Palandöken Şehit Yakup Sürücü Anadolu Lisesi

Erzurum / Palandöken

Palandöken Şehit Yakup Sürücü Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 21
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 87.9020
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Palandöken Şehit Yakup Sürücü Anadolu Lisesi Erzurum ili Palandöken İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Palandöken Şehit Yakup Sürücü Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Palandöken Şehit Yakup Sürücü Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "87.9020".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
87.9020
2021
87.3523
2020
84.3867
Palandöken Şehit Yakup Sürücü Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Palandöken Şehit Yakup Sürücü Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Palandöken Şehit Yakup Sürücü Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuzda; 21 dershane, 1 Kütüphane, Fizik - Kimya- Biyoloji ? Görsel Sanatlar-Müzik Laboratuvarları, 1 adet Konferans Salonu, 1 adet Spor Salonu, 3 adet Mescit ve 1 adet Okul Kantinimiz bulunmaktadır..

Palandöken Şehit Yakup Sürücü Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Palandöken Şehit Yakup Sürücü Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Müftü Solakzade Mah. Mareşal Fevzi Çakmak Cad. Blok No 38 Palandöken

Tel: 04423181800

Fax: 04423181855

web: http://yakupsurucual.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Palandöken Şehit Yakup Sürücü Anadolu Lisesi ile ilgili 21 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Erzurum ]

Eğitim kalitesi olarak güzel bir okul okul idaresi ve öğretmenleri çok iyi tavsiye ederim.

2022-07-05 08:23
 
0
 
0
[Öğrenci Adayi]

Şuan bu okulda okuyan ve okul için bilgi verebilecek varmı? Tercih etmeliyim? Bu okul ve Mecidiye Anadolu lisesi arasında yardımcı olabilecek varmı?

2022-06-18 21:27
 
0
 
0
[Türker]

Çok iyi bir okul. Bekleriz çekinmeden yazın gelin başarıya koşun matematik fen de bir adım önde olun

2021-08-23 13:18
 
0
 
0
[Ardaa]

Arkadaşlar ortalamam 80gelir bu okul

2021-07-10 12:19
 
0
 
0
Reklam
[KADİR ]

Lgs de başarısız olursam ki umarım olmam diploma notumla tercih etmeyi düşündüğüm lise en son kaç diploma notu ile aldı ve iyi bir lisemi lütfen yanıtlayın

2020-05-01 01:03
 
0
 
0
[Bir ogrenci ]

Okulumuzun ögretmen kadrosu ve imkanları çok iyi bir düzeyde .evet daha 3 yillik bi lise olabilir ama cogu liseden daha iyi.okulda ogrencilerde evet sikintilar var bazılarinda ama her lisede de boyle sikintilar var.Ve okulumuzun cogu ogretmenleri fen lisesi ogretmenleei olup egitim ve disiplin anlayişlari cok iyi

2019-08-21 15:43
 
0
 
0
[mein kopf]

mecidiye 90 üstü alıyor özel öğrenciler gidiyor ben burda bir sene okudum bir tane meclis başkanı var o okulu mahveden fikirler aldı bir tane napolyon var tipi tip değil herkesin bir lakabı var ve hiçbiri hakketmiyo müdürleri çok disiplinsiz bıraktı okul üstlerini giymiyorlar biz bu sene 40 lık öğrencilerle ders işledik ya böyle bir şey olabilir mi nakli mi mecidiye ye aldım muhteşem di ya şimdi ordayım çok mutluyum müdür muhteşem düşünün erzurumu PISA Sınavında temsil etti düşünün nasıl iyi olduğunu NOT:Adım Taha.

2019-07-29 17:05
 
0
 
0
[Bir öğrenci]

bence arkadaşlar mecidiye ordan daha iyi TEOG zamanında mecidiye 6. sıralarda almış yani bu demek oluyor ki mecidiye sosyal bilimlerden mehmet akiften kat kat daha iyi bence gelin mecidiyeye

2019-07-29 16:48
 
0
 
0
[Ceyda Taşcıoğlu]

Okulun egitimini çok merak ediyoruz hiç mezun vermediği için başarı düzeyini bilemiyoruz ama tercihimiz oldu İnşAllah hayırlısı olur.Başarı düzeyini ve nasıl bir okul olduğunu bilen varsa yorum yazsın çok memnun olurum

2019-07-25 10:24
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Pasinler Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Adnan Menderes Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Olur Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Tekman Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 13

Hınıs Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Palandöken Şehit Yakup Sürücü Anadolu Lisesi kaç puan 2023 87.9020
Palandöken Şehit Yakup Sürücü Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Palandöken Şehit Yakup Sürücü Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Palandöken Şehit Yakup Sürücü Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Palandöken Şehit Yakup Sürücü Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Palandöken Şehit Yakup Sürücü Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Palandöken Şehit Yakup Sürücü Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Palandöken Şehit Yakup Sürücü Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://yakupsurucual.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Palandöken Şehit Yakup Sürücü Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Palandöken Şehit Yakup Sürücü Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Palandöken Şehit Yakup Sürücü Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Palandöken Şehit Yakup Sürücü Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız