Şehit Mehmet Atıcı Anadolu Lisesi

Adana / İmamoğlu

Sor
Şehit Mehmet Atıcı Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
5
Yorum

Beğen

Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 70.3844
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Şehit Mehmet Atıcı Anadolu Lisesi Adana ili İmamoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Şehit Mehmet Atıcı Anadolu Lisesi 2024-2025 eğitim öğretim yılı için 2024 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Şehit Mehmet Atıcı Anadolu Lisesi'ne 2023 yerleştirme sonuçlarına göre sınavsız olarak yerleşen öğrenciye ait en küçük okul başarı puanı "70.3844".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2023
70.3844
2022
71.6770
2021
76.5740
2020
74.4714
Şehit Mehmet Atıcı Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Şehit Mehmet Atıcı Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Şehit Mehmet Atıcı Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

VİZYON : Bilimsel, teknolojik esaslara ve yeniliklere açık, çevre ve ülke ihtiyaçlarına uygun, metotlu çalışan, sürekli gelişen ve yenileşen; bir yüksek öğrenim kurumuna hazırlanan, çağdaş, demokratik bireyler yetiştirmek.

MİSYON : Bireysel yetenekleri farklı, bilgili, özgüveni gelişmiş, çevresiyle ve okuluyla barışık, olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilen, ekip çalışmalarına yatkın, toplumun gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilen bireyler yetiştirilmesini sağlamak.

Öğretmen : 36 Öğrenci : 664 Derslik : 24 BT Sınıfı : 1 Fen Labaratuarı: 3

Şehit Mehmet Atıcı Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Şehit Mehmet Atıcı Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Hürriyet Mahallesi 599. Sokak No 2 İmamoğlu / ADANA

Tel: 03228921490

Fax: 03228921491

web: http://imamogluanadolulisesi.meb.k12.tr

  • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
  • Bu okulun velisi misiniz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Şehit Mehmet Atıcı Anadolu Lisesi ile ilgili 5 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

önemili olan nerde okudum deyüğ tabi önemli aslında ama haylerimizdeki liseyi tuturmasakta hala bir umut var şimdi ianmıyacaksınız ama bura okuyupta hkuk fakültesini kazannlar var siz çalıştınız sürece her yerde başarılı olursunuz fen liseine gidipte dersleri sonradan kötü olanlar unuversite bile kazanamyanlar var açıkçası şunu demek isterimki morelinizi bozmayın ve çaışmaya devam edin iyi bir lise başaramadık belki ama iyi bir unuversite başaracamıza inanıyorum

2023-09-07 16:24:36

okul nasıl

2023-08-16 18:35:19

okul taşıtı var mı servis

2021-06-15 15:35:31

Hocam okul çok kirli

2019-11-07 22:08:07
BENZER OKULLAR
Yorum 105

Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 76

Hasan Adalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Gülbahçesi Kız Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Karataş Hacı Şerafettin Işık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Seyhan İstiklal Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Şehit Mehmet Atıcı Anadolu Lisesi kaç puan 2024 70.3844
Şehit Mehmet Atıcı Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Şehit Mehmet Atıcı Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Şehit Mehmet Atıcı Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Şehit Mehmet Atıcı Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Şehit Mehmet Atıcı Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Şehit Mehmet Atıcı Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Şehit Mehmet Atıcı Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi ( http://imamogluanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Şehit Mehmet Atıcı Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Şehit Mehmet Atıcı Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Şehit Mehmet Atıcı Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Şehit Mehmet Atıcı Anadolu Lisesi taban puanı 2024

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız