Süphandağı Anadolu Lisesi

Ağrı / Patnos

Bilgi Ekle
Süphandağı Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
4
Yorum

Beğen

Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 73.3865
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Süphandağı Anadolu Lisesi Ağrı ili Patnos İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Süphandağı Anadolu Lisesi 2024-2025 eğitim öğretim yılı için 2024 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*)Süphandağı Anadolu Lisesi'ne 2023 yerleştirme sonuçlarına göre sınavsız olarak yerleşen öğrenciye ait en küçük okul başarı puanı "73.3865".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2023
73.3865
2022
71.0717
2021
67.8381
2020
60.7769
Son 4 Yılın OBP Puan Ortalaması: 68.2683
Süphandağı Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Süphandağı Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Süphandağı Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Süphandağı Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Süphandağı Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Süphandağı Anadolu Lisesi'nin başarılarını, fiziki olanaklarını, OBP okul başarı puanı, öğretmen başarı durumunu, kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Süphandağı Anadolu Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Kaç puanla öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Süphandağı Anadolu Lisesi'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Süphandağı Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Süphandağı Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

  • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
  • Bu okulun velisi misiniz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Süphandağı Anadolu Lisesi ile ilgili 4 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Çok kötu bir okul torpil çok var tavsiye etmiyorum

2023-08-24 18:06:46
 
0
 
0

Okulumuz yıkıldı yerine yenisi yapilacak muhtemelen yaz tatilinde yapimi bitecek okul gayet iyi ben beğendim bu sene 6 puanla yukselerek 3.okul oldu arkadaş ortami samimi oldukça disiplinli bir okul 9ğretmenler çok titiz ben en çok sayısal alan derslerini seviyorum keşke daha vazla verilseydi onun dışında bir sorunu yok okul yeni yapilacaği içinde çok iyi oldu

2023-05-28 22:11:41
 
0
 
0

Okul ogretmenleri iyi bazi ogretmenler fen lisesinden geldi bazilarida cok ilgileniyor obpm 80 bu okulu secmiycektim nakil olucaktim ama vazgectim okul ortamina uymazsaniz ogretmenleri iyi en iyi universitelere ogrenci mezun etmis bi okul guzel bn beğendim.

2022-09-21 16:52:39
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Hayrettin Atmaca Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Dr.reşat Erden Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Tutak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 25

Patnos Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Kemal Öztürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Süphandağı Anadolu Lisesi kaç puan 2024 73.3865
Süphandağı Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Süphandağı Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Süphandağı Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Süphandağı Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Süphandağı Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Süphandağı Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz