Yozgat Lisesi

Yozgat / Merkez

Yozgat Lisesi
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı -
Okulun Taban Puanı 406.1037
Güncel Yüzdelik Dilimi 11.61
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Yozgat Lisesi Yozgat ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Yozgat Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Yozgat Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Yozgat Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Yozgat Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

İSTATİSTİKİ BİLGİLERİ
Okulun Son Üç Yıllık Taban Puanı
Yüzdelik Dilim Bilgisi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 406.1037 11.61
2018 - -
2017 439.6892 -
Bina sarı kesme taşlardan iki katlı, kırma çatılı, dikdörtgen planlıdır. Doğu batı doğrultusunda uzanan yapının güneye bakan kısmın ortası üçgen alınlıklı ve iki sütuna oturan cumba gibi bir taşkınlık vardır. Bu sundurmalı kısmın ortasında yer alan yuvarlak kemerli giriş kapısının sağ üst köşesinde bir kitabe bulunmaktadır.

Bina yakın zamanda tarihi özelliklerine dokunulmadan ve izin alınarak iki büyük onarım geçirmiştir. İlki 1980-81 ikincisi 1986-87-88 yılarında yapılan çalışmalarla ahşap olan taban ve tavan bütünüyle değiştirilerek tamamen betonarme haline getirilmiştir. 1999-2001 yılları arasında okulumuzda yine büyük çapta onarım yapılmış, eriyen taşlar değiştirilmiş, dış cephe taşları tıraşlanarak boşalan derzleri doldurulmuş, çürüyen pencereler değiştirilmiştir. Ön cephenin tamamı değiştirilmiştir. Okulun tarihi görünümünü bozan ve sonradan ilave dilen kalorifer bacası yıkılarak yerine Atatürk büstü yapılmış, öğrencilerin ictima alanı ile bütünlük sağlanmıştır. Bahçe tanzimi yapılarak ön bahçe andezit taşları ile döşenmiş, çiçeklik alanları oluşturulmuş, bahçemiz çiçeklendirilerek okulumuzun tarihine yakışır bir görünüme kavuşturulmuştur.

Tarihi bir okul olması nedeniyle zengin bir kütüphaneye sahip olup 12176 kayıtlı kaynak esere sahiptir. 1998-99 Cumhuriyetin 75. yılı münasebetiyle okul müzesi oluşturulmuştur. okul

1948 yılında okulun arka kısmındaki pansiyon binası yapılmıştır ki; il merkezinde yapılan betonarme binaların beşincisidir. Daha sonra pansiyonla batı duvarı arasında sıkıştırılan bina liseye eklenmiştir. Yeni pansiyon binası 1985 yılında eski ile bağlantılı olarak koğuş sistemine göre yapılmıştır. 1999 yılında yapılan büyük onarımda 4-6-8'er kişilik odalar haline getirilmiştir. Kapılar yenilenmiş, pencereler değiştirilmiş, mutfak ve bulaşıkhane restore edilerek modern bir görünüme kavuşturulmuştur.

Osmanlı döneminin son yıllarının ve Cumhuriyet döneminin ilk lisesi olma şerefini taşıyan Yozgat Lisesi, 2005-2006 eğitim öğretim yılında Anadolu lisesi statüsüne geçmiştir. Okulumuzda 1 müdür, 1 müdür başyardımcısı, 3 müdür yardımcısı, 42 öğretmen, 5 memur, 1 teknisyen, 9 hizmetli görev yapmaktadır.

Okulumuz 648 öğrenci mevcuduyla eğitim öğretime devam etmektedir. Devlet Parasız Yatılı olarak hizmet veren okulumuzda 150 erkek 150 kız olmak üzere 300 öğrenciyi barındıracak karma pansiyonumuz bulunmaktadır.Şu anda 318 öğrenci barınmaktadır.

VİZYON Bilimsel ve teknolojik esaslara ve yeniliklere açık, çevre ve ülke ihtiyaçlarına uygun, metotlu çalışan, sürekli olarak gelişen ve yenileşen, bir yüksek öğretim kurumuna hazırlanan, maddi ve manevi bakımdan donatılmış, etkili ve nitelikli, çağdaş, demokratik ve laik bireyler yetiştirmektir.

MİSYON Öğrencilerimizin: bireysel yetenekleriniz dikkate alarak öğrenmelerini, bilgili becerili, özgüvenli olmalarını çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kuracak davranışları kazanmalarını, liderlik özelliklerinin yanı sıra, iş birliği ve ekip çalışmalarına yatkın bireyler olmalarını, sağlamaktır.

okul
 • Öğretmen Sayısı : 20
 • Öğrenci Sayısı : 325
 • Öğretim Şekli : Tam gün
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:00-16:05
 • Derslik Sayısı : 10
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 3
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
 • Konferans Salonu : 1
 • Yemekhane : 1
 • Kütüphane : 1
 • Lojman Sayısı : 1
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : İl merkez ilçesinde Lise caddesinde
 • Ulaşım : İl Otobüs Terminaline 250 m. mesafede bulunmaktadır
Okulun YGS/LYS Başarı Durumu
 • 2013-2014 %100
 • 2014-2015 %100
LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi
 • 2013-2014 %68
 • 2014-2015 %68
 • Tel 3542121170
 • Fax 03542125424
Lise cad. Yozgat Lisesi
  http://yozgatlisesi.meb.k12.tr
İlk yorumu siz yapın !
0
Yozgat Lisesi
 • Merkez/Yozgat

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Yozgat Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Yozgat Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Yozgat Lisesi taban puanı 2020 , Yozgat Lisesi yüzdelik dilimi, Yozgat Lisesi yorumları

Ayrıca Yozgat Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Yozgat Lisesi üniversite başarısı, Yozgat Lisesi formaları, Yozgat Lisesi adresi,

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum