Farabi Anadolu Lisesi

Adana / Yüreğir

Farabi Anadolu Lisesi
 • Farabi Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 23
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Adana
İlçesi Yüreğir
OBP Puanı (*) 92.6236
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Farabi Anadolu Lisesi Adana ili Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Farabi Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Farabi Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "92.6236". Farabi Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Farabi Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Yüreğir ilçesi Atakent Mahallesi Toplu Konutlar içerisinde bulunan Farabi Anadolu Lisesi, Toplu Konut İdaresi tarafından yaptırılıp Milli Eğitim Bakanlığına hibe edilmiştir. 2007-2008 Eğitim-Öğretim yılının birinci döneminde açılan okulumuz bünyesinde 24 derslik, 2 Bilgisayar Sınıfı, Resim Odası, Müzik Odası, Kütüphane, Rehberlik Odası ve fizik,kimya,biyoloji laboratuarları bulunmaktadır. Farabi Lisesi modern ve geleneksel öğeleri barındıran mimarî yapısıyla Yüreğir ilçesinin Eğitimde parlayan yıldızlarından birisi olma hedefindedir. Okulumuz 2010-2011 eğitim -öğretim yılı itibariyle Anadolu statüsüne dönüştürülmüştür. Okul binamız betonarme olarak inşa edilmiştir. Okulumuz 2007 yılında 24 derslik,1 müdür odası, 2 müdür yardımcısı odası, 1 memur odası, revir,2 bt sınıfı,1 depo,1 öğretmenler odası ve 1 kömürlük şeklinde yapılmıştır. Okul bahçesi duvarla çevrilmiş olup; duvarın üstü de tel örgüyle çevrilmiştir. Okulumuzun bahçesinde basketbol, voleybol ve futbol bahçesi mevcuttur
 • Öğretmen Sayısı : 47
 • Öğrenci Sayısı : 715
 • Öğretim Şekli : Tam Gün
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati :
 • Derslik Sayısı : 27
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 2
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : İl Merkezi 2 Km,İlçe Merkezine 1 Km
 • Ulaşım : Adana İl Merkezinden Kiremithane Dervişler-Yenidoğan Dolmuşları Okulumuzun Önünden Geçmektedir.

VİZYON Lisede sağladığımız eğitimle, güçlü bir kimliğe sahip, başarıyı hedefleyen, yenilikçi, yaratıcı, lider olabilen, toplum tarafından takdir edilen, kimliğine ve değerlerine sahip çıkan Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, ahlaklı gençler yetiştirmektir.

MİSYON o Öğrencilerimizin mutluluğunu ve ruhsal gelişimlerini ön planda tutmak, o Öğrencilerimizin aile, millet ve vatanlarına bağlı, çok çalışmaya hazır, ahlaklı, özgüven ve sorumluluk sahibi insanlar olarak yetişebilmeleri için sevgi dolu bir ortam sağlamak, o Eğitime, öğretime göre öncelik vermek, o Disiplinli ve başarılı çalışmalar gerçekleştirerek bilginin sınırsızlığını hissettirmek, o Öğrenciler, okul idaresi, öğretmen ve veliler arasında sıcak ve yapıcı bir diyalog geliştirmek, o Ders dışı etkinliklere katılımı sağlayarak ve yaygınlaştırarak, birlikte aynı hedefe doğru çalışıp üreten sosyal bireyler yetiştirmek, o Öğrencilerimize yardımseverlik ve sosyal sorumluluk ilkelerini aşılamak için okul içi ve dışında etkinliklere katılmak, o Milli bayram ve anma günlerinde anlamlı etkinlikler gerçekleştirerek öğrencilerin kültür varlıklarına sahip çıkmalarını sağlamak, önde gelen hedeflerimizdendir.

BAŞARILAR Okulumuz Avrupa Birliği Dil Ödülü Yarışmasında Teşvik Ödülü Almıştır.Sportif Alanda Ülkemiz Genelinde Derecelerimiz Mevcuttur.

Farabi Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Farabi Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Atakent Mah. Yaşar Doğu Caddesi 2312 Sokak No2 Toki Konutları İçerisi Polis Okulu Arkası

Tel: 03223223132

Fax: 03223223134

web: http://yregirfarabianadolulisesi.meb.k12.tr

Farabi Anadolu Lisesi ile ilgili 23 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[isimsiz]

okulla konuşup yerleşebiliyor muyuz

2021-09-10 21:25
 
0
 
0
[aaaaa]

bu sene lgs ye girdim 364 aldım girebileceğim 2-3 tane sınavlı okul vardı ama uzakta diye yazmadım burası geldi obpm 95.5000 acaba okulun tavan puanı kaç bu sene için

2021-08-10 19:00
 
0
 
0
[Farabili]

Okuldan biri olarak yazıyorum Farabi Yüreğir in en iyi Adana nın da üst sıralarında bir okuludur. Zaten bu yıl 93 PUAN ile almış olması bunu gösteriyor.
Öğretmenlerimiz bir çok okulda bulamayacağınız kadar öğrencilerle ilgililer. Rehberlik hizmetleri ve okulumuzun yeri de gayet güzeldir. Yeni gelen arkadaşlarımıza hayırlı olsun diyorum.
Başarınız için elinden geleni yapan bir okul sosyal etkinliklere de yer veriyor.
Kazananlar kıymetini bilin istedim. Tercih yapacaklara da boş kontenjan bulurlarsa sakın kaçırmayın derim.

2021-07-27 06:13
 
0
 
0
[Sanssiz birisi]

Sakami bu ortalamam 92 ve Almiyor bu okul ne kadarda güvenmistim ya çokta istiyordum hayallerim yikildi emeklerime yazik

2021-07-26 20:43
 
0
 
0
[lgs 2021 magduru]

baslangıc ve bıtıs saatlerını bılen yazabılırmı?

2021-07-26 11:06
 
0
 
0
[vedqw]

bence 85 asagısındakıler zaten hayalını bıle kurmasın ama 88 yukarısı belki olabbılır cunku en az bu sene 88 le alırlar dıye dusunuyorum

2021-07-14 16:10
 
0
 
0
[gjl]

okulun servisi varmi

2021-07-13 15:30
 
0
 
0
[Zelişş]

Ben 226 bulan aldım okul ortalamam 88 beni farabi ye alırlar mı sizce puanım az ama

2021-07-10 18:15
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 29

Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 31

Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 25

İsmail Kulak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 37

İlhan Atış Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 29

Ramazan Atıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Farabi Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Farabi Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://yregirfarabianadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Farabi Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Farabi Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Farabi Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Farabi Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız