Vali Ziyapaşa Anadolu Lisesi

Adana / Yüreğir

Vali Ziyapaşa Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 17
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 86.5871
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Vali Ziyapaşa Anadolu Lisesi Adana ili Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Vali Ziyapaşa Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Vali Ziyapaşa Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "86.5871".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
86.5871
2021
89.9627
2020
82.9559
Vali Ziyapaşa Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Vali Ziyapaşa Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Vali Ziyapaşa Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Vali Ziyapaşa Anadolu Lisesi 28 derslikli Tip Proje olarak il özel idaresi tarafından yapılmış olup; 1 BT Sınıfı, 1 Fizik Labaratuvarı,1 kimya Labaratuvarı, 1 Biyoloji Labaratuvarı,1 Kütüphanesi, Kantin ve Yemekhanesi mevcuttur.Okulumuz bahçesi düzenlenmiş olup. Basketbol ve Voleybol Sahası yapılmıştır.
 • Öğretmen Sayısı : 31
 • Öğrenci Sayısı : 664
 • Öğretim Şekli : Tam Gün
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 8:30 ders başlama 15:40 ders bitişi
 • Derslik Sayısı : 26
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 3
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : 3 KM.
 • Ulaşım : metro ve karataş yoluna giden tüm dolmuşlar

VİZYON Yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizle güçbirliği içinde sosyal ve kültürel etkinliklerle adından söz ettirmek, toplumda bilgi ve düşüncesine değer verilen çağdaş Türk aydınları ve Ülkemizin gelişimine katkı sağlayacak bireyler yetiştirmek, ilimizin her alanda örnek aldığı, evrensel normlara eşdeğer eğitim veren en güçlü eğitim kurumu olmak"

MİSYON Okulumuzu, yaratıcı bir ortama sahip olacak şekilde planlamak ve geliştirmek, öğrencilerimize mümkün olan en üst seviyede eğitim öğretim kalitesi sağlamak ve bu konuda lider olmak, Karar mekanizmasının birer parçası haline getirerek . Ülkemiz ve Dünyaya yön veren Türk aydınlarını yetiştirmek

BAŞARILAR OKULUMUZ 2013/2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDA AÇILMIŞTIR.

Vali Ziyapaşa Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Vali Ziyapaşa Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Yamaçlı Mh.612 Sk. Yüreğir / ADANA

Tel: 322-3230088

Fax: 322-3230088

web: http://valiziyapasaanadolulisesi.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Vali Ziyapaşa Anadolu Lisesi ile ilgili 17 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Ffffff]

86.1722 puanım var gelmek istiyom.çok

2022-07-26 14:21
 
0
 
0
[Emilya]

82 puanım var guneslı mh oturmaktayım bır agustostskı tercıhlerımde alınırmıyım

2022-07-26 12:28
 
0
 
0
[Merak ]

Benim obp 86 küsürlü bişeyler alırlarmıyaa

2022-07-04 09:33
 
0
 
0
[jjkkiio]

88 puanla alirlarmi ua

2022-07-03 19:50
 
0
 
0
Reklam
[Bilmiyorum]

Merhaba benim OBPem 88 küsürlü bir şey bu sene alabilirler mi ve okula yakın olduğumuz halde pek bilgi sahibi değilim alabilirler ise sizce seçmeli miyim?

2022-06-12 10:58
 
0
 
0
[Sena 9.sınıf ]

Benim OBP 95.0772 ama maaelesef tercih yaparken vali ziya paşa yı yazmadım ve şuan nakil aldırmak istiyorum ama boş kontenjan yok ama yinede alırnır mıyım??

2022-01-07 20:54
 
0
 
0
[Rabia Yaman]

Dil sınıfı var mı?

2022-01-04 18:43
 
0
 
0
[Vazal öğrencisi değilim ]

Yani mahalle okuluna göre güzel bir okul bu okula yakınım ama bu okula gitmedim ama diğer mahalle okullarından iyi bir okuldur Farabi vs. Vali ziya deseler ben Vali Ziya´yı seçerim şahsen. Iyi günler

2020-10-27 17:34
 
0
 
0
[Mehmet Çolak ]

Wah Wah o zamn puanlıydı şimdi ise puansız alıyor... Ha Ha Ha
Raht beni alır bu okul 2019.6.1 LGS den çıktık

2019-06-01 17:24
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 10

Salbaş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Barbaros Borsa İstanbul Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 9

Kozan Yusuf Baysal Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Şehit Ayhan Güngör Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Şehit Fatih Yeniay Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Vali Ziyapaşa Anadolu Lisesi kaç puan 2023 86.5871
Vali Ziyapaşa Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Vali Ziyapaşa Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Vali Ziyapaşa Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Vali Ziyapaşa Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Vali Ziyapaşa Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Vali Ziyapaşa Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Vali Ziyapaşa Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://valiziyapasaanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Vali Ziyapaşa Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Vali Ziyapaşa Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Vali Ziyapaşa Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Vali Ziyapaşa Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız