Abdülhamid Han Fen Lisesi

Aksaray / Merkez
Abdülhamid Han Fen Lisesi
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı 136
Okulun Taban Puanı 458.0017
Güncel Yüzdelik Dilimi 3.35
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Okula Bilgi Ekle Sık Sorulan Sorular

Abdülhamid Han Fen Lisesi Aksaray ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Abdülhamid Han Fen Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Abdülhamid Han Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Abdülhamid Han Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Abdülhamid Han Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

İSTATİSTİKİ BİLGİLERİ
Okulun Son Üç Yıllık Taban Puanı
Yüzdelik Dilim Bilgisi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 458.0017 3.35
2018 385.2786 3.82
2017 484.4347 4.02
Abdülhamid Han Fen Lisesi 1991 Yılında Milli Eğitim Bakanlığının 29/08/1991 tarih ve 4563 sayılı onayı ile 1991-1992 Eğitim Öğretim yılında Hacı Cevriye Ünsal Lisesinin bünyesinde açılmıştır.

29/03/1994 yılında Kılıçaslan İlköğretim Okulu ek binasına, 15/09/1997 yılında halen eğitim öğretime devam ettiği kendi binasına taşınmıştır.

Okul pansiyonu 01/01/2000 yılında kendi pansiyonuna geçmiştir Kuruluşundan bu güne kadar yüzlerce öğrenci yetiştiren okulumuz Aksaray İlinde tercih edilen okulların biri olmuştur.

Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Genel Müdürlüğünün 03/07/2014 tarihli kararı gereğince okulumuzun adı Abdülhamid Han Fen Lisesi olarak değiştirilmiştir.

Abdülhamid Han Fen Lisesi Başarılar Basketbol Erkekler İl Birinciliği Basketbol Kızlar İl İkinciliği Satranç İl Birinciliği Masatenisi Kızlar İl İkinciliği Voleybol Kızlar İl Dördüncülüğü Abdülhamid Han Fen Lisesi
 • Öğretmen :20
 • Rehber Öğretmen :1
 • Öğrenci :389
 • Derslik :13
 • BT Sınıfı :1
 • Misafirhane :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :2
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :NORMAL
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Revir:1
 • Bahçe :1
 • Saatler 08:00-15:20 YAZ SAATİ 08:00-15:20 KIŞ SAAATİ
 • Yabancı Dil İNGİLİZCE
 • Pansiyon Bilgileri PANSİYON KAPASİTESİ 162 DİR. 96 KIZ, 66 ERKEK BÖLÜMÜ MEVCUTTUR.
 • Ulaşım FATİH MAHALLESİ VE BELEDİYE ARSALARI MİNİBÜSLERİ İLE SAĞLANIR.
 • Servis Bilgisi Öğrenci Servislerimiz Mevcuttur.
Abdülhamid Han Fen Lisesi
 • Okulun YGS/LYS Başarı Durumu 2016 YGS de %100 başarı İlk 10 Binde:8 öğrenci ve 18 Derece
 • LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi 2016 LYS de Başarı Yüzdesi %60 tır.
 • Sportif Etkinlikler Okulumuz sportif faaliyetler açısından oldukça aktif durumdadır. Basketbol ve Satrançta ilimizde birinci olan okulumuz il dışında temsil hakkı kazanmıştır.
 • Bilimsel Etkinlikler Okulumuz Aksaray Üniversitesi ile Sosyal ve Bilimsel İşbirliği Protokolü imzalanmış ve bu çerçevede üniversitenin imkanlarından yararlanmaya başlamıştır.
 • Proje Çalışmaları Tübitak Proje Yarışmalarına okulumuz 59 proje ile katılmış ve 1 projemiz Kayseri Bölge Sergisine çağırılmıştır. 1 projemizde İNSPO ya davet edilmiştir.
 • Yurtdışı Proje Faaliyetleri Okulumuzun ortak olduğu bir adet yurt dışı proje çalışması bulunmaktadır.
 • LYS'de Öğrenci Yerleşme Yüzdesi
  1. 2013-2014 %70
  2. 2014-2015 %60
  3. 2015-2016 %60
  Abdülhamid Han Fen Lisesi Okul Pansiyonumuz Bodrum+4 kat olarak inşa edilmiştir.bodrum katı banyolar ve çamaşırhane olarak düzenlenmiştir.Giriş katta idari bürolar ve yemekhanemiz bulunmaktadır.1.,2.,3.katlar yatakhaneler ve etüt salonları bulunmaktadır.Okul pansiyonumuz kız-erkek karmadır.En üstkat kız öğrencilere ayrılmış olup erkek bölümünden bölmelerle ayrılmıştır.Etüdlerin ve pansiyondaki işlemlerin düzenli yürütülmesi için kız bölümünde bayan , erkek bölümünde erkek belletmenlerimiz görev yapmaktadırlar.Yatakhanelerimizde koğuş sistemi uygulanmaktadır.Yatakhaneler 6 kişiliktir. Abdülhamid Han Fen Lisesi

  Pansiyonumuz yatakhaneler ve etütü salonları laminat kaplıdır.Üzerinde halı bulunmaktadır.Koridorlar ise halı kaplıdır.Pansiyonumuz doğalgazlı kaloriferle ısıtılmaktadır.Yemekhanemizde yemeklerimiz kendi personelimiz tarafından pişirilmektedir.Sabahları açık büfe kahvaltı verilmektedir.

  Öğle ve akşam yemekleri farklı öğünler olarak verilmektedir.Gündüzlü öğrencilerimiz okulumuz pansiyonundan öğle yemeklerini aylık bedelini ödemek kaydı ile yiyebilirler. Abdülhamid Han Fen Lisesi

  Öğrencilerimizin çarşaf nevresim gibi büyük çamaşırları pansiyon çamaşırhanesindeki sanayi tipi makinelerde yıkanmaktadır.Günlük çamaşırları ise belirli günlerde katlarda bulunan çamaşır makinelerinde yıkanmaktadır.

  Pansiyonumuzda kalan öğrenciler pazartesi-perşembe günleri arasında ve pazar günü akşam 3 saat etüt yapmak zorundadırlar.Bu amaçla oluşturulan etüt salonlarında öğrenciler kendilerine ayrılmış çalışma masası ve sandalyesinde eütülerini yapmaktadırlar. Abdülhamid Han Fen Lisesi

  Okulumuzun Eğitim-Öğretim binası 1997 yılında hizmete girmiştir.Binamız bodrum+3 kat olarak yapılmıştır.Bodrum katta BT labaratuarı, konferans salonu ve fizik labaratuarı vardır.Zemin katta müdür yardımcıları odası, grup çalışma odası, erkek lavaboları, kimya-biyoloji labaratuarı, sistem ve test odası, öğretmenler odası ve 9.sınıflar yer almaktadır.1.katta müdür odası, memur odaları, öğretmen lavaboları, 10. ve 11.sınıflar vardır. 2. katta Müdür başyardımcısı odası, kütüphane,Psikolojik danışman odası, kız lavaboları ve 11.ve 12.sınıflar yer alır.

  Eğitim-öğretim binamızın sınıfları akıllı tahtalarla donatılmıştır.Tüm okul kablosuz ağla birbirine bağlanmıştır.Bina doğalgazlı kalorifer sistemi ile ısıtılmaktadır.

  Laboratuvarlarımız Abdülhamid Han Fen Lisesi Okulumuzun Öğretmen ve öğrencilerinin faydalanması amacıyla bir fizik, bir kimya-biyoloji,bir BT laboratuvarı vardır.Her laboratuvar da akıllı tahta mevcuttur.

  Biyoloji dersinde öğretmen ve öğrencilerimizin kullanmaları amacı ile video kameralı mikroskobumuz vardır.Her iki labarotuvarda deney masalarında bağımsız su elektrik ve gaz akışı sağlanmıştır. Sistemler ana masadan kontrol edilerek güvenlik ön planda tutulmuştur.BT laboratuvarında 16+1 bilgisayarımız vardır.Kablolu ağla donatılmış BT laboratuvarında akıllı tahta sistemi kuruludur.

  Kütüphanemiz Okulumuz Kütüphanesi öğretim binamızın üst katında yer almaktadır.Kütüphanemizin içeriği zengin olup kitap sayımız 4500 dür.Ayrıca bir akıllı tahta kuruludur.

  Kütüphanden ödünç kitap verme işi bilgisayar kontrollü olarak yapılmaktadır.Kütüphanede her gün kütüphanecilik kulübü öğrencileri nöbet tutarlar. Abdülhamid Han Fen Lisesi

  Spor Salonumuz Okulumuzun spor salonu 1997 yılında hizmete girmiştir.300 kişilik oturma kapasitesine sahiptir.Zemini plastik olup 2011-2012 öğretim yılında parkeden plastiğe çevrilmiştir.

  Doğalgazlı ufo sistemiyle ısıtılmaktadır.Öğrencilerimizin boş vakitlerini değerlendirecekleri masa tenisi masaları ve kondisyon odası mevcuttur.Ayrıca okulumuzun öğrenci-öğretmen işbirliği ile yapılmış olan çim sahası,açıkhava basketbol-voleybol vardır. Abdülhamid Han Fen Lisesi Abdülhamid Han Fen Lisesi Abdülhamid Han Fen Lisesi Abdülhamid Han Fen Lisesi Abdülhamid Han Fen Lisesi Abdülhamid Han Fen Lisesi
  • Tel 03822175555
  • Fax 03822175558
  Mehmet Akif Ersoy. Mah. 5329 sokak. No16
   http://abdulhamidhanfenlisesi.meb.k12.tr
  Bu okula 12 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
  • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
  • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
  • Hem olumlu, hem de olumsuz yönlerini belirtmeye çalışın.
  • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
  • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

  Tanıtım Kartı

  İl Aksaray
  İlçe Merkez
  Tel 03822175555
  Fax 03822175558
  Web http://abdulhamidhanfenlisesi.meb.k12.tr
  Adres:

  Mehmet Akif Ersoy. Mah. 5329 sokak. No16

  • Geç gelme birinci ders saa için belirlenen süre ile sınırlıdır. Ancak her beş defa geç kalma yarım gün devamsızlıktan sayılır. Bu sürenin dışındaki geç gelmeler devamsızlıktan sayılır.
  • Geç gelen öğrencilerin derse alınma şekli ve süresi ders yılı başında öğretmenler kurulunca kararlaşrılarak veli ve öğrencilere duyurulur.
  • Günlük toplam ders saanin 2/3 ü ve daha fazlasına gelmeyenlerin devamsızlığı bir gün, diğer devamsızlıklar ise yarım gün sayılır.

  Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılır ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilir. Ancak üniversite hastaneleri, eğim ve araşrma hastaneleri veya tam teşekküllü hastanelerde kontrol kayıtlı sürekli tedaviyi ya da organ naklini gerekren hastalığı bulunanlar, tam zamanlı kaynaşrma yoluyla eğimlerine devam eden özel eğim ihyacı olan öğrenciler ve özel eğim meslek liselerine kayıtlı olan öğrenciler, sosyal hizmet, emniyet ve asayiş birimlerinin resmî raporları doğrultusunda koruma ve bakım alna alınanlar ile tutuklu öğrencilerin özürsüz devamsızlık süresi 10 günü geçmemek kaydıyla toplam devamsızlık süresi 60, tam zamanlı kaynaşrma/bütünleşrme yoluyla eğimlerine devam eden özel eğim ihyacı olan öğrenciler ve özel eğim meslek liselerine kayıtlı olan öğrencilerin özürsüz devamsızlık süresi 20 günü geçmemek kaydıyla toplam devamsızlık süresi 70 gün olarak uygulanır

  Sınav, performans çalışması, proje ve uygulamalar 100 tam puan üzerinden değerlendirilir. Değerlendirme sonuçları e-Okul sistemine işlenir

  • 85,00 - 100 > Pekiyi
  • 70,00 - 84,99 > İyi
  • 60,00 - 69,99 > Orta
  • 50,00 - 59,99 > Geçer
  • 0 - 49,99 > Başarısız

  Öğrencinin yılsonu başarı puanı, derslerin ağırlıklı puanları toplamının bu derslerin haalık ders saatleri toplamına bölümüyle elde edilen puandır. Naklen gelen öğrencilerin yılsonu başarı puanı hesaplanırken yeni oluşacak haalık ders saa sayısı toplamı esas alınır. Yılsonu başarı puanı hesaplanırken bölme işlemi, virgülden sonra iki basamak yürütülür.

