Ortaköy Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi

Aksaray / Ortaköy

Ortaköy Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi
 • Ortaköy Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi
  Ekle
 • 55
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavlı
Taban Puanı 353.0249
Yüzdelik Dilimi 13.56
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Ortaköy Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi bir Proje Okuludur.

Ortaköy Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi Aksaray ili Ortaköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ortaköy Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa LGS Puanı ile öğrenci alacak. Bu okulu tercih edebilmeniz için 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekir.

Ortaköy Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2021 353.0249 13.56
2020 380.0733 11.83
2019 409.9039 10.89
2018 329.2694 13.21
2017 449.8092 16.62
Ortaköy Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
İlk yerleştirme verileridir.
Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2022
0
2021
90
2020
136
2019
90
2018
90
Anadolu Öğretmen Lisesi olarak eğitim öğretime başlayan okulumuz Bakanlığımızda yeniden yapılanma sürecinde Şehit Uzman Nurullah Sabırer Anadolu Lisesine dönüştürülmüş, 2016-2017 eğitim öğretim yılından itibaren de Anadolu lisesi ünvanı yerini Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesine bırakmıştır.

Okulumuz Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi ve okul pansiyonumuz 2019-2020 Eğitim Öğretim yılından itibaren yeni binalarında hizmet verecektir. Geçici olarak 382 351 8202 numaralı telefondan ulaşılabilecektir.

2016-2017 Eğitim Öğretim yılında okulumuzun kurum türü değişmiş, Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi olmuştur. Okulumuzun 200 kişilik kız/erkek öğrenci pansiyonu yapım aşaması tamamlanmış ve donatımı yapılmış olup 2017-2018 öğretim yılından itibaren öğrenci barınma hizmetini sağlayacaktır.
YKS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi

Ortaköy Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ortaköy Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Ortaköy Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi
Ortaköy Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi
 • Aksaray
  İl
 • Ortaköy
  İlçe
Ortaköy Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi
Ortaköy Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi
 • Aksaray
  İl
 • Ortaköy
  İlçe

Adres: Yeni Mah. Şehit Mehmet Ali Demir Cad. No 97 Ortaköy/AKSARAY

Tel: 03823518202

Fax: 03823518202

web: http://ortakoyaol.meb.k12.tr

Ortaköy Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi ile ilgili 55 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Yusuf Demir]

8.Sınıfım ve ilkokul arkadaşımla bu liseyi düşünüyoruz inşallah puanımız yeter ikimizde Aksaray´dan geleceğiz ve pansiyonda kalacağız LGS´ye az bir zaman kalmışken buraya yazayım da LGS´den sonra tekrar yazarım geliyorum diye inşallah...
Bol bol dua bekliyorum dua edenlere ben duacı olurumm...

2022-04-20 23:26
 
0
 
0
[ŞNSİL Ögrencileri]

Kısaltmanın açılımı Şehit Nurullah Sabırer İmam hatip Lisesi
Eğitim konusunda kötü değiller lakin burada giydiğiniz kıyafete (kızlara tayt erkeklere ise şort giymek yasak ) taktığınız küpeye (1tane küpe takabilirsiniz)eve gitmek için izin isterseniz vermezler son dk kadar kalmanızı istiyorlar .Şaka değil günde 25 saat ders çalışmamız gerekiyormuş,yoksa bizden birşey olmazmış.Akıllı telefon hafta içi yasak yemekler artık tekrarlıyor her zaman aynı şeyler sürekli başka birşey yok ,ara öğünler berbat bisküvi ve meyvesuyu yada kek haftada 2 kere poğaça açma falan
Bizim sözümüz :
GELDİK GÖRDÜK GİDİYORUZ...

2022-04-14 17:39
 
0
 
0
[,,,,,,]

Telefonunuza,giyiminize,küpe,saç rengi vs her seye karısıyorlar eğitim açısından sıkıntı yok ama bunlara katlanmak zorundasınız ona göre seçimizşni yapın derim

2022-02-12 11:49
 
0
 
0
[Gerçekler burada #1]

Önceden de bir yorumum vardı orada telefon yasağından konuşmamışım.Dedim onuda anlatayım. Önce eğer telefon saklamak istiyorsanız kız yurdunda imkansız, erkek yurdunda bi tık saklayabilirsiniz. Telefon sadece hafta sonu veriliyor ( eve gidecekseniz cuma sabahı ama onuda ne gerekçeyle olursa olsun yakalatırsanız velinizi beklersiniz, veliniz nerede olursa olsun) Hafta içi tuşlu serbest oda derstte kapalı olmalı yoksa tuşlunuz alınır ve onada veliniz gelmek zorunda kalır. Yemekhane yemekleri 10 üzerinden -100 yani cidden patates ve fasulyeden bir de yeşil mercimek çorbasından başka bir şey yemiyoruz birde becerseler keşke. Haftada bir kez kıymalı çıkıyor o da cidden iğrenç oluyor. Gelecekseni gelmeyin yoksa nakil dönemi sizi bekler 🙃

2022-01-27 11:37
 
0
 
0
Reklam
[Gerçekler burada]

Öncelikle aşırı lüks okulumuza ve aşırı modern öğretmenlerimize hoşgeldiniz.Öğretmenler o kadar modern ki kız ve erkeğin yan yana gelmesi yasak.Eğer sevgili yapayım derseniz okuldan disiplin yiyerek atılırsınız.Yok canım ne sevgilisi ben derslerim için geliyorum diyorsanız.İmam hatip etkinliklerinden inşallah derse sıra gelir.Ha bura gelmişsin ha düz imam hatipe e (eğer ortaköy dışından geliyorsanız). Gelelim lüks okulumuza okulumuz o kadar lüks ki bazı labaratuvarlar eksik, insanlarla sosyalleşebileçeğiniz hiç bir etkinlik yok. Sayın müdürümüze göre uyurken bile test çözmek zorundayız.9. sınıflar bile. Boş derslerin hepsinde test çözmek zorundasınız. Akıllı tahtadan müzik dinlemek mi? Rüyanızda. Eğer müdüre yakalanırsanız üç ton laf yersiniz. Yurt ortamında ise iyi arkadaşlıklar kurabilirsiniz fakat bazı kişiler çok ön yargılı.5-6 aşırı sinirli hoca var onlar belletmenken lütfen uslu durun- kız tarafı için- yoksa cidden tutanak yersiniz başınız çok ağrır. Erkek tarafında idareciler belletmen oluyor. Yurtta cumartesi-pazar bazı odalarda kalorifer yanmıyor. Birde başıma gelen bir olay anlatayım. 15 tatil için karne alıp eve gelmeyi bekliyorum. Bizi sınavlar bitince bildiğin kovdular. Hizmetli kadın bize demediği lafı bırakmadı. Hizmetliye gelmişken iyi bir temizlik yapamıyor. Öğretmenlerden ise 3-4 tane biraz sert var ama gerisiyle çok iyi anlaşabilirsiniz. Rehberlikçi aşırı iyi bir adam. Biraz din kültürü hocaları kız ve erkek konuştumu aşırı sinirleniyorlar. Ki kız ve erkek için ayrı ayrı etkinlik yaptırmak istiyorlar. Cidden imam hatiptemiyim fen lisesindemiyim çözemiyorum. Buranın tek avantajı adının fen lisesi olması. Tekrardan Şehit Nurullah Sabırer İmam Hatip Anadolu Lise- pardon Fen lisesine hoş geldiniz.

2022-01-27 11:28
 
0
 
0
[Anonymous]

eğer yurtta kalacaksanız tebrikler mükemmel bir yurt ortamı sizi bekliyor.
Bazı hocalar vardırki adam gibi adamlar size maddi manevi yardımlarını sorgulamadan ederler Arkadaşlar aksaray/ortaköy şehit uzman nurullah sabırer imam hatip fen hapishanesine pardon. Lisesine hoş geldiniz. Hafta içleri geçerli bir izniniz olmadan çarşı iznine çıkamazsınız. Günü birlik sabahları dışarıda sıra olunur forma pantolon, giyim tarzı saç uzunluğu vb. Şeyler kontrol edilir eğer kurallardan birine uymayıp 3. Uyarıyı alırsanız tebrikler disiplin yiyebilirsiniz. Yıl olacak 2022 telefon yasağı var yurtta yakalanırsanız tutanak yiyebilirsiniz yada telefonunuza el konup velinizi bekleyebilirsiniz( şehir dışındanda olsa gelmesi zorunlu ) . Telefon yasaklamasının geçerli bir sebebi yok tüm hocalara sorsanız hepsi farklı şey diyor. Haftasonu çarşı izni kızlar ve erkekler ayrı olarak çıkıyor. Okul sonrası bazı hocalar vardırki karşı cinse yaklaşamazsınız. Eğer okuldan sonra okul bahçesinde sn. Müdürümüzün tabiriyle erkeklerde kısa pantolon (şort) kızlarda ise ince pijamamsı giysi(tayt) giyemezsiniz. Eğer erkekseniz yurtta rahat etme şansınız yüksek hocalar fazla kontrol etmez rahatça telefon saklayabilirsiniz. Kız tarafında olaylar nasıl oluyor bilmiyorum. Bazı hocalar vardır yazını okuyamıyorsa direk kağıdına sıfırı çakabilir. Fakat şükürki çoğu hoca öyle değil
Cuma günü telefonlar evciye çıkanlar için verilir fakat yakalanmamak şartıyla eğer teneffüste telefonlar yakalanırsanız ( otobüs bileti için olsa bile ) müdürün odasına bi kere uğrayabilirsiniz.
Ortaköyde kalanlar için ise okul yurt dışında ortalama bir okul.
Sonuç olarak; eğer ortaköy dışından gelecekseniz uğramayın bile eğer ortaköyden gelecekseniz bir bakın derim fakat daha iyi okullar var.
Eğer talihsizliktir şehir dışından gelipte bu okulu yazarsanız. Tebrikler sizi bir nakil macerası bekliyor olacak.

2021-11-20 01:54
 
0
 
0
[Gerçekler Part 1]

Öncelikle bu guzel okulumuzu kötüleyen arkadaşları kınıyorum okulumuz görüp görebileceginiz en modern okullardan biri mesela yurtta erkeklerin şort kızların tayt giymesi yasak evet yasak yanlış okumadınız. Ayrıca çok plânlı bir işleyiş var ekim ayında doğal gaz yapımına başlamak gibi. Öğrencilere de çok yardımcı olurlar mesela konu eksiklerini kapatmak için video izlemek isteyen 12. Sınıf öğrencilerine telefonu yurtta vermemek gibi. Okulun gerçekten iyi yanları yok mu derseniz sadece 3 5 değerli ögretmeni. Baştada dediğim gibi güzel ve modern okulumuza tüm arkadaşları beklerim 😉

2021-10-22 19:27
 
0
 
0
[Yeni öğrenci ]

Yurtta telefon serbest mi yoksa yasak mı lütfen cevap verin

2021-09-03 17:11
 
0
 
0
[Vin Diesel]

Eveeeeet yeni kayıt yaptıran arkadaşlar, özellikle yurtta kalanlar geçmiş olsun. Yurtta kalmayanlar da iyi seçim yaptınız umarım hayırlısı olur. Yurttakiler nakil sürecinde yoğun bir baş ağrısı sizi bekliyor.

2021-08-30 11:42
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 3

Aksaray Şehit Pilot Hamza Gümüşsoy Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 14

Abdülhamid Han Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Hazım Kulak Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Ahmet Cevdet Paşa Sosyal Bilimler Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Ahmet Cevdet Paşa Sosyal Bilimler Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 55

Ortaköy Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ortaköy Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Sorular Cevaplar
Ortaköy Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi kaç puan 2022 353.0249
Ortaköy Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
Ortaköy Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Ortaköy Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Evet. Sınavla öğrenci alan proje okuludur.
Ortaköy Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi Yatılı mı? Kız ve Erkek Pansiyonu Var.
Ortaköy Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Ortaköy Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Ortaköy Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://ortakoyaol.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ortaköy Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ortaköy Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi yorumları okuyabilir, Ortaköy Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ortaköy Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız