Kağıthane İTO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Kağıthane İTO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Kağıthane İTO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 6
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi/Yerel
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Okulun Taban Puanı 274.9767
Güncel Yüzdelik Dilimi 56.23
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Kağıthane İTO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Kağıthane İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Kağıthane İTO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Kağıthane İTO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Kağıthane İTO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Kağıthane İTO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

  Alanlarımız

 • Sanat ve Tasarım Alanı
İSTATİSTİKİ BİLGİLERİ
Okulun Son Üç Yıllık Taban Puanı
Yüzdelik Dilim Bilgisi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 274.9767 56.23
2018 - -
2017 324.5663 -
Okulumuz geniş bir arazi üzerine kurulmuş 27 derslikli, kapalı spor salonu, bir yabancı dil laboratuarı, 4 bilgisayar laboratuarı, fen bilimleri laboratuarı, konferans salonu,kütüphane, idari bölümleri ile komple bir tesis olarak inşa edilmiştir.

İngilizce Eğitim Okulumuzda 2006-2007 öğretim yılına kadar bir yıl süreli yabancı dil eğitimi verilmekteydi. Ortaöğretimin dört yıla çıkarılmasıyla İngilizci eğitimi yapısı da değişmiştir. Temelde okuma, yazma, dinleme ve genel dilbilgisinden oluşan İngilizce dersleri yeni müfredata göre dört yıl içine yayılmış olarak öğretilmektedir. Okul olarak öğretim kadromuzla daha verimli bir İngilizce öğrenimini amaçladık. Bunun için İngilizce laboratuarımız kullanılmaktadır.

ALANLARIMIZ
 1. Bilişim Teknolojileri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Web Programcılığı Dalı
 2. Büro Yönetimi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Yönetici Sekreterliği Dalı
 3. Grafik ve Fotoğraf Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Fotoğraf Dalı
 4. Grafik ve Fotoğraf Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Grafik Dalı
 5. Muhasebe ve Finansman Alanı (Y.Dil:Japonca) / Bilgisayarlı Muhasebe Dalı
 6. Muhasebe ve Finansman Alanı (Y.Dil:Japonca) / Dış Ticaret Ofis Hizmetleri Dalı
 7. Muhasebe ve Finansman Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Bilgisayarlı Muhasebe Dalı
 8. Muhasebe ve Finansman Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Dış Ticaret Ofis Hizmetleri Dalı
 9. Sanat ve Tasarım Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Dekoratif Sanatlar Dalı
 10. Sanat ve Tasarım Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Plastik Sanatlar Dalı
 11. Sanat ve Tasarım Alanı (Y.Dil:İngilizce) / İç Mekân Dekorasyon Dalı
 12. Ulaştırma Hizmetleri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Lojistik Dalı
Japonca Eğitim 1992 yılında açılan İstanbul Ticaret Odası Anadolu Ticaret Meslek Lisesi Japonca bölümü günümüz Türkiye'sinde Japonca eğitiminin gerçekleştirildiği ortaöğretim seviyesindeki öğretim kurumlarından birini teşkil etmektedir. Japonca eğitiminin amaçlarından biri, öğrenciler mezun olana kadar Japonca yeterlik sınavı üçüncü seviyesinden geçebilecek seviyede yetkinliğe ulaşmalarını sağlamaktır. Buna ek olarak öğrencilerin Japoncada günlük konuşmaları gerçekleştirecek seviyeye gelmeleri de hedeflenmektedir.

Maalesef bir çok öğrencinin Japoncaya pek ilgileri olmadığı gerçeği söz konusudur. İstediklerinin aksine İngilizce bölümüne giremeyip de Japonca bölümüne kayıt yaptırmış öğrencilerin olması da bu durumun sebeplerinden biridir. Bununla beraber bölüme girdikten sonra Japoncaya yönelik ilgisi artıp gayretli çalışmaya başlayan öğrencilerde söz konusudur. 2005 yılı mart ayında hazırlık sınıfında okuyan bir öğrencinin ondördüncüsü düzenlenen Japonca konuşma yarışması A kategorisinde birincilik elde etmesi bir çok öğrenci için motivasyonlarını artırıcı bir etki göstermiştir.

Okuldaki Japonca eğitimi çerçevesinde çeşitli değişiklikler vuku bulmuştur. İki yıl önceden öğrenci mevcudu artmış ve 270 e yükselmiştir. Fakat 2005 eylülünde ortaöğretim sisteminde yapılan bir reformla birlikte yıllık Japonca ders saati, eskiye nazaran haftada 14 saat azaltılıp haftada 10 saate düşmüştür. Dolayısıyla 4 yıllık Japonca ders çalışma süresi eskiye oranla büyük oranda düşüş göstermiştir.

Eğitim çevresindeki değişim sürecinde, Japonca bölümünün hali hazırdaki değerinin kabul görmesi amacıyla mezunların Japon şirketlerinde çalışabilme amacıyla iş dünyasına yönelip irtibat kurmaları gerekmektedir

VİZYON Ticaret Meslek Eğitimi veren Mesleki Eğitim Kurumları içinde en etkin ve geleceğin ekonomisine yön veren bireyler yetiştiren bir kurum olmaktır.

MİSYON Türk Milli Eğitiminin amaçlarına uygun olarak; Ticaret Meslek Eğitimi ve Öğretimi alanında paydaşlarına rehberlik yapan; bilgiye ulaşmayı öğretmekte son derece başarılı kadrosu ile ülke ekonomisine yön verme kararlılığına sahip; kendine güvenen bilgili, çalışkan, sürekli gelişim içinde ve çevresiyle uyumlu bireyler yetiştirmek için varız.

 • Öğretmen Sayısı : 47
 • Öğrenci Sayısı : 1043
 • Öğretim Şekli : TEKLİ ÖĞRETİM
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 8:50 - 15:25
 • Derslik Sayısı : 29
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 4
 • Konferans Salonu : 1
 • Spor Salonu : 1
 • Kütüphane : 1
Adres

mehmet Akif Ersoy Mahallasi Darülaceze Caddesi Şark Kahvesi Durağı Okmeydanı

Telefon

(0212) 2545116

Fax

0212 2560818 .

web

http://kaitotml.meb.k12.tr

Bu okula 6 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Kağıthane İTO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Kağıthane İTO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Kağıthane İTO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Kağıthane İTO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Kağıthane İTO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuayabilir, Kağıthane İTO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize [email protected] adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız