Şehit Ali Çakar Anadolu Lisesi

Adana / Saimbeyli

Şehit Ali Çakar Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 4
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 69.6522
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Şehit Ali Çakar Anadolu Lisesi Adana ili Saimbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Şehit Ali Çakar Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Şehit Ali Çakar Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "69.6522".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
69.6522
2021
55.1230
2020
47.3362
Şehit Ali Çakar Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Şehit Ali Çakar Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Şehit Ali Çakar Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

1972 yılında Saimbeyli Lisesi ve Ortaokulu olarak hizmete açılan okulumuz 1986-1987 Eğitim-Öğretim yılında şu andaki binasında SAİMBEYLİ LİSESİ adıyla eğitim -öğretime devam eden okulumuz, 2000-2001 Eğitim Öğretim yılında açılan Muhasebe Bölümü ile "SAİMBEYLİ ÇOK PROGRAMLI LİSESİ" adını almış ve Ticaret ve Turizm Genel Müdürlüğüne bağlanmıştır.

2006-2007 eğitim öğretim yılında okulumuz çok programlı liseden genel liseye dönüştürülerek "Saimbeyli Lisesi" adını alarak Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlanmıştır.

Son olarak Okulumuzun adı Valilik oluruyla Saimbeyli Anadolu Lisesi adını almıştır.

Vizyon Her yeni düşünce bir uygarlığın; her eğitimli insan çağdaş ve güçlü bir Türkiyenin müjdecisidir. Geleceğin Türkiyesini güneş gibi aydınlatmak, yıldızlar kadar yükseltmek ve çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarmak, bilimin ışığında yürümek için el ele vermek. o Atatürk ilkelerinin ışığında, milli eğitimimizin temel amaçları doğrultusunda milli ve manevi değerlerimize bağlı, aydın fikirli, çağdaş düşünceli sorumluluk duygusu gelişmiş, kendine güvenen 21. Yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına, ülkemizin ihtiyaç duyduğu alanlarda yetişmek üzere orta öğrenime öğrenci yetiştirmek için varız. Misyon Biz,Saimbeyli Anadolu Lisesi olarak;Bütün öğrencilerin öğrenmeyi öğrenmelerini sağlamak Onların bireysel farklılıklarına saygı duyarak ve gözeterek bilgili , becerili ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak, Öğrencilerimizi daha özgür sınıf ve daha özgür okul ilkesine uyarak eğitip geliştirmek,Öğrencilerimizi bilgi toplumunun ve teknolojinin gereklerine uygun yetişmeleri için var gücümüzle çalışmak, Okulumuzun eğitim çalışmalarını bilimin ve insanlığın ortak değerlerinden yararlanan kendini geliştiren ve toplumu ileri götüren güç olarak yetiştirmek,Öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi, yöneticilerimizi ve velilerimizi 21.yüzyıla hazırlamak,Çağdaş uygarlık yolunda bilimi yol gösterici olarak görmek,Okulumuzda bir atılım , bir değişim yaratarak okul toplumunun gelişmesini sağlamak,İçin VARIZ ve ÇALIŞMAKTAYIZ.

 • Öğretmen :39
 • Rehber Öğretmen :1
 • Öğrenci :544
 • Derslik :27
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Konferans Salonu :1

Şehit Ali Çakar Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Şehit Ali Çakar Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Yeşilbağlar Mahallesi / Çeşbek Caddesi / SAİMBEYLİ / ADANA

Tel: 03227612015

Fax: 0

web: http://saimbeylilisesi.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Şehit Ali Çakar Anadolu Lisesi ile ilgili 4 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Burcu]

Okulumuzun hemen üstünde kız yurdu birazcık alt tarafında erkek yurdu imkanları bulunmaktadır ve bizim zamanımızda çok çok eğlenceli bir okuldu ve eğitim veren hocalar gayet iyi ama her sene değişenler olduğu için şuan bilmiyorum. Çok çok güzel diyemem ama güzel

2021-06-19 11:22
 
0
 
0
[Gizem]

Okul yatılı değil
Güzel de değil
Kotude değil
İdare eder işte

2019-06-30 16:10
 
0
 
0
[Mert]

Yatılımı okul acil hemen söyleyin

2018-07-06 23:25
 
0
 
0
[Faruk]

Çok iyi bir lise kesinlikle terçih etmenizi tavsiye ederim

2018-02-23 21:57
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Şehit Mesut Alcı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 24

Turgut Özal Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Yakapınar Selahattin Afşar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 52

Ramazan Atıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Şehit Mehmet Atıcı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Şehit Ali Çakar Anadolu Lisesi kaç puan 2023 69.6522
Şehit Ali Çakar Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Şehit Ali Çakar Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Şehit Ali Çakar Anadolu Lisesi Yatılı mı? Kız ve Erkek Pansiyonu Var.
Şehit Ali Çakar Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Şehit Ali Çakar Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Şehit Ali Çakar Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Şehit Ali Çakar Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://saimbeylilisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Şehit Ali Çakar Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Şehit Ali Çakar Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Şehit Ali Çakar Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Şehit Ali Çakar Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız