktadır.

 Ayrıca, Okulumuzun yurtdışı Comenius ve kardeş okul çalışmaları bulunmaktadır. Başarıyla tamamlanan 8 ortaklı Comenius projesinden sonra yeni bir projelere başlamış bulunmaktayız. Almanya (Gelsenkirchen) ve Yunanistan (Selanik) de bulunan 2 okulla Kardeş Okul çalışmalarımızda devam etmektedir. Bir yüksek öğrenim kurumuna girme durumuna göre öğrenci başarı durumu 2010 : %36 , 2011 : %46, 2012: % 52   2013:  % 61 dir.  2013-2014 Öğretim Yılında; 4 idareci,49 öğretmen ve 770 öğrenciyle eğitim-öğretime devam edilmektedir.

-Üniversiteye giriş Başarısı: 2010-% 36,2011- % 48,2012- % 52,2013- % 61 (Genel lisenin son mezunları) -İl ve İlçe düzeyinde yapılan kültürel ve sportif yarışmalarda çeşitli dereceler.

Emlak Konut Mimar Sinan Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Emlak Konut Mimar Sinan Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Emlak Konut Mimar Sinan Anadolu Lisesi
Emlak Konut Mimar Sinan Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Büyükçekmece
  İlçe
Emlak Konut Mimar Sinan Anadolu Lisesi
Emlak Konut Mimar Sinan Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Büyükçekmece
  İlçe
Emlak Konut Mimar Sinan Anadolu Lisesi
Emlak Konut Mimar Sinan Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Büyükçekmece
  İlçe
Emlak Konut Mimar Sinan Anadolu Lisesi
Emlak Konut Mimar Sinan Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Büyükçekmece
  İlçe
Emlak Konut Mimar Sinan Anadolu Lisesi
Emlak Konut Mimar Sinan Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Büyükçekmece
  İlçe

Adres: Mustafa Kemal Bulv. Billur Cd, 34535 Sinanoba/İstanbul

Tel: 0 212 864 10 22

Fax: 0 212 864 10 23

web: http://ekmal.meb.k12.tr

Emlak Konut Mimar Sinan Anadolu Lisesi ile ilgili 70 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Ekmal´21]

Okulun sosyal faaliyetlerinden bahsetmek gerekirse benim zamanımda MUN kulübü vardı .MUN (Model United Nations), pek çok lise ve üniversitede düzenlenen ve temel olarak Birleşmiş Milletler´in farklı komitelerinin, simülasyon olarak öğrenciler tarafından canlandırıldığı ve genelde konferans şeklinde gerçekleşen bir etkinlik. tavsiyem fırsatını bulursanız bu kulüpte aktif olmaya çalışın ve bunun içinde belli bir seviye İngilizceniz olması şart demek istediğim sadece bu kulüpte değil İngilizce dersleride zamanında beni baya zorlamisti liseyi sorunsuz bitirebilirmenin yolu İngilizceden de geçiyor kat sayısı çok yüksek 9 saat İngilizce gördüğümüz oluyordu .Ve İngilizce eğitimi çok üst seviyeydi diğer okullara göre öznur hocam çok yardımcı olmustu .tabi sizin kendi çabanız da çok önemli sınavda İngilizce metin ve makale yazmanızı istiyorlar genelde sıkı çalışın mezun tavsiyesidir.

2021-08-20 23:34
 
0
 
0
[Ekmal´21]

9.sinif kavga edecek tipler yoktu benim zamanımda zafer hoca olduğu sürece de olacağını sanmam daha önce okul içinde kavgaya şahit olmadım ama okul dışında olmuştu bir kere sen yinede bulasmamaya çalış kimseye

2021-08-20 23:12
 
0
 
0
[9.Sinif]

Okulun itiraf sayfası var mı ve öğrenci ortamı falan nasil kavga eden cok tip var mı ?

2021-07-28 15:48
 
0
 
0
[Hirem su idiot]

hirem su bir sonrakine biraz daha güzel yalan at

2021-07-26 18:12
 
0
 
0
[melek]

obp puanım 83 umarım alınırım

2021-07-13 17:36
 
0
 
0
[hirem su ]

arkadalar obp em 98.5678 bu okul beni alır mı çok istiyorum lgs dende çook yüksek aldım ama herşey bu okul için ayıptır söylemesi 432.5678 aldım

2021-07-07 18:09
 
0
 
0
[2021 lgs]

Merhaba
Benim obp 96, okulun yakınında oturuyorum, burası çıkacak muhtemelen ama sorularım var yardımcı olur musunuz?
- sınıflar kaç kişilik?
- kalabalıksa örn 30 ve üzeri, dersler verimli geçiyor mu?
- okul baska semtlerden ogrenci aliyor mu?
- sehit batuhan ergin mi burasi mi?

2021-07-03 23:45
 
0
 
0
[Obp li ögrenci]

Benim ortalamam 89 buraya girebilirmiyim acaba?

2021-06-23 22:42
 
0
 
0
[merhaba ]

büyük ihtimalle alırlar.

2021-06-22 18:49
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 129

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 314

Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 119

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 692

Prof. Dr. Hulusi Behçet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 98

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 68

Üsküdar Bülent Akarcalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Emlak Konut Mimar Sinan Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Emlak Konut Mimar Sinan Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://ekmal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Emlak Konut Mimar Sinan Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Emlak Konut Mimar Sinan Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Emlak Konut Mimar Sinan Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Emlak Konut Mimar Sinan Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız