Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
03223619293
03223619293
Adres Adasokağı Anadolu Lisesi Mıdık Mah. Şehit Kemal Yüzgeç Blv. P.K01030 Seyhan / ADANA
MEB logo Adana / Seyhan
Adasokağı Anadolu Lisesi

http://adasokagianadolulisesi.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Adasokağı Anadolu Lisesi Adana ili Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Adasokağı Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Adasokağı Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Adasokağı Anadolu Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Adasokağı Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Adasokağı Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Adasokağı Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Adasokağı Anadolu Lisesi Taban Puanı 261.0900 -
2016 Adasokağı Anadolu Lisesi Taban Puanı
208.3568 80.7500

Adasokağı Anadolu Lisesi 1998 yılında, Adanada meydana gelen depremden ötürü Tepebağ Lisesi binasının hasar görmesi sebebiyle, doğan derslik ihtiyacından dolayı Midık Mahahllesindeki Adasokagı İlköğretim Okulu binasında Tepebağ lisesinin Adasokağı şubesi olarak 2 derslik ve 117 öğrencisyle eğitim-öğretime başlamıştır.

1999 yılının kasım ayında "Adasokağı Lisesi"olarak müstakil adını almıştır.2004 yılına kadar Adasokağı İlköğretim Okulu binasında, eğitim öğretime devam ettikten sonra aynı yıl içerisinde "Adasokağı Lisesi" için yaptırılan yeni binada: 25 derslik, 3 idare odası bir rehberlik sevisi, 1 Okul Aile Birliği odası ile eğitim öğretime başlamış olup gerekli bahçe düzenlemeleri yapıldıktan sonra bugüne kadar bir bilgisayar odası bir okul içi kantin salonu, bir resim odası 2 Fizik kimya ve Biyoloji laboratuarı bir basketbol sahası bir voleybol sahası bir kütüphane 100 kişilik çok amaçlı konferans salonu kazandırılmıştır.

Adasokağı Anadolu Lisesi halen 560 öğrenci ve tüm branşlardan olmak üzere 32 öğretmen bir memur iki hizmetli ve okul idaresi ile eğitim öğretime devam eden okulumuz 2 Mayıs 2012 tarihinde Anadolu Lisesi Statüsü alarak 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılından itibaren Adasokağı Anadolu Lisesi olarak eğitim-öğretime devam etmektedir.
  • Öğretmen :42
  • Öğrenci :680
  • Derslik :25
  • BT Sınıfı :1
  • Kütüphane :1
  • Fen Labaratuarı :2
  • Konferans Salonu :1
  • Öğretim Şekli :TEKLİ
  • Saatler 8:30 - 15:30
  • Ulaşım 30 numaralı Adana Büyükşehir Belediyesi otobüsleri ve Özbirlik dolmuşlarıyla okulumuza ulaşım kolayca sağlanabilmektedir.
Vizyon Öğrencilerin bireysel özelliklerini ve farklılıklarını göz önünde bulundurarak gelişmesini sağlayan aranan lider okul olmak.

Misyon Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, cumhuriyet ilkelerini benimsemiş, ekip çalışmasına uyumlu, karar verebilme ve sorun çözebilme yeteneğine sahip, sorumluluk alabilen, iş hayatının temel becerilerle donanmış, dürüst, üretken öğrenciler yetiştirmek.

Adasokağı Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Adasokağı Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Adasokağı Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Adasokağı Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Adasokağı Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 03223619293
Okulun Faxı: 03223619293
Okulun Adresi: Adasokağı Anadolu Lisesi Mıdık Mah. Şehit Kemal Yüzgeç Blv. P.K01030 Seyhan / ADANA

Bu okula 1 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Adana Adasokağı Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Adasokağı Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Adasokağı Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Adasokağı Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Adasokağı Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Adasokağı Anadolu Lisesi yorumları, Adasokağı Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Adasokağı Anadolu Lisesi nerede?, Adasokağı Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Adasokağı Anadolu Lisesi formaları, Adasokağı Anadolu Lisesi adresi, Adasokağı Anadolu Lisesi başarıları, Adasokağı Anadolu Lisesi Adana, Seyhan Adasokağı Anadolu Lisesi

google+ google+ google+