Şehit Ali Bezik Anadolu Lisesi

Adana / Seyhan

Bilgi Ekle
Şehit Ali Bezik Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
10
Yorum

Beğen

Yerleştirme Şekli : Sınavsız
OBP Puanı (*) : 74.0586
Kontenjan Türü : Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu : Yok
Eğitim Süresi : 4 Yıl
Yabancı Dili : İngilizce
PASCH Okul Türü : Hayır
AP (Advanced Placement) : Hayır
IB Diploma Programı : Hayır
eTwinning Etiketi :
Devlet okulu mu? :
Proje Okulu mu? :

Şehit Ali Bezik Anadolu Lisesi Adana ili Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Şehit Ali Bezik Anadolu Lisesi 2025-2026 eğitim öğretim yılı için 2025 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*)Şehit Ali Bezik Anadolu Lisesi'ne 2024 yerleştirme sonuçlarına göre sınavsız olarak yerleşen öğrenciye ait en küçük okul başarı puanı "74.0586".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2024
74.0586
2023
81.1815
2022
80.3916
2021
79.5338
Son 4 Yılın OBP Puan Ortalaması: 78.7914
Şehit Ali Bezik Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Şehit Ali Bezik Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Şehit Ali Bezik Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Adana ili Yüreğir ilçesi, Çamlıbel Mahallesi, Zambak Caddesi Numara 17 da Çamlıbel Anadolu Lisesi olarak 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılında halkımızın hizmete açılmış olup; fiziki özellikleri aşağıda belirtilmiştir. VİZYON : Öğrencilerimize sadece öğreten değil onları yaşama hazırlayan, gelişme ve yenilenmeyi devamlı yaşayan, öğrencilerimizin başarı ve kalite düzeyi ile Türkiyenin önde gelen okulları arasında örnek ve öncü bir okul olmak.

MİSYON : Atatürkçü düşüncenin ışığı altında; kendisine ve ülkesine sorumlu, gelişimini çağın gelişmişlik düzeyi ile sınırlandırmayan, düşüncelerini özgürce ifade edebilen; dürüst, paylaşımcı, kendisine güvenen, mutlu, çevreye duyarlı, barışçı gençler yetiştirmek.

BAŞARILAR : Bugün atacağımız adımların gelecekteki okulun sahip olacağı başarılarını ya da başarısızlıkları oluşturacağını çok iyi bilmekteyiz. Şimdiden ortaya koyacağımız vizyon, misyon, değer ve ilkelerimiz ve de stratejik amaçlarımız, gelecekteki Çamlıbel Anadolu Lisesinin yüzünü ak edecektir.

Şehit Ali Bezik Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Şehit Ali Bezik Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Çamlıbel Mah. Zambak Sokak No17 Yüreğir/ADANA

Tel: 03223287676

Fax: 03223287677

web: http://camlibelanadolulisesi.meb.k12.tr

  • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
  • Bu okulun velisi misiniz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Şehit Ali Bezik Anadolu Lisesi ile ilgili 10 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Benim ortaokul başarı puanım 81 bu okula gelebilecek yeterliktemi sizce

2024-06-29 14:19:08
 
0
 
0

Benim ortalamam 76 ve öğretmenlerim bu okulu yazabilecegimi söyledi sizce çıkabilir mi

2023-07-09 10:57:10
 
0
 
0

10.Sınıf kontenjan ne zaman açıklacak

2022-08-26 19:59:54
 
0
 
0

Yorum yapılan okul Çamlıbel anadolu lisesi Yüreğir de bulunmakta adı geçen okul ise Seyhan Şehit Ali Bezik anadolu lisesi 2020-2021 öğretim yılında açılmış olup yapılan yorumlarla alakası yoktur bağlı bulunduğu ilçe de Seyhan dır..

2021-07-26 13:54:37
 
0
 
0
Reklam

MERHABA BEN OKUL HAKKINDA ARAŞTIRMA YAPTIM OKULUN ÖGRETMEN KADROSU İYİYMİŞ ANACAK OKULUN KONUMUNDA DOLAYI YAŞANAN Bİ SIKINTI VAR EVET BAZI ÖGRENCİLERİ KÖTÜ AMA HEPSİ DEGİLDİR (BENCE) ORT NİZ 65 OLURSA RAHAT ALIRLAR ( GİTMEK SİZE KALMIŞ )KÖTÜ Bİ OKUL OLABİLİR AMA OLMAYADA BİLİR HATTA Bİ YERDEN O OKULDAN DOKTAR ÇIKTIGINI DUYDUM (ORT 65 SE GİDEBİLİRSİNİZ

2020-07-19 15:51:45
 
0
 
0

Ben 2 senedir bu okuldayım Okul öğretmenleri dersleri çok iyi fakat ortamı öğrencileri berbat.

2018-08-11 00:09:54
 
0
 
0

Bu okul Adana´nın en iyi başarısız okulu. YGS de birinci olmayı hedefleyen herkese tavsiye ederim. Sondan birinci olmakta oldukça zor ülkemizde sonuçta ;)

2018-07-14 19:28:08
 
0
 
0

Okul iyi ama öğrencileri berbat lisenin yakınlarında oturuyorum . Bu liseye gitmeyi istemek için delirmiş olmak demek

2017-11-06 13:24:44
 
0
 
0

Boş kontenjan varmı

2017-09-28 09:44:30
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 11

Büyük Selçuklu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 84

Şehit Mustafa Göksal Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 104

Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

50. Yıl Şehit İbrahim Yüce Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 89

Hasan Adalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Şehit Ali Bezik Anadolu Lisesi kaç puan 2025 74.0586
Şehit Ali Bezik Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Şehit Ali Bezik Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Şehit Ali Bezik Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Şehit Ali Bezik Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Şehit Ali Bezik Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Şehit Ali Bezik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar: Bu sayfada yer alan Şehit Ali Bezik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://camlibelanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Şehit Ali Bezik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Şehit Ali Bezik Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Şehit Ali Bezik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Şehit Ali Bezik Anadolu Lisesi taban puanı 2025

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız