Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
0422 290 36 96
04222903697
Adres Çöşnük Mahallesi Turgut Özal Caddesi No13 Malatya
MEB logo Malatya / Battalgazi
Avni Kiğılı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

http://avnikigilikizihl.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 120
Taban Puanı 317.3882
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız
Pansiyon Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar
Avni Kiğılı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde Fen ve Sosyal Bilimler Programı uygulanmaktadır.

Avni Kiğılı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Malatya ili Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Avni Kiğılı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Avni Kiğılı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Avni Kiğılı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Avni Kiğılı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Avni Kiğılı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Avni Kiğılı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Avni Kiğılı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı 317.3882 -
2017 Avni Kiğılı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı 382.4246 -
2016 Avni Kiğılı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı
305.8470 -

VİZYON : Modern eğitim metodlarını kendi öz değerleriyle bütünleştirmiş, ülkemizin fedakar ve özverili insan ihtiyacını karşılamaya talip, kalkınmada eğitimin önemine inanan, insana değer veren ve öğrenci merkezli eğitim kurumu olmak.

MİSYON : Dünyada ve ülkemizdeki değişim ve gelişmelere duyarlı, öğrenmeye açık ve modern öğrenme metodlarını kullanabilen ve değerlerine sahip çıkabilen bireyler yetiştirmek.

 • Öğretmen : 93
 • Rehber Öğretmen : 3
 • Öğrenci : 1276
 • Resim Sınıfı : 1
 • Müzik Sınıfı : 1
 • Derslik : 43
 • BT Sınıfı : 1
 • Kütüphane : 1
 • Fen Labaratuarı: 1
 • Konferans Salonu : 1
 • Spor Salonu : 1
 • Öğretim Şekli : Normal
 • Kantin: 1
 • Yemekhane : 1
 • Bahçe : 1
 • Saatler : 08:00 - 12:00 12:50 - 15:10
 • Pansiyon : Üç kişilik odalarda 171 yataklı öğrenci pansiyonumuz mevcuttur.
 • Servis : özel ve kaymakamlık ihalesi ile taşımalı servisler mevcuttur.
 • İl /İlçe Merkezine Uzaklık : Araçla 10 , yürüyerek 30 dk mesafede
 • Okulun YGS/LYS Başarı Durumu : 2012-2013 eğitim öğretim yılı sonunda 35 öğrencimiz, 2013-2014 eğitim öğretim yılı sonunda 47 öğrencimiz, 2014-2015 eğitim öğretim yılı sonunda 86 öğrencimiz bir üst öğrenim kurumuna yerleşmiştir.

Avni Kiğılı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Avni Kiğılı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Avni Kiğılı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Avni Kiğılı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarılarını, Avni Kiğılı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0422 290 36 96
Okulun Faxı: 04222903697
Okulun Adresi: Çöşnük Mahallesi Turgut Özal Caddesi No13 Malatya

Bu okula 4 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Malatya Avni Kiğılı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Avni Kiğılı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Avni Kiğılı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Avni Kiğılı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı 2019 , Avni Kiğılı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yüzdelik dilimi, Avni Kiğılı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yorumları, Avni Kiğılı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Avni Kiğılı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi nerede?, Avni Kiğılı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi üniversite başarısı, Avni Kiğılı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi formaları, Avni Kiğılı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi adresi, Avni Kiğılı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi başarıları, Avni Kiğılı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Malatya, Battalgazi Avni Kiğılı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

google+ google+ google+