Darıca Şehit Hasan Kaya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

Darıca Şehit Hasan Kaya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
 • Darıca Şehit Hasan Kaya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
  Ekle
 • 21
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Okulun Taban Puanı 379.0786
Güncel Yüzdelik Dilimi 12.06
Okulun Kontenjan Türü Kız
Okulun Pansiyonu Kız
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Darıca Şehit Hasan Kaya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Kocaeli ili Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Darıca Şehit Hasan Kaya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Darıca Şehit Hasan Kaya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Darıca Şehit Hasan Kaya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Darıca Şehit Hasan Kaya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Darıca Şehit Hasan Kaya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Darıca Şehit Hasan Kaya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 379.0786 12.06
2019 395.7765 13.77
2018 316.0456 16.41
2017 465.1094 12.66
2016 - -

Darıca Şehit Hasan Kaya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Darıca Şehit Hasan Kaya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Darıca Şehit Hasan Kaya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarılarını, Darıca Şehit Hasan Kaya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin fiziki olanaklarını, Darıca Şehit Hasan Kaya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin öğretmen başarı durumunu, Darıca Şehit Hasan Kaya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Darıca Şehit Hasan Kaya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Darıca Şehit Hasan Kaya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Darıca Şehit Hasan Kaya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili 21 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Darıca Şehit Hasan Kaya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

 • 91
 • Yorum

Darıca Fen Lisesi

Kocaeli Darıca

Darıca Fen Lisesi öğrenci alan bir lisedir.