  Öğrencinin, ders yılı sonunda herhangi bir dersten başarılı sayılabilmesi için;

  • İki dönem puanının aritmek ortalamasının en az 50 veya birinci dönem puanı ne olursa olsun ikinci dönem puanının en az 70
  • İşletmelerde beceri eğimi gören öğrencilerin, beceri sınavı puanı en az 50 olmak kaydıyla birinci ve ikinci dönem puanları ile beceri sınav puanının aritmek ortalamasının en az 50 veya beceri sınav puanının 70 olması gerekir

  Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla;

  • Tüm derslerden başarılı olan,
  • Başarısız dersi/dersleri olanlardan, yılsonu başarı puanı en az 50 olan öğrenciler doğrudan sınıf geçer.
  • Birinci fıkradaki şartları taşımakla birlikte yılsonu başarı puanıyla başarılı sayılamayacak derslerden başarısız olan öğrenciler, o dersten/derslerden sorumlu geçer.

  Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla doğrudan sınını geçemeyen öğrencilerden; bir sınıa başarısız ders sayısı en fazla 3 ders olanlar sorumlu olarak sınıflarını geçer. Ancak alt sınıflar da dâhil toplam 6 dersten fazla başarısız dersi bulunanlar sınıf tekrar eder. Nakil ve geçişler nedeniyle ortaya çıkan sorumlu dersler bu sayıya dâhil edilmez.

  Sorumluluk sınavları, ders yılı içerisinde yapılan yazılı ve/veya uygulamalı sınav esaslarına göre birinci dönemin ilk haası, ikinci dönemin ilk haası ile son iki haası içerisinde iki alan öğretmeni, bulunmaması hâlinde biri alan öğretmeni olmak üzere iki öğretmen tarandan yapılır. Sınav tarihleri ve görevlendirilecek öğretmenler okul müdürlüğünce belirlenir. Bu sınavlar dersleri aksatmayacak şekilde haa içerisinde yapılacak şekilde planlanır. Gerekğinde cumartesi ve pazar günlerinde de yapılabilir.

  Doğrudan, yılsonu başarı puanıyla veya sorumlu olarak sınıf geçemeyenlerle devamsızlık nedeniyle başarısız sayılanlar sınıf tekrar eder. Sınıf tekrarı hazırlık sını hariç, orta öğrenim süresince en fazla bir defa yapılır. Öğrenim süresi içinde ikinci defa sınıf tekrarı durumuna düşen öğrencilerin ders yılı sonunda okulla ilişiği kesilerek mesleki eğim merkezine, Açık Öğrem Lisesine, Mesleki Açık Öğrem Lisesine veya Açık Öğrem İmam Hap Lisesine kayıtları yapılır. Mesleki eğim merkezinde öğrenim görenlerden ikinci defa sınıf tekrar etme durumuna düşen öğrencilerin kayıtları Açık Öğrem Lisesine, Mesleki Açık Öğrem Lisesine veya Açık Öğrem İmam Hap Lisesine yapılır.

  Okuldan mezun olamayan 12 nci sınıf öğrencilerinden sınıf tekrar etme hakkı bulunanlar başarısız olunan ders sayısına bakılmaksızın sınıf tekrar edebilir. Ancak, sınıf tekrar etmek istemeyen öğrencilerden sınıf tekrarı yapmış olanlar bir, sınıf tekrarı yapmamış olanlar ise iki öğrem yılı daha başarısız oldukları derslerden sorumluluk sınavına girebilir. Ustalık sınavında başarısız olan öğrenciler beceri sınavı esaslarına göre sorumluluk sınavlarına alınır. Bu sınavlar sonunda da başarısız olan öğrencilerin öğrem yılı sonunda okulla ilişiği kesilerek Açık Öğrem Lisesine, Mesleki Açık Öğrem Lisesine veya Açık Öğrem İmam Hap Lisesine kayıtları yapılır

  12

  Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

  Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

  Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
  • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
  • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
  • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
  • Tercih önceliğine,
  • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

  Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

  Bu sayfada yer alan Abdülhamid Han Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Abdülhamid Han Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

  İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Abdülhamid Han Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Abdülhamid Han Fen Lisesi yorumları okuayabilir, Abdülhamid Han Fen Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

  Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

  81

  İl

  9000

  Okul

  80000

  Yorum