Tuzla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

İstanbul / Tuzla

Tuzla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Tuzla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 6
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi/Yerel
İli İstanbul
İlçesi Tuzla
Taban Puanı 262.1656
Yüzdelik Dilimi 42.64
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla

Tuzla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Tuzla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi - Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alacak.

Tuzla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2022
0
2021
30
2020
30
2019
30
2018
30
Tuzla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2021 262.1656 42.64
2020 319.7918 29.46
2019 326.6090 34.38
2018 249.1875 39.65
2017 327.5576 -
Tuzla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
1984-1985 Öğretim yılında, eğitim ve öğretime açılan okulumuzda 1987 yılından itibaren beş yıl süreli Türk-Japon İşbirliği Eğitim Projesi ( JICA ) uygulaması başlatıldı. Bu beş yıllık süre içerisinde, Proje fiziki alt yapısının kuruluşu tamamlandı, eğitim materyalleri hazırlandı. Teçhizat ve araç gereçlerin Japonya´dan intikali, ögretmenlerimizin Japonya´da egitimi, okulumuzda görev alan Japon uzmanlarla birlikte yapılan çalışmalar eksiksiz bir biçimda sonuçlandırıldı.

1999 yılında yaşanan deprem felaketinden sonra okulumuzun atölye binaları yenilenerek okulumuz şimdiki görünümüne kavuşmuş ve okulumuz günümüzde tek kampüs çatısı altında birleştirilerek tüm öğrencilerimizin aynı ortamda ders görmeleri sağlanmıştır.

ALANLAR
 1. Bilişim Teknolojileri Alanı
 2. Elektrik-Elektronik Teknolojileri Alanı
 3. Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı
Vizyon Çevresinde övgü ile bahsedilen, çağın önünde gelen bir okul olma; sürekli iyileşme ekseninde, sanayi kesimine örnek oluşturacak yeniliklerin öncüsü nesiller yetiştirme. Dünya ve AB ülkelerince akredite edilmiş ülkesinde saygın ve bölgesinde öncelikle tercih edilen eğitim kurumuna dönüştürme. Milli Eğitim'in Genel Amaçları doğrultusunda: Adaletin, barışın, hoşgörünün, karşılıklı saygı ve sevginin hakim olduğu, sorumlulukların ve özgürlüklerin dengesinin kurulduğu bir ortamda, öğrencilerimizi yetiştirmek.

Misyon Biz Tuzla Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, öğrencilerimizi, Milli kimliğini kazanmış, kendisiyle barışık iyi vatandaş, insani değerleri benimsemiş dünya ile barışık iyi insan, çağın gereklerine uygun, toplumun ve iş hayatının gerektirdiği niteliklere ve yeterliliklere sahip iyi meslek elemanı olarak yetiştirmek, Bütün Öğrencilerimizin çağdaş uygarlığın gelişiminde etkin, yenilikçi, öğrenmeyi öğrenen, sorgulayan, araştırmacı; soyut, özgür ve bilimsel düşünmeyi gerçek bilgiye ulaşmada bir yol olarak kabul eden; dengeli, sağlıklı, üretken bireyler yetiştiren, mücadeleci, planlı bir şekilde öğrencilerimizi kendi mesleklerinde en iyiyi öğretmek, bilgi ve beceri kazandırmak. Atatürkçülüğün özüyle ülkemizin kalkınmasını hedefleyen, hoşgörülü, sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmek.

 • Öğretmen :130
 • Öğrenci :1479
 • Derslik :22
 • Kütüphane :1
 • Konferans Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Tam Gün Tam Yıl
 • Yemekhane :1
 • Saatler Ders Başlama : 08:30 Ders Bitiş : 17:15
 • Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı
 • Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı

Tuzla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Tuzla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Şinasi Dural Caddesi Durmaz Sokak No 17 Yayla Mahallesi / Tuzla / İSTANBUL

Tel: 0216 395 3196-97

Fax: 0216 395 4151

web: http://tuzlaatl.meb.k12.tr

Tuzla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 6 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Anonim]

Bu okulu tercihlere yazmak yapilacak en buyuk hatadir anadolu teknik değilseniz gelmeyin okul cok eski,sıralar milattan önce tuvaletler hep sigara,hocalarin bazilari iyi bazilari cok sinirli okulda sürekli kontrol oluyor saç sakal kilik kiyafet,müdür ve yardimcilarinin hepsi çok sinirli kesinlikle gelmeyin pişman olursunuz

2019-11-04 19:42
 
0
 
0
[Bilinmeyen ]

Hangi alan merkezi hangi alan yerelle alıyor?

2019-07-03 15:51
 
0
 
0
[malik]

Eğer şuan bu okula gelcekseniz şuan eminim pismansinizdir keşke çalişsaydim diye ama artik elinizden bisey gelmez,artik bu okulda kendimi nasil gelistirim nasil faydalanirim diye dusunun atolye hocalari gayet basarili okulda iyi insanlarda var kotude her okulda oldugu gibi ama en iyi tuzla meslek lisesi

2019-03-17 20:43
 
0
 
0
[lfatihkaya]

üni kazanabilirsiniz

2018-12-27 14:39
 
0
 
0
[hmm]

vay mahmut bu okuldaymıs

2018-08-27 21:08
 
0
 
0
[Olcay]

280 teog puanim istedigim bolumler var nasil gelebilirim

2017-10-10 21:32
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 92

Teknopark İstanbul Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 81

Borusan Asım Kocabıyık Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Handan Hayrettin Yelkikanat Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 31

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 36

İstanbul Ticaret Odası Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 41

Üsküdar Zeynep Kamil Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Tuzla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Tuzla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://tuzlaatl.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Tuzla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Tuzla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Tuzla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Tuzla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız