Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
05396657532
05396657532
Adres Karataş 1. Bölge Bağlarbaşı Anadolu Lisesi Şahinbey/Gaziantep
MEB logo Gaziantep / Şahinbey
Gaziantep TOBB Fen Lisesi

http://tobbfenlisesi.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 150
Taban Puanı 390.8737
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Gaziantep TOBB Fen Lisesi Gaziantep ili Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Gaziantep TOBB Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Gaziantep TOBB Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Gaziantep TOBB Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Gaziantep TOBB Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Gaziantep TOBB Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Gaziantep TOBB Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Gaziantep TOBB Fen Lisesi Taban Puanı 390.8737 -
2017 Gaziantep TOBB Fen Lisesi Taban Puanı 485.6808 3.5500
2016 Gaziantep TOBB Fen Lisesi Taban Puanı
475.4988 3.2400

VİZYON B'ilim ve teknolojinin farkında olan, Değişme ve gelişmeye açık, Öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, Değerlerini yaşayan ve yaşatan, Hoşgörü sahibi, Farklılıkları zenginlik kabul eden, En az bir yabancı dili çok iyi bilen, Yüksek moral değerlere sahip Kendine güvenen, Katılımcı, Kendini sorgulayan, Etkili ve nitelikli bireyler yetiştirmektir.

MİSYON Öğrencilerimizin; Bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrenmelerini, bilgili, becerili, özgüvenli olmalarını, Çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kuracak davranışları kazanmalarını, Olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilmelerini, Çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmalarını, gelişen teknolojiyi izleyip kullanabilmelerini, Vatanını, bayrağını seven, milletine saygılı, tarih şuuruna sahip inançlı nesiller olmalarını, Liderlik özelliklerinin yanı sıra, işbirliği ve ekip çalışmasına yatkın, Türkiye´de en iyiler arasına girecek bireyler olmalarını sağlamaktır.

Gaziantep TOBB Fen Lisesi
 • Öğretmen :32
 • Rehber Öğretmen :1
 • Öğrenci :600
 • Derslik :20
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • BT Sınıfı :1
 • Misafirhane :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :3
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :NORMAL
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Revir:1
 • Bahçe :1
 • Saatler DERS BAŞLAMA SAATİ: 08:00 DERS BİTİŞ SAATİ: 15:10
 • Isınma KALORİFER-DOĞAL GAZ
 • Ulaşım TRAMVAY, OTOBÜS İLE ULAŞIM MEVCUTTUR.
 • Yerleşim Yeri İbn-i Mahallesi 190011 Nolu Sokak No 4 Şahinbey/Gaziantep
 • İl/İlçe Merkezine UzaklıkMERKEZ
Gaziantep TOBB Fen Lisesi Gaziantep TOBB Fen Lisesi Gaziantep TOBB Fen Lisesi Gaziantep TOBB Fen Lisesi Gaziantep TOBB Fen Lisesi Gaziantep TOBB Fen Lisesi Gaziantep TOBB Fen Lisesi Gaziantep TOBB Fen Lisesi Gaziantep TOBB Fen Lisesi Gaziantep TOBB Fen Lisesi Gaziantep TOBB Fen Lisesi Gaziantep TOBB Fen Lisesi Gaziantep TOBB Fen Lisesi Gaziantep TOBB Fen Lisesi Gaziantep TOBB Fen Lisesi

Gaziantep TOBB Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Gaziantep TOBB Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Gaziantep TOBB Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Gaziantep TOBB Fen Lisesi'nin başarılarını, Gaziantep TOBB Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 05396657532
Okulun Faxı: 05396657532
Okulun Adresi: Karataş 1. Bölge Bağlarbaşı Anadolu Lisesi Şahinbey/Gaziantep

Bu okula 30 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Gaziantep Gaziantep TOBB Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Gaziantep TOBB Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Gaziantep TOBB Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Gaziantep TOBB Fen Lisesi taban puanı 2019 , Gaziantep TOBB Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Gaziantep TOBB Fen Lisesi yorumları, Gaziantep TOBB Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Gaziantep TOBB Fen Lisesi nerede?, Gaziantep TOBB Fen Lisesi üniversite başarısı, Gaziantep TOBB Fen Lisesi formaları, Gaziantep TOBB Fen Lisesi adresi, Gaziantep TOBB Fen Lisesi başarıları, Gaziantep TOBB Fen Lisesi Gaziantep, Şahinbey Gaziantep TOBB Fen Lisesi

google+ google+ google+