Ortaköy Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi

Aksaray / Ortaköy

Ortaköy Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi
 • Ortaköy Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi
  Ekle
 • 40
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu 51428
Kontenjanı 90
Taban Puanı 380.0733
Yüzdelik Dilimi 11.83
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Ortaköy Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi bir Proje Okuludur.

Ortaköy Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi Aksaray ili Ortaköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ortaköy Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılı için 2021 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak.

Ortaköy Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2021
90
2020
136
2019
90
2018
90
2017
0
Ortaköy Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 380.0733 11.83
2019 409.9039 10.89
2018 329.2694 13.21
2017 449.8092 16.62
2016 416.6562 16.36
Ortaköy Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi LGS taban puanı yüzdelik dilim bilgisini yıllara göre arşivliyoruz.
Anadolu Öğretmen Lisesi olarak eğitim öğretime başlayan okulumuz Bakanlığımızda yeniden yapılanma sürecinde Şehit Uzman Nurullah Sabırer Anadolu Lisesine dönüştürülmüş, 2016-2017 eğitim öğretim yılından itibaren de Anadolu lisesi ünvanı yerini Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesine bırakmıştır.

Okulumuz Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi ve okul pansiyonumuz 2019-2020 Eğitim Öğretim yılından itibaren yeni binalarında hizmet verecektir. Geçici olarak 382 351 8202 numaralı telefondan ulaşılabilecektir.

2016-2017 Eğitim Öğretim yılında okulumuzun kurum türü değişmiş, Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi olmuştur. Okulumuzun 200 kişilik kız/erkek öğrenci pansiyonu yapım aşaması tamamlanmış ve donatımı yapılmış olup 2017-2018 öğretim yılından itibaren öğrenci barınma hizmetini sağlayacaktır. YKS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi
 • 2013-2014: % 74,50
 • 2014-2015: % 75
 • 2015-2016: % 75,50
 • 2016-2017: % 72,50
 • Derslik :16
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Hazırlık Sınıfı :0Konferans Salonu :1
 • Öğretim Şekli :NORMAL
 • Kantin :1
 • Bahçe :1
 • Saatler 08:30-15:40
 • Isınma KALORİFER
 • Bağlantı ADSL (1 Mbit)
 • Yabancı Dil İNGİLİZCE
 • Pansiyon Bilgileri 100 KIZ / 100 ERKEK
 • Yerleşim Yeri İLÇE MERKEZİ
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık İL MERKEZİ UZAKLIK 55 KM

Ortaköy Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ortaköy Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Ortaköy Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi
Ortaköy Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi
 • Aksaray
  İl
 • Ortaköy
  İlçe
Ortaköy Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi
Ortaköy Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi
 • Aksaray
  İl
 • Ortaköy
  İlçe

Adres: Yeni Mah. Şehit Mehmet Ali Demir Cad. No 97 Ortaköy/AKSARAY

Tel: 03823518202

Fax: 03823518202

web: http://ortakoyaol.meb.k12.tr

Ortaköy Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi ile ilgili 40 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Meraklı ögrenci ]

ARKADAŞLAR YURTA ISINMA
ÇOK MU KÖTÜ?

2021-07-08 19:46
[Bu bilgiler doğrudur]

İyi günler, öncelikle bu yorumu okuyan arkadaşım, yazarken çok tarafsız bir şekilde ve sadece kendi düşüncemin olduğu değil çoğunluğun söylediği düşünceyi yazdığımı söylemek isterim. Yorumun anlaşılır düzeyde olduğunu hissettirmek için bazı kriterlerde 10 üzerinden puanlama yaparak dile getirmek istedim iyi okumalar :)
#EĞİTİM 9/10
Eğitimi bir fen lisesi standartlarında, çok bilgili öğretmenlerin oluşturduğu kadro ile harika şekilde eğitim vermektedir. Peki madem harika nereden 1 puan kırdım, başta söylediğim gibi çoğu kişiye sordum, geneli harika dedi ama arada birkaç kişi olumsuz yorum yapınca 1 puan kırmak istedim.
#TEMİZLİK 8/10
Temizliği ikiye bölmek isterim yurt ve okul temizliği diye, yurt temizliği gayet iyi bayan temizlikçi ablalar gayet iyi temizliyor. Ama tabiki de temizlik öncelikle kişinin kendinde başlar, kimi odaya giremezken kimi oda da çok düzenli çok temiz olur, kişinin kendi hijyeni de bu noktada çok önemli bir yer tutar aslında, yani bunu da gelip temizlikçi temizleyecek değil elbet, kimi odaya kokudan giremiyor belletmenler. Şaka değil gerçekten. uyarmalara rağmen kişi ne gördü ise onu yapıyor demekki. Okul temizliği ise erkek temizlikçiler yaptığı için ister istemez biraz şey oluyor. Ama yinede temiz yani.
#ISINMA
Isınmayı ikiye bölerek puanlayacağım çünkü aralarında dünya fark var
#OKULUN ISINMASI 9/10
Okul sabah 8de vardığımızda gayet iyi bir şekilde yanıyor ve gayet sıcak oluyor.
#YURDUN ISINMASI -999/10
Yurt, yurt neden gereği kadar yanmıyor anlamış değilim kaç senedir, biz okulun ilk haftaları mont giyerek 2 kat yorgan ile yattığımızı ve yine abartısız söylüyorum gece 10 15 kere soğuk sebebiyle uyandığımızı bilirim. Bir öğrenciyi gece soğuktan yatırmamak o öğrenciden başarı beklemek ile tamamiyle ters orantılıdır. Zaten ilk hafta herkes hasta olur çoğu kişi okula gelmez buz gibi yurtta kalarak hastalığına hastalık katardı. Halbuki okulu yakan kişi ile yurdu yakan kişi aynı kişi, okul 7 saat aralıksız yanarken yurt neden günde 2 3 saat iyi şekilde yanıp sonra tekrar sönüyor, okulu sabah sekizde yanacak vaziyette kalorifere kömür atıyorken aynı saatte neden yurda kömür atılmıyor. Biz okulda kaldığımız vaktin 3 katını yurtta kalıyoruz, okurken kömür mü yokki atmıyorlar diye düşünebilirsiniz hayır, kömür gayet çok bence, dışarıda 3 senelik kömür duruyor, tamam o orda yağmurun karın altında dura dura kalorisi azalmış olabilir, normal kömürden 10 torba atılıyorsa ondan 20 atılsın yine de o kazandaki suyun soğumasını engellesin yani. Çoğunluğun düşündüğü sebep bu kalofireci denen şeyin işini hakkı ile yapmadığı kanaatinde acaba o şeyin, çocuğu da yurtta olsa böyle yakarmıydı. (Virgülün önemi)
#ÖGRT. DUYARLILIĞI 10/10
Öğretmenler öğrencinin üzerine düşüyor onu düşünüyor onu anlıyor onla birlikte onu doğruya ulaştırıyor.

2021-03-28 18:21
[cccAqccc]

Şöyle söyleyeyim size okul da yurtta görünüş olarak mükemmel diyebiliriz ama keşke yönetimide öyle olsa.
Kalkıpta 200+ kmden gelecekseniz çocuğum fen lisesinde okutim diyorsanız, sadece isminde okutursunuz yönetimi imam hatipten farksız elbetteki din dersi olmalı ama kuran-ı kerimi zorla seçtirmek nedir sorsanız zorla demezler tabikide. Okulda kız erkek ilişkisi kadar eğitime önem verseler keşke. Ya bi kere anlamıyorum yemekhanede masaları geçtim aynı yerden bile yemek alamıyorsunuz sağ taraftan kızlar sol taraftan erkekler. Kesinlikle fen lisesine yakışır davranış değil.Okulun hocaları ilgisi kötü değil ama yeterlide değil bence. Ayrıyetten şunu belirtmekte fayda var şehre çok uzak ve ulaşım yeterli asla değil sevgili 8.sınıflar biraz daha çabalayıp çok daha iyi yerlere gidin umarım geleceğiniz güzel olur...
Abileriniz/Ablalarınız

2020-11-11 19:38
[creazy 68]

okul iyide yurt... anlatılmaz ve yasanılmaz.Yurtta ciddi bir ısınma ve sıcak su sorunu var.Şimdiki aklım olsa gelirmiydim sanmam özellikle başka şehirlerden gelecek ve yurtta kalacaklar tekrr düsünün derim.Şimdi ben olumsuz yorum yapıyorum ya okul açıldığında Müdür bize diyecek ki gelmeseydiniz(HATALARINI DÜZELTMEK AKILLARA HİÇÇ GELMİYOR)ve mübarek din okulu kız erkek arası mesafe 2enaz .selam hocalarım. ama okulun en güzel seyiyse´ MATEMATİĞİSEVDİREN ÖĞRETMENLER´

2020-10-22 21:47
[kendisi değil sözleri önemli]

Şimdiiiii; bu okula gelmeyi aklından geçiren liseli,iyi düşün! Bak burada yapılan kötü yorumların çoğu abartı olabilir evet. Ama haklılık payı da yok değil. Unutma ateş olmayan yerden duman çıkmaz.Öğretmenlerin hepsinde bir erkek üstündür kafası var bunu eğer gelirseniz zamanla fark edeceksiniz. Şimdi abarttığımı düşünen olabilir ama inanın okumuş etmiş insanlarda böyle bir düşünce biçiminin nasıl var olduğunu bende bilmiyorum. Demek ki insana küçüklükten aşılanan değer eğitimle bile değişmiyormuş. Sen diyorsan bana baskı uygulanmasında kısıtlanmaktan hoşlanıyorum, bana doğru dürüst ders versinler yeter gerisi onlara kalmış. Buyur gel. Bazen gerçekten iyi insanlar ,bazen bakıyorsun bu kim? 4 yıllık deneyimime göre şunu da söylemeden geçemiyeceğim hissedilir bir öğrenci kayırma mevzusu dönüyor bu okulda. Her öğretmenin yanında dolaşıp duran, cıvık cıvık konuşan bir dalkavuk mutlaka var. Olmazsa olmaz zaten. Öğretmenlerimiz sözde hepimize değer veriyor ama her sınıfta bir kaçtane favori öğrencisi vardır. Çok çalıştıkları veya çok iyi olduklarından değil en iyi yalakalığı onlar yapıyor da ondan. Pansiyonda büyük bir ısınma ve sıcak su sorunu var. Şimdi size tek tek sayamiyacağım ama şunu söyleyeyim. Aklınıza gelen en basit şeyler bile yasak. En önemli kural:Erkeklerle 2 metreden fazla yaklaşmak katiyen yasak. Sanki birsey yapıyoruz da. Kızların saçlarını açık bırakması da yasak. Gelirseniz görürsünüz. Okul değil nazi kampı mübarek. Şimdi sen böyle anlatıyorsun 4 yıl niye kalıyorsun orda diyenler vardır. İlerde işte ben bu okula rağmen bu günlere geldim demek için:D Başarı öyküsü falan mevzusu işte... Bunu okuyan öğretmenim beni yargılamak veya ´bulacam seni ´ diye ortaya konuşmak yerine lütfen bir otur düşün. Sorun sadece bizde mi? Bir biz mi suçluyuz?En doğrusunu siz mi biliyorsunuz?Siz hiç kendinizi sorgulamaz mısınız? Bunca yazdığım şeyden sonra hala beni bulmayı düşünen öğrenci vatandaşlar(büyük ihtimal yalaka tayfa) ,öğretmenim veya öğretmenlerim. Bulunca konuşuruz. 🤗

2020-09-22 11:08
[Gelecek]

Ben oraya gelmeyi düşûnüyorum ve turta kalmayı düşünüyorum tam doğru bilgi verirseniz sevinirim.Ve yurt ücreti ne kadar

2020-08-25 19:42
[Bla bla]

Merhaba ben bu yıl kazandım bu okulu acaba okul hakkında bilgi verebilir misiniz?

2020-08-18 02:06
[Şnsfl´li]

Evet kötü yorumlara aldırış etmeden buraya geldim.Başka fen liselride tutuyordu ama burayı tercih etmek istedim.İnşallah hayırlısı olur.Burayı kazanan arkadaşlarım malesef uzun bir süre herhalde kaynasamayacagiz :( O yüzden instagram veya whatsap grubu kurabiliriz.Lütfen görünüz 🙌

2020-08-12 22:04
BENZER OKULLAR
Yorum 3

Aksaray Şehit Pilot Hamza Gümüşsoy Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 14

Abdülhamid Han Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Hazım Kulak Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 40

Ortaköy Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 9

Ahmet Cevdet Paşa Sosyal Bilimler Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Aksaray Şehit Önder Güzel Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ortaköy Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Ortaköy Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://ortakoyaol.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ortaköy Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ortaköy Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi yorumları okuyabilir, Ortaköy Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ortaköy Şehit Nurullah Sabırer Fen Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız