Abdülhamid Han Fen Lisesi

Aksaray / Merkez

Abdülhamid Han Fen Lisesi
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı -
Okulun Taban Puanı 458.0017
Güncel Yüzdelik Dilimi 3.35
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Abdülhamid Han Fen Lisesi Aksaray ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Abdülhamid Han Fen Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Abdülhamid Han Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Abdülhamid Han Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Abdülhamid Han Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

İSTATİSTİKİ BİLGİLERİ
Okulun Son Üç Yıllık Taban Puanı
Yüzdelik Dilim Bilgisi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 458.0017 3.35
2018 385.2786 3.82
2017 484.4347 4.02
Abdülhamid Han Fen Lisesi 1991 Yılında Milli Eğitim Bakanlığının 29/08/1991 tarih ve 4563 sayılı onayı ile 1991-1992 Eğitim Öğretim yılında Hacı Cevriye Ünsal Lisesinin bünyesinde açılmıştır.

29/03/1994 yılında Kılıçaslan İlköğretim Okulu ek binasına, 15/09/1997 yılında halen eğitim öğretime devam ettiği kendi binasına taşınmıştır.

Okul pansiyonu 01/01/2000 yılında kendi pansiyonuna geçmiştir Kuruluşundan bu güne kadar yüzlerce öğrenci yetiştiren okulumuz Aksaray İlinde tercih edilen okulların biri olmuştur.

Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Genel Müdürlüğünün 03/07/2014 tarihli kararı gereğince okulumuzun adı Abdülhamid Han Fen Lisesi olarak değiştirilmiştir.

Abdülhamid Han Fen Lisesi Vizyon Gücünü tarihinden ve değerlerinden alan, bilim ve teknolojiyi etkin bir biçimde kullanan, başarıları ile eğitim alanında örnek ve öncü olan bir eğitim kurumu olmak.

Misyon Öğrencilerimize kendini toplum içinde ifade edebilecek özgüven sağlamayı, olaylara hoşgörü ile yaklaşabilmeyi, sosyal sorumluluk bilinci yüksek, manevi ve etik değerlere saygılı, düşünmeyi ve öğrenmeyi öğrenmiş, üretken, değişime açık, yardımsever, ülke menfaatlerini önceleyen, olaylara tarafsız ve önyargısız yaklaşabilen ve tüm özelliklerini akademik başarı ile destekleyen, gelecekte ülke yönetiminde lider olabilecek genç beyinler yetiştirmeyi amaç edinen, köklü, dinamik ve yenilikçi bir kurum olmaktır.

Başarılar Basketbol Erkekler İl Birinciliği Basketbol Kızlar İl İkinciliği Satranç İl Birinciliği Masatenisi Kızlar İl İkinciliği Voleybol Kızlar İl Dördüncülüğü Abdülhamid Han Fen Lisesi
 • Öğretmen :20
 • Rehber Öğretmen :1
 • Öğrenci :389
 • Derslik :13
 • BT Sınıfı :1
 • Misafirhane :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :2
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :NORMAL
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Revir:1
 • Bahçe :1
 • Saatler 08:00-15:20 YAZ SAATİ 08:00-15:20 KIŞ SAAATİ
 • Yabancı Dil İNGİLİZCE
 • Pansiyon Bilgileri PANSİYON KAPASİTESİ 162 DİR. 96 KIZ, 66 ERKEK BÖLÜMÜ MEVCUTTUR.
 • Ulaşım FATİH MAHALLESİ VE BELEDİYE ARSALARI MİNİBÜSLERİ İLE SAĞLANIR.
 • Servis Bilgisi Öğrenci Servislerimiz Mevcuttur.
Abdülhamid Han Fen Lisesi
 • Okulun YGS/LYS Başarı Durumu 2016 YGS de %100 başarı İlk 10 Binde:8 öğrenci ve 18 Derece
 • LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi 2016 LYS de Başarı Yüzdesi %60 tır.
 • Sportif Etkinlikler Okulumuz sportif faaliyetler açısından oldukça aktif durumdadır. Basketbol ve Satrançta ilimizde birinci olan okulumuz il dışında temsil hakkı kazanmıştır.
 • Bilimsel Etkinlikler Okulumuz Aksaray Üniversitesi ile Sosyal ve Bilimsel İşbirliği Protokolü imzalanmış ve bu çerçevede üniversitenin imkanlarından yararlanmaya başlamıştır.
 • Proje Çalışmaları Tübitak Proje Yarışmalarına okulumuz 59 proje ile katılmış ve 1 projemiz Kayseri Bölge Sergisine çağırılmıştır. 1 projemizde İNSPO ya davet edilmiştir.
 • Yurtdışı Proje Faaliyetleri Okulumuzun ortak olduğu bir adet yurt dışı proje çalışması bulunmaktadır.
 • LYS'de Öğrenci Yerleşme Yüzdesi
  1. 2013-2014 %70
  2. 2014-2015 %60
  3. 2015-2016 %60
  Abdülhamid Han Fen Lisesi Okul Pansiyonumuz Bodrum+4 kat olarak inşa edilmiştir.bodrum katı banyolar ve çamaşırhane olarak düzenlenmiştir.Giriş katta idari bürolar ve yemekhanemiz bulunmaktadır.1.,2.,3.katlar yatakhaneler ve etüt salonları bulunmaktadır.Okul pansiyonumuz kız-erkek karmadır.En üstkat kız öğrencilere ayrılmış olup erkek bölümünden bölmelerle ayrılmıştır.Etüdlerin ve pansiyondaki işlemlerin düzenli yürütülmesi için kız bölümünde bayan , erkek bölümünde erkek belletmenlerimiz görev yapmaktadırlar.Yatakhanelerimizde koğuş sistemi uygulanmaktadır.Yatakhaneler 6 kişiliktir. Abdülhamid Han Fen Lisesi

  Pansiyonumuz yatakhaneler ve etütü salonları laminat kaplıdır.Üzerinde halı bulunmaktadır.Koridorlar ise halı kaplıdır.Pansiyonumuz doğalgazlı kaloriferle ısıtılmaktadır.Yemekhanemizde yemeklerimiz kendi personelimiz tarafından pişirilmektedir.Sabahları açık büfe kahvaltı verilmektedir.

  Öğle ve akşam yemekleri farklı öğünler olarak verilmektedir.Gündüzlü öğrencilerimiz okulumuz pansiyonundan öğle yemeklerini aylık bedelini ödemek kaydı ile yiyebilirler. Abdülhamid Han Fen Lisesi

  Öğrencilerimizin çarşaf nevresim gibi büyük çamaşırları pansiyon çamaşırhanesindeki sanayi tipi makinelerde yıkanmaktadır.Günlük çamaşırları ise belirli günlerde katlarda bulunan çamaşır makinelerinde yıkanmaktadır.

  Pansiyonumuzda kalan öğrenciler pazartesi-perşembe günleri arasında ve pazar günü akşam 3 saat etüt yapmak zorundadırlar.Bu amaçla oluşturulan etüt salonlarında öğrenciler kendilerine ayrılmış çalışma masası ve sandalyesinde eütülerini yapmaktadırlar. Abdülhamid Han Fen Lisesi

  Okulumuzun Eğitim-Öğretim binası 1997 yılında hizmete girmiştir.Binamız bodrum+3 kat olarak yapılmıştır.Bodrum katta BT labaratuarı, konferans salonu ve fizik labaratuarı vardır.Zemin katta müdür yardımcıları odası, grup çalışma odası, erkek lavaboları, kimya-biyoloji labaratuarı, sistem ve test odası, öğretmenler odası ve 9.sınıflar yer almaktadır.1.katta müdür odası, memur odaları, öğretmen lavaboları, 10. ve 11.sınıflar vardır. 2. katta Müdür başyardımcısı odası, kütüphane,Psikolojik danışman odası, kız lavaboları ve 11.ve 12.sınıflar yer alır.

  Eğitim-öğretim binamızın sınıfları akıllı tahtalarla donatılmıştır.Tüm okul kablosuz ağla birbirine bağlanmıştır.Bina doğalgazlı kalorifer sistemi ile ısıtılmaktadır.

  Laboratuvarlarımız Abdülhamid Han Fen Lisesi Okulumuzun Öğretmen ve öğrencilerinin faydalanması amacıyla bir fizik, bir kimya-biyoloji,bir BT laboratuvarı vardır.Her laboratuvar da akıllı tahta mevcuttur.

  Biyoloji dersinde öğretmen ve öğrencilerimizin kullanmaları amacı ile video kameralı mikroskobumuz vardır.Her iki labarotuvarda deney masalarında bağımsız su elektrik ve gaz akışı sağlanmıştır. Sistemler ana masadan kontrol edilerek güvenlik ön planda tutulmuştur.BT laboratuvarında 16+1 bilgisayarımız vardır.Kablolu ağla donatılmış BT laboratuvarında akıllı tahta sistemi kuruludur.

  Kütüphanemiz Okulumuz Kütüphanesi öğretim binamızın üst katında yer almaktadır.Kütüphanemizin içeriği zengin olup kitap sayımız 4500 dür.Ayrıca bir akıllı tahta kuruludur.

  Kütüphanden ödünç kitap verme işi bilgisayar kontrollü olarak yapılmaktadır.Kütüphanede her gün kütüphanecilik kulübü öğrencileri nöbet tutarlar. Abdülhamid Han Fen Lisesi

  Spor Salonumuz Okulumuzun spor salonu 1997 yılında hizmete girmiştir.300 kişilik oturma kapasitesine sahiptir.Zemini plastik olup 2011-2012 öğretim yılında parkeden plastiğe çevrilmiştir.

  Doğalgazlı ufo sistemiyle ısıtılmaktadır.Öğrencilerimizin boş vakitlerini değerlendirecekleri masa tenisi masaları ve kondisyon odası mevcuttur.Ayrıca okulumuzun öğrenci-öğretmen işbirliği ile yapılmış olan çim sahası,açıkhava basketbol-voleybol vardır. Abdülhamid Han Fen Lisesi Abdülhamid Han Fen Lisesi Abdülhamid Han Fen Lisesi Abdülhamid Han Fen Lisesi Abdülhamid Han Fen Lisesi Abdülhamid Han Fen Lisesi
  • Tel 03822175555
  • Fax 03822175558
  Mehmet Akif Ersoy. Mah. 5329 sokak. No16
   http://abdulhamidhanfenlisesi.meb.k12.tr
  Bu okula 12 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
  12

  Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

  Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

  Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
  • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
  • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
  • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
  • Tercih önceliğine,
  • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

  Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

  Bu sayfada yer alan Abdülhamid Han Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Abdülhamid Han Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

  Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

  İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Abdülhamid Han Fen Lisesi taban puanı 2020 , Abdülhamid Han Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Abdülhamid Han Fen Lisesi yorumları

  Ayrıca Abdülhamid Han Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Abdülhamid Han Fen Lisesi üniversite başarısı, Abdülhamid Han Fen Lisesi formaları, Abdülhamid Han Fen Lisesi adresi,

  81

  İl

  9000

  Okul

  80000

  Yorum