Bilecik 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi

Bilecik / Merkez

Bilecik 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi
 • Bilecik 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 5
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Bilecik
İlçesi Merkez
OBP Puanı (*) 89.0668
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Bilecik 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Bilecik ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Bilecik 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Bilecik 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "89.0668". Bilecik 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Bilecik 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Okulumuz eğitim öğretime 1984 yılında şu an Bilecik Belediye Sarayı olarak kullanılan hazineye ait tarihi binada başlamıştır. Bu bina 1905 yılında Osmanlı İdadisi olarak öğretime açılmış, zamanla Ertuğrul Gazi Lisesi, öğretmen Okulu, Meslek Yüksek Okulu bünyesinde Bilecik Eğitim Öğretimine hizmet vermiştir. Okulumuz bu binadaki eğitim öğretimini 2000-2001 yılına kadar sürdürdükten sonra bu öğretim yılının II. Döneminde şimdiki binasına taşınmıştır. Okulumuz ilk mezunlarını 1991 yılında vermiştir. 2011-2012 eğitim öğretim yılında 56 öğrenci ile 21. Mezununu vermiştir. Okulumuz şuan 4 idareci 29 öğretmen 1 memur 1 kadrolu hizmetli,4 hizmet alımı, 1 İŞKUR'dan görevli hizmetli 461 öğrenci ile eğitim öğretim faaliyetini sürdürmektedir.

Okumuz Pansiyonu 6 Ekim 2009 tarihinde hizmete girmiştir. Pansiyonumuzun 72 kız, 60 erkek olmak üzere toplam 132 öğrenci kapasitesine sahiptir.

Okulumuzun adı 04.08.2016 tarihli ve 6 sayılı İl Milli Eğitim Komisyonu kararı ile 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiştir.

VİZYON : Mensubu olmaktan gurur duyulan, eğitim alanında öncü ve saygın bir okul olmak. Bilim ve teknolojinin farkında olan, değişime ve gelişime açık, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, milli ve manevi değerlerini yaşayan ve yaşatan, hoşgörü sahibi, farklılıkları zenginlik kabul eden, en az bir yabancı dili çok iyi bilen, yüksek moral değere sahip, kendine güvenen, katılımcı, kendini sorgulayan, etkili ve nitelikli, inançlı, ahlaklı, vatanını, milletini seven bireyler yetiştirmektir.

MİSYON : Köklü geçmişinden aldığı güçle öğrencilerimizin; bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrenmelerini, bilgili, becerili, özgüvenli olmalarını, çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kuracak davranışları kazanmalarını, olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilmelerini, çağın değişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmalarını, gelişen teknolojiyi izleyip kullanabilmelerini, liderlik özelliklerinin yanı sıra, işbirliği ve ekip çalışmalarına yatkın vatanını, milletini seven milli ve manevi değerlere bağlı bireyler olmalarını sağlamaktır. Öğretmen : 36
 • Rehber Öğretmen : 1
 • Öğrenci : 476
 • Resim Sınıfı : 1
 • Derslik : 18
 • Kütüphane : 1
 • Konferans Salonu : 1
 • Kantin: 1
 • Yemekhane : 1
 • Bahçe : 1
Pansiyon :0228 212 39 75

Bilecik 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Bilecik 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Beşiktaş Mahallesi Necati Önen cad

Tel: 0228-212 39 52

Fax: 0228-212 30 73

web: http://15temmuzsehitler.meb.k12.tr

Bilecik 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi ile ilgili 5 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Knnaan]

Okul kaç ortalamayla alıyor?

2021-06-01 22:40
 
0
 
0
[bng]

bilgi vereyim okul 90 üstü ortalamayla alıyor ayrıca okulu tavsiye ederim bu okulun puansız olma sebebi öğretmenler veya öğrenciler değil okul sürekli puanlı olarak kalamazmış ondan puansız 2000 li yılların başında egl de puansızdı şuan puanlı oldu bu durum meb isteğine göre çalişiyor haberiniz olsun çok çok iyi bir okul yalnız bana sportif etkinlikler az geldi

2020-07-29 16:29
 
0
 
0
[.]

çok güzel bir okul iyiki gelmişim diyeceksiniz emin olabilirsiniz.

2019-12-26 19:11
 
0
 
0
[...]

herkese tavsiye edebileceğim bir okuldu fakat artık sınavla öğrenci almıyor.

2018-07-02 11:39
 
0
 
0
[.]

inşallah kazanırım.

2017-06-29 13:27
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 2

Kumral Abdal Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Mustafa Şeker Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Bilecik 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Bozüyük İmkb Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Zehra Ulusay Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi (Amp) Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

İbn-I Sina Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Bilecik 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Bilecik 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi ( http://15temmuzsehitler.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Bilecik 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Bilecik 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Bilecik 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bilecik 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız