Yozgat Şehitler Fen Lisesi

Yozgat / Merkez

Yozgat Şehitler Fen Lisesi
 • Yozgat Şehitler Fen Lisesi
  Ekle
 • 12
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
İli Yozgat
İlçesi Merkez
Taban Puanı 409.5434
Yüzdelik Dilimi 4.42
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Yozgat Şehitler Fen Lisesi bir Proje Okuludur.

Yozgat Şehitler Fen Lisesi Yozgat ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Yozgat Şehitler Fen Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak.

Yozgat Şehitler Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2022
0
2021
120
2020
150
2019
120
2018
120
Yozgat Şehitler Fen Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2021 409.5434 4.42
2020 428.0639 3.81
2019 451.1688 4.24
2018 378.5371 4.61
2017 474.5497 4.67
Yozgat Şehitler Fen Lisesi LGS taban puanı yüzdelik dilim bilgisini yıllara göre arşivliyoruz.
Şehitler Fen Lisesi, 1993 yılında Türkiyenin 23. Fen Lisesi olarak kurulmuştur. İlk mezunlarını verdiği 1996dan bugüne mühendislikten tıbba, temel bilimlerden sosyal bilimlere Türkiyenin yarınlarında söz sahibi olacak yetenekli, bilgili ve sosyal açıdan kendine güvenli, Atatürk ilke ve inkılâplarının takipçisi gençler yetiştiren, ülkemizin en gözde liselerinden biri olmuştur.

Şehitler Fen Lisesinin amacı Türkiyenin ihtiyacı olan bilim adamlarını, mühendis ve doktorlarını yetiştirmektir.

Bu amaçla kuruluşundan günümüze hedeflerinden taviz vermeyerek, ilk çizgisini her zaman muhafaza eden okulumuz, Şehitler Fen Lisesinin eğitim kadrosu, seçilerek bu okula gelmişlerdir ve branşlarında Türkiyenin en iyi öğretmenlerinden oluşur.

Dersler ezberden uzak, temel bilgilerin verilmesi, zor soruların tartışılıp, analitik çözümlerin getirilmesi esasına dayanır. İlk iki senede biten temel fen müfredatından sonra son sınıfta verilen ileri fen dersleri, öğrencilerin ilgi duydukları fen alanında kendilerini yetiştirmeleri ve üniversite düzeyinde bilgilere sahip olmaları ve Üniversite Giriş Sınavlarına rahatça hazırlanabilmeleri olanağını sağlar.

 Türkiyenin en iyi yüksek öğrenim kurumlarıyla, fen konularında hazırlanan öğrenci projeleri sayesinde kurulan iletişim, öğrencilerin gelecekte yer alacakları akademik ortamı onlara önceden tanıtır.

24 kişilik sınıflarda dersler karşılıklı tartışmalarla geçer. Laboratuarlar ve kütüphane Şehitler Fen Lisesinin en önemli birimlerindendir. Fizik, kimya, biyoloji, bilgisayar laboratuarları yeni malzemelerle donanımlı ve hazırlanan proje çalışmaları için sürekli öğrencilerin kullanımına açıktır.

Etütler lisedeki eğitimin çok önemli bir tamamlayıcısıdır. Seçilerek gelmiş zeki ve hırslı öğrencilerimizin arasındaki bilgi alışverişi, takım çalışması ve dayanışma onları sürekli başarıya taşır.

Yatılılık Şehitler Fen Lisesinin en zevkli taraflarındandır. En renkli anıların paylaşıldığı, hayat boyu sürecek dostlukların kurulduğu ve düzenliliğin öğrenildiği yatılılık hayatı öğrencilerimizi geleceğe hazırlar.

Yatakhane binasının sınıflara ve spor sahalarına yakınlığı, dinlenme ve çalışma salonları,   yemekhane ve bunun tamamlayıcısı olan kantin, öğrencilerimize evlerindeki rahatı sağlamak için düşünülmüştür

Şehitler Fen Lisesi yoğun lise programı sırasında öğrencilerin boş vakitlerini değerlendirmeleri, sosyal kültürel ve sportif çalışmalarda bulunmalarına yönelik sunduğu olanaklar ile de öncü eğitim kurumlarından biridir. Lisemizin dinamik ve yenilikçi sosyal kulüpleri bütün öğrencilere istedikleri faaliyetlere katılım olanağı sağlar. Toplu tiyatro seyirleri, okul partileri,  hep öğrenciler tarafından organize edilmektedir.

Sportif faaliyetlerde yer almak, boş zamanlarında futbol, basketbol,tenis ya da voleybol oynamak isteyen tüm öğrenciler okulumuzda bu faaliyetlere ders saatleri dışında katılabilirler.  Okulumuzda futbol, ,voleybol ve basketbol sahaları  vardır.

Şehitler Fen Lisesi her yıl, üzüntüsüyle sevinciyle toplum içinde bir birey olarak yaşamayı öğrenmiş, insanın sadece ders ya da spor başarılarıyla değil tüm özellikleriyle bir bütün olduğunun bilincinde olan, her yönüyle geleceğe hazır  pırıl pırıl gençler mezun eder. Bu güne kadar ki mezunların Türkiyenin her yerindeki, her konudaki başarıları bunun en güzel kanıtıdır.

 • Öğretmen :29
 • Öğrenci :468
 • Derslik :20
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Fen Laboratuvarı :1
 • BT Sınıfı :1 Müzik
 • Sınıfı :1 Resim
 • Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Yemekhane :1
 • Saatler Başlama : 08:40 Bitiş : 15:50
 • Isınma Kalorifer-Doğal gaz
 • Bağlantı ADSL (16 Mbit ve üzeri)
 • Yabancı Dil İngilizce
 • Ulaşım Şehir Merkezinden Bozok Üniversitesi Erdoğan Akdağ Kampüsüne giden Otobüsler Okulumuzun Önünden Geçmektedir
 • Servis Bilgisi
 • Yerleşim Yeri Çapanoğlu Mahallesi Yozgat Bozok Üniversitesi Erdoğan Akdağ Kampüsü Yolu Üzerinde
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık 5 KM

Yozgat Şehitler Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Yozgat Şehitler Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Yozgat Şehitler Fen Lisesi
Yozgat Şehitler Fen Lisesi
 • Yozgat
  İl
 • Merkez
  İlçe
Yozgat Şehitler Fen Lisesi
Yozgat Şehitler Fen Lisesi
 • Yozgat
  İl
 • Merkez
  İlçe
Yozgat Şehitler Fen Lisesi
Yozgat Şehitler Fen Lisesi
 • Yozgat
  İl
 • Merkez
  İlçe
Yozgat Şehitler Fen Lisesi
Yozgat Şehitler Fen Lisesi
 • Yozgat
  İl
 • Merkez
  İlçe

Adres: Çapanoğlu Mah. Metin Eroğlu cad. No.1 Merkez/YOZGAT

Tel: 542128069

Fax: 3542127876

web: http://sehitlerfenlisesi.meb.k12.tr

Yozgat Şehitler Fen Lisesi ile ilgili 12 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Öğrenci Velisi]

Benim kızım bu okulda okuyor çok memnunuz. Uzaktan eğitime en hızlı geçen ve sürdüren derse katılmayan öğrenci velilerini ders bitiminde bilgilendiren her bir öğretmenlerimize ve okul idaresine çok teşekkür ederim sanki yüzyüze eğitim gibi uzaktan eğitimden verim aldık.

2021-07-08 07:51
[12.sınıf Öğrencisi]

Öğretmenlerimiz çok kaliteli puanı tutanların kesinlikle ilk tercihine yazmasını tavsiye ederim.

2021-07-07 23:59
[okuldan mezun öğrenci]

[YŞFL YE GELMEK İSTEYEN ] rumuzu ile yazan arkadaşım ekşi sözlükte yazan ilk yorumlar 2004 yılına ait o dönemi bilmiyorum ve o dönemden hiç bir idareci ve öğretmen şu anda okulumuzda görev yapmıyor fakat ben 2016 mezunuyum 2016 yılında ekşi sözlükte yazılan yoruma kesinlikle katılmıyorum.Mezun olduğum okulumda kesinlikle yazılan gibi bir olay yaşanmadı 2016 da kuyruk acısı olan birisi tamamen karalamak amacıyla yazmış olmalı.Bu yorumu yapan kişiyi şiddetle kınıyorum

2020-08-04 13:20
[YŞFL YE GELMEK İSTEYEN BURS]

Ekşi sözlükte ve yşflitiraf sayfasında hoş olmayan yorumlar gördüm ama emin olamadım gelsem mi gelmesem mi bi de yurda pc getirebiliyoz mu ?

2020-07-26 16:19
[Furkan/Sarı 22´]

2 senedir bu okuldayım. Okulun içişlerine karışmış, sorumluluk alan bir bireyim. Yurtta kalıyorum ama hiç aile özlemi çekmiyorum. Edebiyat öğretmenim gibi hocalarım annem, matematik hocam başta olmak üzere dersime giren hocalarımda bana babalık yapıyor. Karşılıklı sevgi saygı içerisinde mutlu seneler geçiriyoruz. Aklıma takılan her soruyu istediğim şekilde özgürce sorabiliyorum(sınıf ortamına uygun olarak tabiki). "Okul benim." diyebiliyorum. Olanaklarımız iyi. Sahamız, kütüphanemiz, yurdumuz bizlere çok güzel avantajlar sağlıyor. Öğretmenlerimiz anlayışlı. Öğrencilerimiz zeki. Müdürümüz çok iyi. Eğer gelişmek istiyorsanız ve biraz da sorumluluk alabilir iseniz bu okulda çok güzel işler yapıp iyi bir derece ile okulu bitirebilirsiniz. Tavsiye ediyorum.

2020-07-23 21:02
[10.Sinif Öğrencisi]

Tartışmasız Yozgat´ın en iyi ve en başarılı okuludur. Puanı yeterli olan arkadaşların kesinlikle birinci tercihine yazmasını tavsiye ederim.

2020-07-23 08:41
[okuldan birisi]

arkadaşlar okulumuz gayet ve sosyal bit okuldur ortalama okuldan 15-20 tıp çıkar her yıl. zaten yukarıda pdfleri var bakarsınız bu okulu seçerseniz güzel bir tercih olur 👍🏻😌

2020-07-22 16:21
[Okul Öğrencisi]

Her yıl YKS sinavinda Türkiye derecesi çıkar.En az 20 ile 30 arası öğrencisi TIP fakültesine gider. Okul Öğretmenlerimiz çok çok iyidir. Emeklerini hiç bir zaman esirgemezler. Çok sosyal faaliyet vardır.Yuzdelik dilimi tutan arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim.

2020-07-21 22:08
BENZER OKULLAR
Yorum 12

Yozgat Şehitler Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 33

Erdoğan Akdağ Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Mevlüde-Ahmet Doğanay Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 14

Yerköy Şehit İdris Aydoğdu Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Yozgat Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Yozgat Şehit Fuat Bahadır Buharalıoğlu Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Yozgat Şehitler Fen Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Yozgat Şehitler Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://sehitlerfenlisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Yozgat Şehitler Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Yozgat Şehitler Fen Lisesi yorumları okuyabilir, Yozgat Şehitler Fen Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Yozgat Şehitler Fen Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız