Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
0 342 2081054
0 342 2081054
Adres Akçakent Mahallesi Eski Antep Yolu Caddesi No108 Nizip/GAZİANTEP
MEB logo Gaziantep / Nizip
Nizip Fen Lisesi

http://nizipfenlisesi.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 150
Taban Puanı 358.5639
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Nizip Fen Lisesi Gaziantep ili Nizip İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Nizip Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Nizip Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Nizip Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Nizip Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Nizip Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Nizip Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Nizip Fen Lisesi Taban Puanı 358.5639 -
2017 Nizip Fen Lisesi Taban Puanı 476.0969 7.1700
2016 Nizip Fen Lisesi Taban Puanı
467.0351 4.9400

Nizip Fen Lisesi 2011-2012 Eğitim ve Öğretim yılında iki sınıf ile Nizip Anadolu Öğretmen Lisesinin binasında hizmete açılmıştır.

 • Öğretmen Sayısı : 25
 • Öğrenci Sayısı : 451
 • Öğretim Şekli : Tamgün
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:00 16:00
 • Derslik Sayısı : 14
 • İnternet Bağlantısı : ADSL (1 Mbit)
 • Spor Salonu : 1
 • Yemekhane : 1
 • Isınma Şekli : Doğalgaz
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : Gaziantep İl Merkezine 45 km

BAŞARILAR

 • 1- 2011-2012 Eğitim Öğretim Yılı Nizip Belediyesi sponsorluğunda düzenlenen Ortaöğretim Okulları 9. Sınıflar arası yapılan Bilgi Yarışması birinciliği...
 • 2- 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü münasebetiyle düzenlenen İstiklal Marşını Ezbere Okuma Yarışması birinciliği...
Nizip Fen Lisesi

Nizip Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Nizip Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Nizip Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Nizip Fen Lisesi'nin başarılarını, Nizip Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0 342 2081054
Okulun Faxı: 0 342 2081054
Okulun Adresi: Akçakent Mahallesi Eski Antep Yolu Caddesi No108 Nizip/GAZİANTEP

Bu okula 5 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Gaziantep Nizip Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Nizip Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Nizip Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Nizip Fen Lisesi taban puanı 2019 , Nizip Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Nizip Fen Lisesi yorumları, Nizip Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Nizip Fen Lisesi nerede?, Nizip Fen Lisesi üniversite başarısı, Nizip Fen Lisesi formaları, Nizip Fen Lisesi adresi, Nizip Fen Lisesi başarıları, Nizip Fen Lisesi Gaziantep, Nizip Nizip Fen Lisesi

google+ google+ google+