Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
0354 212 43 16
(0354) 212 11 51
Adres Köseoğlu Mah. Adnan Menderes Bulvarı 66200 YOZGAT
MEB logo Yozgat / Merkez
Yozgat Şehit Fuat Bahadır Buharalıoğlu Anadolu Lisesi

http://yozgatanadolulisesi.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Yozgat Şehit Fuat Bahadır Buharalıoğlu Anadolu Lisesi Yozgat ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Yozgat Şehit Fuat Bahadır Buharalıoğlu Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Yozgat Şehit Fuat Bahadır Buharalıoğlu Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Yozgat Şehit Fuat Bahadır Buharalıoğlu Anadolu Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Yozgat Şehit Fuat Bahadır Buharalıoğlu Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Yozgat Şehit Fuat Bahadır Buharalıoğlu Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Yozgat Şehit Fuat Bahadır Buharalıoğlu Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Yozgat Şehit Fuat Bahadır Buharalıoğlu Anadolu Lisesi Taban Puanı 457.9671 -
2016 Yozgat Şehit Fuat Bahadır Buharalıoğlu Anadolu Lisesi Taban Puanı
443.8393 10.0100

Yozgat Anadolu Lisesi 1984 - 1985 eğitim öğretim yılında öğretim faaliyetine başladı. Okul 17 Eylül 1984 Pazartesi günü Anadolu Lisesi olarak 72 öğrenci ile öğretime başladı.

Uzun yıllar yatılı kız ilk öğretmen okulu olarak hizmet veren binada sırayla Eğitim Enstitüsü ve Yüksek İslam Enstitüsü öğretime açılmıştır. Bu okulların kapanmasından sonra 1980 yılında Öğretmen Yetiştirme Merkezi olarak kullanılan bina 1984 yılından itibaren Anadolu Lisesine verilmiştir. Halen Anadolu Lisesi olarak kullanılan okulun bünyesinde Yozgat Anadolu Öğretmen Lisesi 1989 yılında öğretime açılmış, 1993 yılında bu okul Esentepedeki binasına taşınmıştır.

VİZYON : Kendini bilen, yaratıcı, yararlı ve yeniliklere açık öğrenciler yetiştirmektir.

MİSYON : Biz tarihi değerlerini bilen ve ondan güç alarak güzel bir dünya oluşturmak için çalışan öğrenciler için varız.

BAŞARILAR : 2012-2013 eğitim öğretim yılı üniversitesi kazandırma oranı % 83.3 tür. yozgat geneli 4.okuldur.

Yozgat Şehit Fuat Bahadır Buharalıoğlu Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Yozgat Şehit Fuat Bahadır Buharalıoğlu Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Yozgat Şehit Fuat Bahadır Buharalıoğlu Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Yozgat Şehit Fuat Bahadır Buharalıoğlu Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Yozgat Şehit Fuat Bahadır Buharalıoğlu Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0354 212 43 16
Okulun Faxı: (0354) 212 11 51
Okulun Adresi: Köseoğlu Mah. Adnan Menderes Bulvarı 66200 YOZGAT

Bu okula 2 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Yozgat Yozgat Şehit Fuat Bahadır Buharalıoğlu Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Yozgat Şehit Fuat Bahadır Buharalıoğlu Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Yozgat Şehit Fuat Bahadır Buharalıoğlu Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Yozgat Şehit Fuat Bahadır Buharalıoğlu Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Yozgat Şehit Fuat Bahadır Buharalıoğlu Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Yozgat Şehit Fuat Bahadır Buharalıoğlu Anadolu Lisesi yorumları, Yozgat Şehit Fuat Bahadır Buharalıoğlu Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Yozgat Şehit Fuat Bahadır Buharalıoğlu Anadolu Lisesi nerede?, Yozgat Şehit Fuat Bahadır Buharalıoğlu Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Yozgat Şehit Fuat Bahadır Buharalıoğlu Anadolu Lisesi formaları, Yozgat Şehit Fuat Bahadır Buharalıoğlu Anadolu Lisesi adresi, Yozgat Şehit Fuat Bahadır Buharalıoğlu Anadolu Lisesi başarıları, Yozgat Şehit Fuat Bahadır Buharalıoğlu Anadolu Lisesi Yozgat, Merkez Yozgat Şehit Fuat Bahadır Buharalıoğlu Anadolu Lisesi

google+ google+ google+