Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
3423364900-05
3423364903
Adres Osmangazi Mah. 63. Sk. No20 Gaziantep Çocuk Hastanesi, 75.Yıl Doğum Hastanesi, Polis Evi, Çevik Kuvvet Civarı Şehitkamil / GAZİANTEP
MEB logo Gaziantep / Şehit Kamil
Vehbi Dinçerler Fen Lisesi

http://gvdfl.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 150
Taban Puanı 413.8543
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Vehbi Dinçerler Fen Lisesi Gaziantep ili Şehit Kamil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Vehbi Dinçerler Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Vehbi Dinçerler Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Vehbi Dinçerler Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Vehbi Dinçerler Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Vehbi Dinçerler Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Vehbi Dinçerler Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Vehbi Dinçerler Fen Lisesi Taban Puanı 413.8543 -
2017 Vehbi Dinçerler Fen Lisesi Taban Puanı 491.7784 1.4900
2016 Vehbi Dinçerler Fen Lisesi Taban Puanı
485.8341 1.3900

Vehbi Dinçerler Fen Lisesi 1985 yılında Gaziantep Fen Lisesi adı ile kurulmuştur. Gaziantep Eğitim Enstitüsünün Karşıyaka´daki kampüsüne yerleştirilmiştir.1990 yılında Bakanlar Kurulu Kararı ile adı Gaziantep Vehbi Dinçerler Fen Lisesi olarak değiştirilmiştir. Vehbi Dinçerler Fen Lisesi

23 yıl boyunca Karşıyaka´da eğitim öğretime devam etmiştir ancak Şubat 2008´de Gaziante İl Özel İdaresinin, Osmangazi Mahallesinde yaptırdığı yeni kampüsüne taşınmıştır.Yeni kampüsümüz Şehitkamil İlçesi (Merkez ilçe) Osmangazi Mahallesinde, Gaziantep Çocuk Hastanesi, Çevik Kuvvet, Polis Evi civarında, tümüne yürüyüş mesafesi ile yaklaşık 3 dakika uzaklıktadır. 

Kampüs içerisinde derslik binası, spor salonu, pansiyon, lojman ve güvenlik kulübeleri yer almaktadır. Okul bahçesinde öğrencilerimizin futbol, voleybol, basketbol, badminton oynayabileceği alanlar ve dinlenmeleri, sınıf kahvaltıları, ikindi çayları ve kebap partileri için ise belediyemizin düzenlediği geniş bir ağaçlık alan yer almaktadır. Ağaçlık alan aynı zamanda biyoloji alanında ki bilimsel çalışmalar için de kullanılmaktadır. Vehbi Dinçerler Fen Lisesi

VİZYON Milli Eğitimin temel ve özel amaçları ve ilkeleri doğrultusunda, bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrenmelerini; bilgili, becerikli, ahlaklı ve özgüvenli olmalarını, Problemlerin çözümünde bilimsel yöntemin kullanılma gerekliliğini kavramalarını, Bilgi toplumunun gereksinimi olan araştırmacılar olarak yetişmelerini, Çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kuracak davranışları kazanmalarını, Vatanına, milletine, milli ve manevi değerlerine bağlı bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır.

Vehbi Dinçerler Fen Lisesi MİSYON Bilimsel ve teknolojik esaslara, yeniliklere açık, Çevresindeki olarlara duyarlı, Sistemli çalışan, sürekli olarak kendini geliştiren ve yenileyen, İilgi ve yetenekleri doğrultusunda yüksek öğrenime hazırlanan, Bilgiye ulaşmayı ve bilgiyi paylaşmayı bilen, Ülkesine, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, Münasebetlerini saygı, sevgi, hoşgörü ve dürüstlük temeline dayandıran, Bilimsel bilgiyi davranış haline getirebilen ve günlük yaşama aktarabilen, Atatürk ilkelerini benimsemiş, demokratik, idealist bireyler olarak yetiştirmektir.

BAŞARI DURUMU

Vehbi Dinçerler Fen Lisesi 2015 LYS başarımız...   2015 LYS´de ilk 100´de olan 2 öğrencimiz Salih ERKAN ve Delil Serhat YİĞİT ve ilk 1000´de yer alan diğer öğrencilerimiz Ahmed Hakan ÇOKKESER, Ferhat GÜLMEZ,Mutlu SOY,H.Baran YILMAZ başarılarıyla okulumuzu gururlandırmışlardır. Kendilerini,emeği geçen öğretmenlerimizi ve ailelerini kutlarız.

2015 YGS İlk 1000´de 7 öğrenci

  2015 YGS´de ilk 1000´de olan 7 öğrencimiz toplam 32 derece ile okulumuzu gururlandırmıştır. Öğrencilerimizi ve emeği geçen öğretmenlerimizi kutlarız. Vehbi Dinçerler Fen Lisesi
 • Öğretmen :32
 • Rehber Öğretmen :2
 • Öğrenci :475
 • Vehbi Dinçerler Fen Lisesi
 • Derslik :16
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :0
 • BT Sınıfı :1
 • Misafirhane :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :3
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :2
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Tam gün
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Bahçe :2
 • Saatler 8:00 - 15:20
 • Isınma Doğalgaz
 • Bağlantı Fatih Projesi Fiber İnternet
 • Yabancı Dil
 • Lojman- Görev tahsisli, okul kampüsü içerisinde, lüks lojman sınıfında, merkezi doğal gaz ısıtmalı, tamamı dolu 4 adet lojman dairesi.
 • Ulaşım Şehirlerarası otogara toplu ulaşım araçları ile yaklaşık 45 dakika uzaklıkta.Toplu taşıma araçları (Çocuk Hastanesi - Ünaldı Sigorta dolmuşları) ile ulaşılabilir. Gaziantep Çocuk Hastanesi, Gaziantep Polis Okulu yakınında.
 • Yerleşim Yeri 15 Temmuz Mahallesi, 56063 Sokak, No:20 Şehitkamil - Gaziantep
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık İl merkezinde yer almaktadır. Gaziantep Çocuk Hastanesi, Gaziantep Polis Okulu karşısı, Gaziantep Üniversitesi yakınında.
Vehbi Dinçerler Fen Lisesi Vehbi Dinçerler Fen Lisesi Vehbi Dinçerler Fen Lisesi Vehbi Dinçerler Fen Lisesi

Vehbi Dinçerler Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Vehbi Dinçerler Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Vehbi Dinçerler Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Vehbi Dinçerler Fen Lisesi'nin başarılarını, Vehbi Dinçerler Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 3423364900-05
Okulun Faxı: 3423364903
Okulun Adresi: Osmangazi Mah. 63. Sk. No20 Gaziantep Çocuk Hastanesi, 75.Yıl Doğum Hastanesi, Polis Evi, Çevik Kuvvet Civarı Şehitkamil / GAZİANTEP

Bu okula 14 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Gaziantep Vehbi Dinçerler Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Vehbi Dinçerler Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Vehbi Dinçerler Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Vehbi Dinçerler Fen Lisesi taban puanı 2019 , Vehbi Dinçerler Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Vehbi Dinçerler Fen Lisesi yorumları, Vehbi Dinçerler Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Vehbi Dinçerler Fen Lisesi nerede?, Vehbi Dinçerler Fen Lisesi üniversite başarısı, Vehbi Dinçerler Fen Lisesi formaları, Vehbi Dinçerler Fen Lisesi adresi, Vehbi Dinçerler Fen Lisesi başarıları, Vehbi Dinçerler Fen Lisesi Gaziantep, Şehit Kamil Vehbi Dinçerler Fen Lisesi

google+ google+ google+