Ağrı Yunus Emre Anadolu Lisesi

Ağrı / Doğubeyazıt

Ağrı Yunus Emre Anadolu Lisesi
 • Ağrı Yunus Emre Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 5
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Ağrı
İlçesi Doğubeyazıt
OBP Puanı (*) 73.7102
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Ağrı Yunus Emre Anadolu Lisesi Ağrı ili Doğubeyazıt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ağrı Yunus Emre Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Ağrı Yunus Emre Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "73.7102". Ağrı Yunus Emre Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Ağrı Yunus Emre Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Ağrı Yunus Emre Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Ağrı Yunus Emre Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Ağrı Yunus Emre Anadolu Lisesi'nin başarılarını, fiziki olanaklarını, OBP okul başarı puanı, öğretmen başarı durumunu, kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Ağrı Yunus Emre Anadolu Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Kaç puanla öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Ağrı Yunus Emre Anadolu Lisesi'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Ağrı Yunus Emre Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ağrı Yunus Emre Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Ağrı Yunus Emre Anadolu Lisesi ile ilgili 5 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[@slomon_04 ]

Emin olun bir evrek için o okulun öğrencilerinden çok o okula gittim o okuul yordu beni giderseniz gidin ama uzak okul dağın dibine okul yapmışlar o okula giderseniz ordaki askerlerle askerlik yapmış olursunuz eğtim sistemini bilmiyorum..

2021-08-12 18:23
 
0
 
0
[Nazar]

Çevresi güzel birazda sana bağlı derslerine çalışırsan bir problem olacağını düşünmüyorum :)Okul gayet iyi inşallh hakkında hayırlısı

2021-07-21 15:09
 
0
 
0
[Nazar]

Efsane bir okul ...Öğretmnler çok kaliteli anlatıyor mükmmmelllllllllllllllll

2021-07-21 15:05
 
0
 
0
[Eylül ]

Ben şimdi 8.sınıf öğrencisiyim tercih lisem de yunus Emre Anadolu lisesi ama bu okul hakkında çoğu şey bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim mesela çevresi dersleri okul formaları nasıl bunlar için bilgi verseniz çok mutlu olurum.🙏

2021-02-10 16:52
 
0
 
0
[zelal]

gerçekten çok güzel bir okul

2020-12-11 22:41
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Gevher Nesibe Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Ahmedi Hani Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Patnos Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Şehit Harun Aslan Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Patnos Alparslan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Şemsi Türkmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ağrı Yunus Emre Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz