Sancaktepe Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi

İstanbul / Sancaktepe
Sancaktepe Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi
 • Sancaktepe Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi
  Ekle
 • 9
  Yorum

TANITIM KARTI

Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Okulun Taban Puanı 390.6969
Güncel Yüzdelik Dilimi 9.59
Okulun Kontenjan Türü Erkek
Okulun Pansiyonu Erkek
Okulun Eğitim Süresi 5 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Sancaktepe Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi İstanbul ili Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Sancaktepe Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Sancaktepe Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Sancaktepe Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Sancaktepe Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Sancaktepe Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Sancaktepe Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 390.6969 9.59
2019 - -
2018 - -
2017 - -
2016 - -
Sancaktepe Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi İngizce Hazırlıklı Fen ve Teknoloji Proje Okuludur. Okulumuz 2020-2021 yılında eğitim öğretime başlayacak olup ilk öğrencilerini İngilizce Hazırlık Sınıflarına kabul edecektir.
 • Derslik :24
 • Saatler: 08:00-16:00
 • Isınma: Doğalgaz
 • Bağlantı: ADSL
 • Yabancı Dil: 1. Yabancı Dil İngilizce(Hazırlık) 2. Yabancı Dil: Arapça
 • Servis Bilgisi: Sancaktepe, Çekmeköy, Ümraniye, Sultanbeyli, Kartal gibi ilçelerden okulumuza servisle ulaşım imkanı mevcuttur.
 • Yerleşim Yeri - Sancaktepe-Yenidoğan
 • Adres - YENİDOĞAN MAH. SULTANGAZİ CAD. NO 213223 İÇ KAPI NO 2 B BLOK SANCAKTEPE / İSTANBUL
 • Ulaşım Otobüs, Minübüs
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık 2 km.
Program çeşitliliğine giderek çok çeşitli alanlarda eğitim veren Anadolu İmam Hatip Liseleri şimdi de teknoloji alanında eğitime adım atıyor. İstanbul Sancaktepe Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi, 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılında eğitimine başlayacak.

İmam Hatip Liselerinde sanat, spor, fen ve sosyal bilimler, dil ve hafızlık proje okullarından sonra şimdi de teknoloji ağırlıklı eğitim veren proje okulları eğitim hayatına giriyor.Program çeşitliliğine giderek çok çeşitli alanlarda eğitim veren Anadolu İmam Hatip Liseleri şimdi de teknoloji alanında eğitime adım atıyor. Okulumuz, 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılında eğitimine başlayacak.

Merkezi sınavla öğrenci alacak 2020-2021 yılı itibariyle eğitim öğretime başlayacak okulumuzda Milli Eğitim Bakanlığının hazırlamış olduğu "Yeni Ortaöğretim Tasarımı" ilk defa pilot olarak uygulanacak. Program, bu tasarımın Fen Lisesi programında yer alan Fen ve Teknoloji derslerinden oluşturulacak. 2024 yılından itibaren ise üniversite sınavı bu programa göre hazırlanacak. Kontenjanı 90 kişi olarak belirlenen okulumuza merkezi sınavla yerleştirme yapılacak.

İki dil bilecekler Hazırlık sınıfında İngilizce ve ikinci dil olarak Arapça yabancı dillerini de verecek olan okulumuzda, 24 saat İngilizce, 7 saat Arapça eğitimi olacak. Fen ve teknoloji dersleri arasında ise bilişsel sinirbilim, otonom araçlar, moleküler biyoloji, robotik kodlama vb. dersler yer alacak. Matematik, edebiyat, fizik, kimya ve diğer dersler de muadili okullara göre belirlenecek.

Milli teknoloji hamlesine destek Okulumuz, hem teknolojik hem de akademik yönden iyi yetişmiş, dijital çağa hazır, Türkiye'nin milli teknoloji hamlesine katkı sunabilecek gençlerin yetiştirilmesini önüne hedef olarak koymaktadır. Yeni dünyanın bilgi ve kültür birikimine sahip, medeniyet değerlerini tanıyan ve benimseyen, teknolojiyi insan onuruna yakışır bir şekilde kullanarak insanlığın sorunlarına çözüm üreten nesiller yetiştirmek de kurumumuzun misyonu olarak belirlenmiştir.

Adres: YENİDOĞAN MAH. SULTANGAZİ CAD. NO 213223 İÇ KAPI NO 2 B BLOK SANCAKTEPE / İSTANBUL

Tel:

Fax:

web: http://teknolojiaihl.meb.k12.tr/

Sancaktepe Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili 9 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Benzer Okullar

Yorum 594
Galatasaray Üniversitesi Galatasaray Lisesi

Galatasaray Üniversitesi Galatasaray Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 822
İstanbul Erkek Lisesi

İstanbul Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 791
Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi

Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 44
Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi

Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 427
İstanbul Atatürk Fen Lisesi

İstanbul Atatürk Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 688
Çapa Fen Lisesi

Çapa Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Sancaktepe Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Bu sayfada yer alan Sancaktepe Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Sancaktepe Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Sancaktepe Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Sancaktepe Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi yorumları okuyabilir, Sancaktepe Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Sancaktepe Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız