Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
04225021094
04225021094
Adres YAKINCA MAH. EĞİTİM CAD. NO16 YEŞİLYURT / MALATYA
MEB logo Malatya / Yeşilyurt
Yeşilyurt Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi

http://selahaddineyyubifenihl.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Taban Puanı 440.0784
Yüzdelik Dilimi 5.78
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar
Yeşilyurt Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde Fen ve Sosyal Bilimler Programı uygulanmaktadır.

Yeşilyurt Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi Malatya ili Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Yeşilyurt Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Yeşilyurt Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Yeşilyurt Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Yeşilyurt Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Yeşilyurt Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Yeşilyurt Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2019 Yeşilyurt Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı 440.0784 5.7800
2018 Yeşilyurt Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı 371.5307 5.5000
2017 Yeşilyurt Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı
477.7317 6.5500

 • Öğretmen :14
 • Rehber Öğretmen :1
 • Öğrenci :102
 • Derslik :5
 • Konferans Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Normal Eğitim
 • Saatler 08:00 / 15:05
 • Yabancı DilİNGİLİZCE, ARAPÇA
 • Pansiyon Bilgileri Pansiyonumuz yoktur
 • Ulaşım Öğrenci servisi, Otobüs ve Minibüs
 • Servis Bilgisi Öğrencilerimiz Malatya´nın değişik bölgelerinden servislerle okulumuza taşınmaktadır
 • Yerleşim Yeri Okulumuz Yeşilyurt ilçesi sınırlarında olup, Malatya merkeze 10 km uzaklıkta merkezi bir noktadadır
 • Tübitak Bilim Şenlikleri Bölge Finalisti 2017 Malatya liseler arası Arapça Şiir Okuma yarışması Malatya birinciliği, Arapça Hikaye canlandırma üçüncülüğü

Yeşilyurt Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Yeşilyurt Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Yeşilyurt Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Yeşilyurt Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarılarını, Yeşilyurt Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 04225021094
Okulun Faxı: 04225021094
Okulun Adresi: YAKINCA MAH. EĞİTİM CAD. NO16 YEŞİLYURT / MALATYA

Bu okula 9 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Malatya Benzer Okullar

Yerlestirme

Taban
Puanı

Yüzdelik
Dilimi

Avni Kiğılı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Merkezi Sınav 384.4125 16.40
Yeşilyurt Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi Merkezi Sınav 440.0784 5.78

Önemli: Yeşilyurt Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Yeşilyurt Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Yeşilyurt Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Yeşilyurt Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı 2020 , Yeşilyurt Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi yüzdelik dilimi, Yeşilyurt Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi yorumları, Yeşilyurt Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Yeşilyurt Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi nerede?, Yeşilyurt Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi üniversite başarısı, Yeşilyurt Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi formaları, Yeşilyurt Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi adresi, Yeşilyurt Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi başarıları

google+ google+ google+