Anafartalar Anadolu Lisesi

Adana / Seyhan

Anafartalar Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 4
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 75.3094
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Anafartalar Anadolu Lisesi Adana ili Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Anafartalar Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Anafartalar Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "75.3094".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
75.3094
2020
72.8321
Anafartalar Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Anafartalar Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Anafartalar Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

1996 yılında okulumuz o dönemde Dünya Bankasından devletimizin temin ettiği kredi ile Müfredat Laboratuar Okulu (MLO) ve süper lise olarak da bilinen Yabancı Dil Ağırlıklı Lise (YDA) olarak eğitiminde düzenleme yapılmış, laboratuarlar yenilenmiş, yabancı dil laboratuarı kurulmuş ve 2005 yılında YDA yürürlükten kaldırılana kadar eğitimine bu statüde devam etmiş ve son mezunların verilmesini takiben genel lise olarak halen eğitimini sürdürmektedir.

Ø 1996 yılında öğretmenler odasının karşısındaki oda (halen müdür yardımcısı odası olarak görev yapmaktadır) sekiz bilgisayar iki yazıcı bir tarayıcı ile donatılarak uzun yıllar öğretmen çalışma odası olarak kullanılmış ve zaman içerisinde cihazların hurdaya ayrılması ile yenilenemediğinden bu işlevini yitirmiştir.

Ø 1998 yılında okulumuz deprem geçirmiş ve hasar görmüş eğitime bir dönem okulun bakım ve onarımı yaz aylarında bitirilemediği için Fatih Ticaret Meslek Lisesinde devam etmiş onarımın bitmesi üzerine ikinci dönem okula dönülmüştür. Ø Halen okulumuzda Fizik, Kimya, Biyoloji olmak üzere üç laboratuar hizmet vermektedir. Ø 2010/2011 eğitim/öğretim yılı başında okul giriş ve idareci odaları karo ile döşenerek yenilenmiştir. Ø Halen Anafartalar Anadolu Lisesi bir müdür, dört müdür yardımcısı ellibir kadrolu ve iki ücretli öğretmen ile eğitim/öğretime devam etmektedir.
 • Öğretmen Sayısı : 47
 • Rehber Öğretmen Sayısı : 1
 • Öğrenci Sayısı : 764
 • Öğretim Şekli : Normal
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08.00-15.10
 • Derslik Sayısı : 23
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 3
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
VİZYON Okulumuzu en kaliteli eğitim kurumu yaparak bölgemizde tercih edilebilirliğimizi arttırarak sürekli gelişen bir vizyon sergilemek.

MİSYON Öğrencilerimizi ;Türk Milli Eğitim Amaçlarına uygun olarak, Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, vatanını, milletini seven ve ülkesini bilimin ışığında, çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırmayı amaç edinen bireyler olarak yetiştirmek.

BAŞARILAR Antalya da yapılan tiyatro yarışmalarında 2011,2012 yıllarında derece yapmıştır.

Anafartalar Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Anafartalar Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Sucuzade Mahallesi Bahçelievler Caddesi Numara 46 Seyhan/ADANA

Tel: 0322 3595352

Fax: 0322 3521566

web: http://anafartalarlisesi.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Anafartalar Anadolu Lisesi ile ilgili 4 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[ÇAKAL]

Ben bu okulu istiyorum ama bilmiyorum gelebilirim

2022-05-25 20:49
 
0
 
0
[Eren G]

Bu okula gelecektim bir tanıdıkta vardı hem gelemedim malesef~E~

2021-10-30 18:46
 
0
 
0
[havva]

puanlar güncel mi yoksa eski senenin mi acil cevap verirseniz sevinirim..

2018-06-27 12:14
 
0
 
0
[İbrahim]

Hocam yükselen taban puanı bu sene için mi önümüzdeki sene için mi ?

2017-08-21 15:40
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 2

Sabancı Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Kiremithane Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 50

Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 44

Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 33

İsmail Kulak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 68

İlhan Atış Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Anafartalar Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Anafartalar Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://anafartalarlisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Anafartalar Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Anafartalar Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Anafartalar Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Anafartalar Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız