Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
( 0 354) 214 02 66
03542140269
Adres BAHÇEŞEHİR M. MERKEZ YOZGAT
MEB logo Yozgat / Merkez
Erdoğan Akdağ Fen Lisesi

http://eakdagfenlisesi.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 120
Taban Puanı 355.0578
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Erdoğan Akdağ Fen Lisesi Yozgat ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Erdoğan Akdağ Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Erdoğan Akdağ Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Erdoğan Akdağ Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Erdoğan Akdağ Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Erdoğan Akdağ Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Erdoğan Akdağ Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Erdoğan Akdağ Fen Lisesi Taban Puanı 355.0578 -
2017 Erdoğan Akdağ Fen Lisesi Taban Puanı 474.5497 7.7400
2016 Erdoğan Akdağ Fen Lisesi Taban Puanı
465.0522 5.3500

Erdoğan Akdağ Fen Lisesi 6 Ekim 1958 tarihinde Kız Öğretmen Okulu olarak geçici binasında hizmete açılmıştır. 

Okulumuz 24 derslik , 3 Laboratuar , 1 Bilgisayar Laboratuarı , 6 idari oda , 1 Kütüphane , 1 Çok amaçlı salon ve diğer hizmet birimlerinden oluşmaktadır.

Başarı Durumları
  • Öğretmen : 29
  • Rehber Öğretmen : 2
  • Öğrenci : 356
  • Resim Sınıfı : 1
  • Derslik : 24
  • BT Sınıfı : 1
  • Fen Labaratuarı: 3
  • Bağlantı : ADSL (1 Mbit)
  • İl /İlçe Merkezine Uzaklık : 4 KM
Erdoğan Akdağ Fen Lisesi Erdoğan Akdağ Fen Lisesi

Erdoğan Akdağ Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Erdoğan Akdağ Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Erdoğan Akdağ Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Erdoğan Akdağ Fen Lisesi'nin başarılarını, Erdoğan Akdağ Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: ( 0 354) 214 02 66
Okulun Faxı: 03542140269
Okulun Adresi: BAHÇEŞEHİR M. MERKEZ YOZGAT

Bu okula 9 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Yozgat Erdoğan Akdağ Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Erdoğan Akdağ Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Erdoğan Akdağ Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Erdoğan Akdağ Fen Lisesi taban puanı 2019 , Erdoğan Akdağ Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Erdoğan Akdağ Fen Lisesi yorumları, Erdoğan Akdağ Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Erdoğan Akdağ Fen Lisesi nerede?, Erdoğan Akdağ Fen Lisesi üniversite başarısı, Erdoğan Akdağ Fen Lisesi formaları, Erdoğan Akdağ Fen Lisesi adresi, Erdoğan Akdağ Fen Lisesi başarıları, Erdoğan Akdağ Fen Lisesi Yozgat, Merkez Erdoğan Akdağ Fen Lisesi

google+ google+ google+