Adasokağı Anadolu Lisesi

Adana / Seyhan

Adasokağı Anadolu Lisesi
 • Adasokağı Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 3
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 51.1959
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Adasokağı Anadolu Lisesi Adana ili Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Adasokağı Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Adasokağı Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "51.1959".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
51.1959
2020
56.2253
Adasokağı Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Adasokağı Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Adasokağı Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Adasokağı Anadolu Lisesi 1998 yılında, Adanada meydana gelen depremden ötürü Tepebağ Lisesi binasının hasar görmesi sebebiyle, doğan derslik ihtiyacından dolayı Midık Mahahllesindeki Adasokagı İlköğretim Okulu binasında Tepebağ lisesinin Adasokağı şubesi olarak 2 derslik ve 117 öğrencisyle eğitim-öğretime başlamıştır.

1999 yılının kasım ayında "Adasokağı Lisesi"olarak müstakil adını almıştır.2004 yılına kadar Adasokağı İlköğretim Okulu binasında, eğitim öğretime devam ettikten sonra aynı yıl içerisinde "Adasokağı Lisesi" için yaptırılan yeni binada: 25 derslik, 3 idare odası bir rehberlik sevisi, 1 Okul Aile Birliği odası ile eğitim öğretime başlamış olup gerekli bahçe düzenlemeleri yapıldıktan sonra bugüne kadar bir bilgisayar odası bir okul içi kantin salonu, bir resim odası 2 Fizik kimya ve Biyoloji laboratuarı bir basketbol sahası bir voleybol sahası bir kütüphane 100 kişilik çok amaçlı konferans salonu kazandırılmıştır.

Adasokağı Anadolu Lisesi halen 560 öğrenci ve tüm branşlardan olmak üzere 32 öğretmen bir memur iki hizmetli ve okul idaresi ile eğitim öğretime devam eden okulumuz 2 Mayıs 2012 tarihinde Anadolu Lisesi Statüsü alarak 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılından itibaren Adasokağı Anadolu Lisesi olarak eğitim-öğretime devam etmektedir.
 • Öğretmen :42
 • Öğrenci :680
 • Derslik :25
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :2
 • Konferans Salonu :1
 • Öğretim Şekli :TEKLİ
 • Saatler 8:30 - 15:30
 • Ulaşım 30 numaralı Adana Büyükşehir Belediyesi otobüsleri ve Özbirlik dolmuşlarıyla okulumuza ulaşım kolayca sağlanabilmektedir.
Vizyon Öğrencilerin bireysel özelliklerini ve farklılıklarını göz önünde bulundurarak gelişmesini sağlayan aranan lider okul olmak.

Misyon Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, cumhuriyet ilkelerini benimsemiş, ekip çalışmasına uyumlu, karar verebilme ve sorun çözebilme yeteneğine sahip, sorumluluk alabilen, iş hayatının temel becerilerle donanmış, dürüst, üretken öğrenciler yetiştirmek.

Adasokağı Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Adasokağı Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Adasokağı Anadolu Lisesi Mıdık Mah. Şehit Kemal Yüzgeç Blv. P.K01030 Seyhan / ADANA

Tel: 03223619293

Fax: 03223619293

web: http://adasokagianadolulisesi.meb.k12.tr

Adasokağı Anadolu Lisesi ile ilgili 3 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Eda Gürpınar ]

Harika bir öğretmen kadrosu vardı 2016 mezunuyum şuna ne durumda bilmiyorum fakat çok güzel günlerim ve çok güzel hocalarımla çok güzel zaman geçirdim diyebilirim :)))

2019-06-24 19:45
 
0
 
0
[]

Çok güzel bir okul ama ulaşımını bilmiyoruz

2018-06-05 10:32
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 33

Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 32

Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 27

İsmail Kulak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 43

İlhan Atış Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 30

Ramazan Atıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Adasokağı Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Adasokağı Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://adasokagianadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Adasokağı Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Adasokağı Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Adasokağı Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Adasokağı Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız