Kağıthane İTO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

İstanbul / Kağıthane
Kağıthane İTO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Yerleştirme Şekli Merkezi/Yerel
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Okulun Taban Puanı 274.9767
Güncel Yüzdelik Dilimi 56.23
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Kağıthane İTO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Kağıthane İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Kağıthane İTO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Kağıthane İTO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Kağıthane İTO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Kağıthane İTO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

  Alanlarımız

 • Sanat ve Tasarım Alanı
İSTATİSTİKİ BİLGİLERİ
Okulun Son Üç Yıllık Taban Puanı
Yüzdelik Dilim Bilgisi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 274.9767 56.23
2018 - -
2017 324.5663 -
Okulumuz geniş bir arazi üzerine kurulmuş 27 derslikli, kapalı spor salonu, bir yabancı dil laboratuarı, 4 bilgisayar laboratuarı, fen bilimleri laboratuarı, konferans salonu,kütüphane, idari bölümleri ile komple bir tesis olarak inşa edilmiştir.

İngilizce Eğitim Okulumuzda 2006-2007 öğretim yılına kadar bir yıl süreli yabancı dil eğitimi verilmekteydi. Ortaöğretimin dört yıla çıkarılmasıyla İngilizci eğitimi yapısı da değişmiştir. Temelde okuma, yazma, dinleme ve genel dilbilgisinden oluşan İngilizce dersleri yeni müfredata göre dört yıl içine yayılmış olarak öğretilmektedir. Okul olarak öğretim kadromuzla daha verimli bir İngilizce öğrenimini amaçladık. Bunun için İngilizce laboratuarımız kullanılmaktadır.

ALANLARIMIZ
 1. Bilişim Teknolojileri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Web Programcılığı Dalı
 2. Büro Yönetimi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Yönetici Sekreterliği Dalı
 3. Grafik ve Fotoğraf Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Fotoğraf Dalı
 4. Grafik ve Fotoğraf Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Grafik Dalı
 5. Muhasebe ve Finansman Alanı (Y.Dil:Japonca) / Bilgisayarlı Muhasebe Dalı
 6. Muhasebe ve Finansman Alanı (Y.Dil:Japonca) / Dış Ticaret Ofis Hizmetleri Dalı
 7. Muhasebe ve Finansman Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Bilgisayarlı Muhasebe Dalı
 8. Muhasebe ve Finansman Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Dış Ticaret Ofis Hizmetleri Dalı
 9. Sanat ve Tasarım Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Dekoratif Sanatlar Dalı
 10. Sanat ve Tasarım Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Plastik Sanatlar Dalı
 11. Sanat ve Tasarım Alanı (Y.Dil:İngilizce) / İç Mekân Dekorasyon Dalı
 12. Ulaştırma Hizmetleri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Lojistik Dalı
Japonca Eğitim 1992 yılında açılan İstanbul Ticaret Odası Anadolu Ticaret Meslek Lisesi Japonca bölümü günümüz Türkiye'sinde Japonca eğitiminin gerçekleştirildiği ortaöğretim seviyesindeki öğretim kurumlarından birini teşkil etmektedir. Japonca eğitiminin amaçlarından biri, öğrenciler mezun olana kadar Japonca yeterlik sınavı üçüncü seviyesinden geçebilecek seviyede yetkinliğe ulaşmalarını sağlamaktır. Buna ek olarak öğrencilerin Japoncada günlük konuşmaları gerçekleştirecek seviyeye gelmeleri de hedeflenmektedir.

Maalesef bir çok öğrencinin Japoncaya pek ilgileri olmadığı gerçeği söz konusudur. İstediklerinin aksine İngilizce bölümüne giremeyip de Japonca bölümüne kayıt yaptırmış öğrencilerin olması da bu durumun sebeplerinden biridir. Bununla beraber bölüme girdikten sonra Japoncaya yönelik ilgisi artıp gayretli çalışmaya başlayan öğrencilerde söz konusudur. 2005 yılı mart ayında hazırlık sınıfında okuyan bir öğrencinin ondördüncüsü düzenlenen Japonca konuşma yarışması A kategorisinde birincilik elde etmesi bir çok öğrenci için motivasyonlarını artırıcı bir etki göstermiştir.

Okuldaki Japonca eğitimi çerçevesinde çeşitli değişiklikler vuku bulmuştur. İki yıl önceden öğrenci mevcudu artmış ve 270 e yükselmiştir. Fakat 2005 eylülünde ortaöğretim sisteminde yapılan bir reformla birlikte yıllık Japonca ders saati, eskiye nazaran haftada 14 saat azaltılıp haftada 10 saate düşmüştür. Dolayısıyla 4 yıllık Japonca ders çalışma süresi eskiye oranla büyük oranda düşüş göstermiştir.

Eğitim çevresindeki değişim sürecinde, Japonca bölümünün hali hazırdaki değerinin kabul görmesi amacıyla mezunların Japon şirketlerinde çalışabilme amacıyla iş dünyasına yönelip irtibat kurmaları gerekmektedir

VİZYON Ticaret Meslek Eğitimi veren Mesleki Eğitim Kurumları içinde en etkin ve geleceğin ekonomisine yön veren bireyler yetiştiren bir kurum olmaktır.

MİSYON Türk Milli Eğitiminin amaçlarına uygun olarak; Ticaret Meslek Eğitimi ve Öğretimi alanında paydaşlarına rehberlik yapan; bilgiye ulaşmayı öğretmekte son derece başarılı kadrosu ile ülke ekonomisine yön verme kararlılığına sahip; kendine güvenen bilgili, çalışkan, sürekli gelişim içinde ve çevresiyle uyumlu bireyler yetiştirmek için varız.

 • Öğretmen Sayısı : 47
 • Öğrenci Sayısı : 1043
 • Öğretim Şekli : TEKLİ ÖĞRETİM
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 8:50 - 15:25
 • Derslik Sayısı : 29
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 4
 • Konferans Salonu : 1
 • Spor Salonu : 1
 • Kütüphane : 1
 • Tel (0212) 2545116
 • Fax 0212 2560818 .
mehmet Akif Ersoy Mahallasi Darülaceze Caddesi Şark Kahvesi Durağı Okmeydanı
  http://kaitotml.meb.k12.tr
Bu okula 6 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Hem olumlu, hem de olumsuz yönlerini belirtmeye çalışın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Tanıtım Kartı

İl İstanbul
İlçe Kağıthane
Tel (0212) 2545116
Fax 0212 2560818 .
Web http://kaitotml.meb.k12.tr
Adres:

mehmet Akif Ersoy Mahallasi Darülaceze Caddesi Şark Kahvesi Durağı Okmeydanı

 • Geç gelme birinci ders saa için belirlenen süre ile sınırlıdır. Ancak her beş defa geç kalma yarım gün devamsızlıktan sayılır. Bu sürenin dışındaki geç gelmeler devamsızlıktan sayılır.
 • Geç gelen öğrencilerin derse alınma şekli ve süresi ders yılı başında öğretmenler kurulunca kararlaşrılarak veli ve öğrencilere duyurulur.
 • Günlük toplam ders saanin 2/3 ü ve daha fazlasına gelmeyenlerin devamsızlığı bir gün, diğer devamsızlıklar ise yarım gün sayılır.

Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılır ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilir. Ancak üniversite hastaneleri, eğim ve araşrma hastaneleri veya tam teşekküllü hastanelerde kontrol kayıtlı sürekli tedaviyi ya da organ naklini gerekren hastalığı bulunanlar, tam zamanlı kaynaşrma yoluyla eğimlerine devam eden özel eğim ihyacı olan öğrenciler ve özel eğim meslek liselerine kayıtlı olan öğrenciler, sosyal hizmet, emniyet ve asayiş birimlerinin resmî raporları doğrultusunda koruma ve bakım alna alınanlar ile tutuklu öğrencilerin özürsüz devamsızlık süresi 10 günü geçmemek kaydıyla toplam devamsızlık süresi 60, tam zamanlı kaynaşrma/bütünleşrme yoluyla eğimlerine devam eden özel eğim ihyacı olan öğrenciler ve özel eğim meslek liselerine kayıtlı olan öğrencilerin özürsüz devamsızlık süresi 20 günü geçmemek kaydıyla toplam devamsızlık süresi 70 gün olarak uygulanır

Sınav, performans çalışması, proje ve uygulamalar 100 tam puan üzerinden değerlendirilir. Değerlendirme sonuçları e-Okul sistemine işlenir

 • 85,00 - 100 > Pekiyi
 • 70,00 - 84,99 > İyi
 • 60,00 - 69,99 > Orta
 • 50,00 - 59,99 > Geçer
 • 0 - 49,99 > Başarısız

Öğrencinin yılsonu başarı puanı, derslerin ağırlıklı puanları toplamının bu derslerin haalık ders saatleri toplamına bölümüyle elde edilen puandır. Naklen gelen öğrencilerin yılsonu başarı puanı hesaplanırken yeni oluşacak haalık ders saa sayısı toplamı esas alınır. Yılsonu başarı puanı hesaplanırken bölme işlemi, virgülden sonra iki basamak yürütülür.

Öğrencinin, ders yılı sonunda herhangi bir dersten başarılı sayılabilmesi için;

 • İki dönem puanının aritmek ortalamasının en az 50 veya birinci dönem puanı ne olursa olsun ikinci dönem puanının en az 70
 • İşletmelerde beceri eğimi gören öğrencilerin, beceri sınavı puanı en az 50 olmak kaydıyla birinci ve ikinci dönem puanları ile beceri sınav puanının aritmek ortalamasının en az 50 veya beceri sınav puanının 70 olması gerekir

Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla;

 • Tüm derslerden başarılı olan,
 • Başarısız dersi/dersleri olanlardan, yılsonu başarı puanı en az 50 olan öğrenciler doğrudan sınıf geçer.
 • Birinci fıkradaki şartları taşımakla birlikte yılsonu başarı puanıyla başarılı sayılamayacak derslerden başarısız olan öğrenciler, o dersten/derslerden sorumlu geçer.

Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla doğrudan sınını geçemeyen öğrencilerden; bir sınıa başarısız ders sayısı en fazla 3 ders olanlar sorumlu olarak sınıflarını geçer. Ancak alt sınıflar da dâhil toplam 6 dersten fazla başarısız dersi bulunanlar sınıf tekrar eder. Nakil ve geçişler nedeniyle ortaya çıkan sorumlu dersler bu sayıya dâhil edilmez.

Sorumluluk sınavları, ders yılı içerisinde yapılan yazılı ve/veya uygulamalı sınav esaslarına göre birinci dönemin ilk haası, ikinci dönemin ilk haası ile son iki haası içerisinde iki alan öğretmeni, bulunmaması hâlinde biri alan öğretmeni olmak üzere iki öğretmen tarandan yapılır. Sınav tarihleri ve görevlendirilecek öğretmenler okul müdürlüğünce belirlenir. Bu sınavlar dersleri aksatmayacak şekilde haa içerisinde yapılacak şekilde planlanır. Gerekğinde cumartesi ve pazar günlerinde de yapılabilir.

Doğrudan, yılsonu başarı puanıyla veya sorumlu olarak sınıf geçemeyenlerle devamsızlık nedeniyle başarısız sayılanlar sınıf tekrar eder. Sınıf tekrarı hazırlık sını hariç, orta öğrenim süresince en fazla bir defa yapılır. Öğrenim süresi içinde ikinci defa sınıf tekrarı durumuna düşen öğrencilerin ders yılı sonunda okulla ilişiği kesilerek mesleki eğim merkezine, Açık Öğrem Lisesine, Mesleki Açık Öğrem Lisesine veya Açık Öğrem İmam Hap Lisesine kayıtları yapılır. Mesleki eğim merkezinde öğrenim görenlerden ikinci defa sınıf tekrar etme durumuna düşen öğrencilerin kayıtları Açık Öğrem Lisesine, Mesleki Açık Öğrem Lisesine veya Açık Öğrem İmam Hap Lisesine yapılır.

Okuldan mezun olamayan 12 nci sınıf öğrencilerinden sınıf tekrar etme hakkı bulunanlar başarısız olunan ders sayısına bakılmaksızın sınıf tekrar edebilir. Ancak, sınıf tekrar etmek istemeyen öğrencilerden sınıf tekrarı yapmış olanlar bir, sınıf tekrarı yapmamış olanlar ise iki öğrem yılı daha başarısız oldukları derslerden sorumluluk sınavına girebilir. Ustalık sınavında başarısız olan öğrenciler beceri sınavı esaslarına göre sorumluluk sınavlarına alınır. Bu sınavlar sonunda da başarısız olan öğrencilerin öğrem yılı sonunda okulla ilişiği kesilerek Açık Öğrem Lisesine, Mesleki Açık Öğrem Lisesine veya Açık Öğrem İmam Hap Lisesine kayıtları yapılır

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Kağıthane İTO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Kağıthane İTO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Kağıthane İTO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Kağıthane İTO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuayabilir, Kağıthane İTO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum