Adasokağı Anadolu Lisesi

Adana / Seyhan

Hesapla
Adasokağı Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
6
Yorum

Beğen

Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 55.4966
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Adasokağı Anadolu Lisesi Adana ili Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Adasokağı Anadolu Lisesi 2024-2025 eğitim öğretim yılı için 2024 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Adasokağı Anadolu Lisesi'ne 2023 yerleştirme sonuçlarına göre sınavsız olarak yerleşen öğrenciye ait en küçük okul başarı puanı "55.4966".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2023
55.4966
2022
61.1518
2021
51.1959
2020
56.2253
Adasokağı Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Adasokağı Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Adasokağı Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Adasokağı Anadolu Lisesi 1998 yılında, Adanada meydana gelen depremden ötürü Tepebağ Lisesi binasının hasar görmesi sebebiyle, doğan derslik ihtiyacından dolayı Midık Mahahllesindeki Adasokagı İlköğretim Okulu binasında Tepebağ lisesinin Adasokağı şubesi olarak 2 derslik ve 117 öğrencisyle eğitim-öğretime başlamıştır.

1999 yılının kasım ayında "Adasokağı Lisesi"olarak müstakil adını almıştır.2004 yılına kadar Adasokağı İlköğretim Okulu binasında, eğitim öğretime devam ettikten sonra aynı yıl içerisinde "Adasokağı Lisesi" için yaptırılan yeni binada: 25 derslik, 3 idare odası bir rehberlik sevisi, 1 Okul Aile Birliği odası ile eğitim öğretime başlamış olup gerekli bahçe düzenlemeleri yapıldıktan sonra bugüne kadar bir bilgisayar odası bir okul içi kantin salonu, bir resim odası 2 Fizik kimya ve Biyoloji laboratuarı bir basketbol sahası bir voleybol sahası bir kütüphane 100 kişilik çok amaçlı konferans salonu kazandırılmıştır.

Adasokağı Anadolu Lisesi halen 560 öğrenci ve tüm branşlardan olmak üzere 32 öğretmen bir memur iki hizmetli ve okul idaresi ile eğitim öğretime devam eden okulumuz 2 Mayıs 2012 tarihinde Anadolu Lisesi Statüsü alarak 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılından itibaren Adasokağı Anadolu Lisesi olarak eğitim-öğretime devam etmektedir. Vizyon Öğrencilerin bireysel özelliklerini ve farklılıklarını göz önünde bulundurarak gelişmesini sağlayan aranan lider okul olmak.

Misyon Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, cumhuriyet ilkelerini benimsemiş, ekip çalışmasına uyumlu, karar verebilme ve sorun çözebilme yeteneğine sahip, sorumluluk alabilen, iş hayatının temel becerilerle donanmış, dürüst, üretken öğrenciler yetiştirmek.

Adasokağı Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Adasokağı Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Adasokağı Anadolu Lisesi Mıdık Mah. Şehit Kemal Yüzgeç Blv. P.K01030 Seyhan / ADANA

Tel: 03223619293

Fax: 03223619293

web: http://adasokagianadolulisesi.meb.k12.tr

  • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
  • Bu okulun velisi misiniz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Adasokağı Anadolu Lisesi ile ilgili 6 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Öncelikle okul iyi öğretmenleri başarılı ve elinden gelenleri yapıyorlar fakat öğrenciler hiç öyle değil okul keko kaynıyor ve okul tovaletleri cidden pis, okulun çevresi de kötü değil zaten yanında ortaokul var. okulun tek sıkıntısı öğrenciler zaten bu sıkıntıda 2 yıla biter.

2024-01-20 16:55:28

okul iyi dıyorlar öyle duymustum sızce gıtmelımıyım

2023-07-28 23:58:43

okul nasıl bıyer ve neden hıc yorum yok

2023-07-24 15:59:28

Harika bir öğretmen kadrosu vardı 2016 mezunuyum şuna ne durumda bilmiyorum fakat çok güzel günlerim ve çok güzel hocalarımla çok güzel zaman geçirdim diyebilirim :)))

2019-06-24 19:45:12
Reklam

Çok güzel bir okul ama ulaşımını bilmiyoruz

2018-06-05 10:32:15
BENZER OKULLAR
Yorum 16

Halil Çiftçi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Şehit Alper Öçay Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 9

19 Mayıs Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 52

Seyhan Borsa Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Adasokağı Anadolu Lisesi kaç puan 2024 55.4966
Adasokağı Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Adasokağı Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Adasokağı Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Adasokağı Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Adasokağı Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Adasokağı Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Adasokağı Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://adasokagianadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Adasokağı Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Adasokağı Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Adasokağı Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Adasokağı Anadolu Lisesi taban puanı 2024

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız