Anafartalar Anadolu Lisesi

Anafartalar Anadolu Lisesi
 • Anafartalar Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 2
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Başarı Puanı (OBP) 72.8321
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Anafartalar Anadolu Lisesi Adana ili Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Anafartalar Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Anafartalar Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Anafartalar Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
1996 yılında okulumuz o dönemde Dünya Bankasından devletimizin temin ettiği kredi ile Müfredat Laboratuar Okulu (MLO) ve süper lise olarak da bilinen Yabancı Dil Ağırlıklı Lise (YDA) olarak eğitiminde düzenleme yapılmış, laboratuarlar yenilenmiş, yabancı dil laboratuarı kurulmuş ve 2005 yılında YDA yürürlükten kaldırılana kadar eğitimine bu statüde devam etmiş ve son mezunların verilmesini takiben genel lise olarak halen eğitimini sürdürmektedir.

Ø 1996 yılında öğretmenler odasının karşısındaki oda (halen müdür yardımcısı odası olarak görev yapmaktadır) sekiz bilgisayar iki yazıcı bir tarayıcı ile donatılarak uzun yıllar öğretmen çalışma odası olarak kullanılmış ve zaman içerisinde cihazların hurdaya ayrılması ile yenilenemediğinden bu işlevini yitirmiştir.

Ø 1998 yılında okulumuz deprem geçirmiş ve hasar görmüş eğitime bir dönem okulun bakım ve onarımı yaz aylarında bitirilemediği için Fatih Ticaret Meslek Lisesinde devam etmiş onarımın bitmesi üzerine ikinci dönem okula dönülmüştür. Ø Halen okulumuzda Fizik, Kimya, Biyoloji olmak üzere üç laboratuar hizmet vermektedir. Ø 2010/2011 eğitim/öğretim yılı başında okul giriş ve idareci odaları karo ile döşenerek yenilenmiştir. Ø Halen Anafartalar Anadolu Lisesi bir müdür, dört müdür yardımcısı ellibir kadrolu ve iki ücretli öğretmen ile eğitim/öğretime devam etmektedir.
 • Öğretmen Sayısı : 47
 • Rehber Öğretmen Sayısı : 1
 • Öğrenci Sayısı : 764
 • Öğretim Şekli : Normal
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08.00-15.10
 • Derslik Sayısı : 23
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 3
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
VİZYON Okulumuzu en kaliteli eğitim kurumu yaparak bölgemizde tercih edilebilirliğimizi arttırarak sürekli gelişen bir vizyon sergilemek.

MİSYON Öğrencilerimizi ;Türk Milli Eğitim Amaçlarına uygun olarak, Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, vatanını, milletini seven ve ülkesini bilimin ışığında, çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırmayı amaç edinen bireyler olarak yetiştirmek.

BAŞARILAR Antalya da yapılan tiyatro yarışmalarında 2011,2012 yıllarında derece yapmıştır.
Adres

Sucuzade Mahallesi Bahçelievler Caddesi Numara 46 Seyhan/ADANA

Telefon

0322 3595352

Fax

0322 3521566

web

http://anafartalarlisesi.meb.k12.tr

Anafartalar Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Anafartalar Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Anafartalar Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Anafartalar Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Anafartalar Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Anafartalar Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Anafartalar Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Anafartalar Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız