Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
3542121170
03542125424
Adres Lise cad. Yozgat Lisesi
MEB logo Yozgat / Merkez
Yozgat Lisesi

http://yozgatlisesi.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 60
Taban Puanı ---
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Yozgat Lisesi Yozgat ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Yozgat Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Yozgat Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Yozgat Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Yozgat Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Yozgat Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Yozgat Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Yozgat Lisesi Taban Puanı - -
2017 Yozgat Lisesi Taban Puanı 439.6892 -
2016 Yozgat Lisesi Taban Puanı
424.8655 14.4200

Bina sarı kesme taşlardan iki katlı, kırma çatılı, dikdörtgen planlıdır. Doğu batı doğrultusunda uzanan yapının güneye bakan kısmın ortası üçgen alınlıklı ve iki sütuna oturan cumba gibi bir taşkınlık vardır. Bu sundurmalı kısmın ortasında yer alan yuvarlak kemerli giriş kapısının sağ üst köşesinde bir kitabe bulunmaktadır.

Bina yakın zamanda tarihi özelliklerine dokunulmadan ve izin alınarak iki büyük onarım geçirmiştir. İlki 1980-81 ikincisi 1986-87-88 yılarında yapılan çalışmalarla ahşap olan taban ve tavan bütünüyle değiştirilerek tamamen betonarme haline getirilmiştir. 1999-2001 yılları arasında okulumuzda yine büyük çapta onarım yapılmış, eriyen taşlar değiştirilmiş, dış cephe taşları tıraşlanarak boşalan derzleri doldurulmuş, çürüyen pencereler değiştirilmiştir. Ön cephenin tamamı değiştirilmiştir. Okulun tarihi görünümünü bozan ve sonradan ilave dilen kalorifer bacası yıkılarak yerine Atatürk büstü yapılmış, öğrencilerin ictima alanı ile bütünlük sağlanmıştır. Bahçe tanzimi yapılarak ön bahçe andezit taşları ile döşenmiş, çiçeklik alanları oluşturulmuş, bahçemiz çiçeklendirilerek okulumuzun tarihine yakışır bir görünüme kavuşturulmuştur.

Tarihi bir okul olması nedeniyle zengin bir kütüphaneye sahip olup 12176 kayıtlı kaynak esere sahiptir. 1998-99 Cumhuriyetin 75. yılı münasebetiyle okul müzesi oluşturulmuştur. okul

1948 yılında okulun arka kısmındaki pansiyon binası yapılmıştır ki; il merkezinde yapılan betonarme binaların beşincisidir. Daha sonra pansiyonla batı duvarı arasında sıkıştırılan bina liseye eklenmiştir. Yeni pansiyon binası 1985 yılında eski ile bağlantılı olarak koğuş sistemine göre yapılmıştır. 1999 yılında yapılan büyük onarımda 4-6-8'er kişilik odalar haline getirilmiştir. Kapılar yenilenmiş, pencereler değiştirilmiş, mutfak ve bulaşıkhane restore edilerek modern bir görünüme kavuşturulmuştur.

Osmanlı döneminin son yıllarının ve Cumhuriyet döneminin ilk lisesi olma şerefini taşıyan Yozgat Lisesi, 2005-2006 eğitim öğretim yılında Anadolu lisesi statüsüne geçmiştir. Okulumuzda 1 müdür, 1 müdür başyardımcısı, 3 müdür yardımcısı, 42 öğretmen, 5 memur, 1 teknisyen, 9 hizmetli görev yapmaktadır.

Okulumuz 648 öğrenci mevcuduyla eğitim öğretime devam etmektedir. Devlet Parasız Yatılı olarak hizmet veren okulumuzda 150 erkek 150 kız olmak üzere 300 öğrenciyi barındıracak karma pansiyonumuz bulunmaktadır.Şu anda 318 öğrenci barınmaktadır.

VİZYON Bilimsel ve teknolojik esaslara ve yeniliklere açık, çevre ve ülke ihtiyaçlarına uygun, metotlu çalışan, sürekli olarak gelişen ve yenileşen, bir yüksek öğretim kurumuna hazırlanan, maddi ve manevi bakımdan donatılmış, etkili ve nitelikli, çağdaş, demokratik ve laik bireyler yetiştirmektir.

MİSYON Öğrencilerimizin: bireysel yetenekleriniz dikkate alarak öğrenmelerini, bilgili becerili, özgüvenli olmalarını çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kuracak davranışları kazanmalarını, liderlik özelliklerinin yanı sıra, iş birliği ve ekip çalışmalarına yatkın bireyler olmalarını, sağlamaktır.

okul
 • Öğretmen Sayısı : 20
 • Öğrenci Sayısı : 325
 • Öğretim Şekli : Tam gün
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:00-16:05
 • Derslik Sayısı : 10
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 3
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
 • Konferans Salonu : 1
 • Yemekhane : 1
 • Kütüphane : 1
 • Lojman Sayısı : 1
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : İl merkez ilçesinde Lise caddesinde
 • Ulaşım : İl Otobüs Terminaline 250 m. mesafede bulunmaktadır
Okulun YGS/LYS Başarı Durumu
 • 2013-2014 %100
 • 2014-2015 %100
LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi
 • 2013-2014 %68
 • 2014-2015 %68

Yozgat Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Yozgat Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Yozgat Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Yozgat Lisesi'nin başarılarını, Yozgat Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 3542121170
Okulun Faxı: 03542125424
Okulun Adresi: Lise cad. Yozgat Lisesi

İlk yorumu siz yapın !

Önemli: Yozgat Yozgat Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Yozgat Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Yozgat Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Yozgat Lisesi taban puanı 2019 , Yozgat Lisesi yüzdelik dilimi, Yozgat Lisesi yorumları, Yozgat Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Yozgat Lisesi nerede?, Yozgat Lisesi üniversite başarısı, Yozgat Lisesi formaları, Yozgat Lisesi adresi, Yozgat Lisesi başarıları, Yozgat Lisesi Yozgat, Merkez Yozgat Lisesi

google+ google+ google+