Farabi Anadolu Lisesi

Adana / Yüreğir

Farabi Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 33
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 92.6236
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Farabi Anadolu Lisesi Adana ili Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Farabi Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Farabi Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "92.6236".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
92.6236
2020
87.3517
Farabi Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Farabi Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Farabi Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Yüreğir ilçesi Atakent Mahallesi Toplu Konutlar içerisinde bulunan Farabi Anadolu Lisesi, Toplu Konut İdaresi tarafından yaptırılıp Milli Eğitim Bakanlığına hibe edilmiştir. 2007-2008 Eğitim-Öğretim yılının birinci döneminde açılan okulumuz bünyesinde 24 derslik, 2 Bilgisayar Sınıfı, Resim Odası, Müzik Odası, Kütüphane, Rehberlik Odası ve fizik, kimya, biyoloji laboratuvarları bulunmaktadır. Farabi Lisesi modern ve geleneksel öğeleri barındıran mimarî yapısıyla Yüreğir ilçesinin Eğitimde parlayan yıldızlarından birisi olma hedefindedir.

Farabi Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Farabi Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Atakent Mah. Yaşar Doğu Caddesi 2312 Sokak No2 Toki Konutları İçerisi Polis Okulu Arkası Yüreğir

Tel: 03223223132

Fax: 03223223134

web: http://yregirfarabianadolulisesi.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Farabi Anadolu Lisesi ile ilgili 33 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[liseli ]

luffen okul hakkın da bılgı verırmısınız

2022-07-04 09:21
 
0
 
0
[Rozerin Geçgil]

Lgsden 343 aldım obp puanım 90 puanla alırlar mı?

2022-07-01 14:15
 
0
 
0
[tuana]

83 puanla alırlarmıı ??

2022-05-30 18:48
 
0
 
0
[Sjsjsjjsjs]

ben şuan 8. Sınıfım ve ders notlarım orta derecede kötü bir liseden naklimi bu okula aldırabilr miyim ? Lütfen cevap verin

2022-03-24 21:32
 
0
 
0
Reklam
[farahi]

9.sinifim ortalamam 95 bir kisi gidersw okula girebilme sansim varmi onceden yaptigimda 2. siradaydim suan 1. girdi okula baska nakil yapmak isteyen var mi

2022-03-10 21:40
 
0
 
0
[Farabi]

9. SINIFIM BOŞ KONTENJAN YOK GALİBA . OKULDAN NAKİL ALMAK İSTEYEN VAR MI ? BEN BU OKULA 2. DÖNEM GEÇMEK İSTİYORUM

2022-01-28 16:59
 
0
 
0
[Farabi]

Ben 9. Sınıfım 2. Dönem farabiye geçmek istiyorum . OBPem 94 , farabiye nakil alabilirmiyim

2022-01-11 19:55
 
0
 
0
[Birisiiii]

Farabi Anadolu lisesinde okuyorum. Ve bu okulu gerçekten beğeniyorum. Okul disiplini öğretmen disiplini olarak sınavsız alan okullara göre çok iyi diyebilirim. Tercih etmek isterseniz bu okulu yazmanızı da tavsiye ederim. #2022lgstayfa

2021-10-16 08:52
 
0
 
0
[isimsiz]

okulla konuşup yerleşebiliyor muyuz

2021-09-10 21:25
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 1

Sabancı Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Kiremithane Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 46

Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 44

Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 32

İsmail Kulak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 65

İlhan Atış Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Farabi Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Farabi Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://yregirfarabianadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Farabi Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Farabi Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Farabi Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Farabi Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız