Mecidiye Anadolu Lisesi

Erzurum / Yakutiye

Mecidiye Anadolu Lisesi
 • Mecidiye Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 6
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Erzurum
İlçesi Yakutiye
Başarı Puanı (OBP) 90.4035
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Mecidiye Anadolu Lisesi Erzurum ili Yakutiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Mecidiye Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Mecidiye Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Mecidiye Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Mecidiye Anadolu Lisesi 2001 yılı LGS sonuçları açıklanıp, kayıtlar tamamlandıktan sonra ön kayıt yoluyla öğrenci almış ve o yıl kapatılan Mecidiye İmam Hatip Lisesi ait Kavak Mahallesindeki binada, bir kurucu müdür, dört öğretmen ve bir memurla eğitim-öğretime başlamıştır. Adını Sultan Abdulmecid tarafından yaptırılan Mecidiye Tabyasından almıştır.

Okulumuz ilk yıl üç şube olarak Kavak Mahallesindeki binada hizmet vermiş, velilerimizin yoğun talebi üzerine halen hizmet vermekte olduğumuz Çat yolunun beşinci kilometresindeki Görme Engelliler İlköğretim Okuluna ait bu binaya taşınmıştır. O gün bu gündür de, velilerimizin tüm girişimlerine rağmen, kendimize ait bir binamız olmamıştır.

VİZYON Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı olarak yetiştirdiğimiz, ülkemizin geleceği olan gençlerin hayata atılırken karşılaşacağı engelleri aşmada yardımcı olmak, öğrencilerin, velilerin ve toplumun sürekli gelişen beklentilerine ayak uyduracak şekilde kendimizi geliştirmek, huzur ve güven ortamı içinde gençlere kendilerini ifade edebilme yeteneği kazandırmaktır.

MİSYON Bizler yarınlara güvenle bakabilmek için, kendine ve milletine güvenen, ahlaki ve kültürel değerlerimizi koruyan, vatanı için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan, bağımsız ve özgür düşünebilen, muhakeme yeteneği gelişmiş, bilimde, sporda ve hayatın her alanında başarılı, en güzide üniversitelere yerleştirilmiş çağdaş gençler yetiştirmek istiyoruz.

BAŞARILAR Elde Ettiği Başarılar --2003-2004 Voleybol müsabakalarında il birinciliği, --2004-2005 Voleybol müsabakalarında il üçüncülüğü, --2005-2006 Düş Çizgisi Endüstri Ürünleri tasarımı finalist, --2006-2007 Düş Çizgisi Endüstri Ürünleri tasarımı dünya beşinciliği, --2006-2007 BUSEF Uluslar arası Lise Proje Yarışmasında Mühendislik dalında dünya üçüncülüğü, --2008-2009 TÜBİTAK Proje Yarışmasında Fizik ve Kimya dallarında bölge üçüncülüğü, --2008-2009 Basketbol müsabakalarında il ikinciliği, --2009-2010 Basketbol müsabakalarında il birinciliği ve bölge ikinciliği, --Her yıl Satranç müsabakalarında Gençler il birinciliği, --2011-2012 Kitap Okuma Yarışması il birinciliği,

--Üniversite sınavlarında ham puan başarıs

 • 2011-2012 yerleştirme başarısı:%56,5
 • 2013-2014 yerleştirme başarısı % 54,
 • 2014-2015 yerleştirme başarısı :%58,
Lys ye öğrenci yerleştirme
 • 2013-2014 54,
 • 2014-2015 58 öğrenci

Mecidiye Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Mecidiye Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Üniversite Mah. Çat Yolu Cad. 100 Sokak No108 Yakutiiye/ Erzurum

Tel: 04423424664

Fax: 04423424665

web: http://mecidiyeanadolulisesi.meb.k12.tr

Mecidiye Anadolu Lisesi ile ilgili 6 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 6

Mecidiye Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Yakutiye Tevfik İleri Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Emel Çatal Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Palandöken Şehit Yakup Sürücü Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Erzurum Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Horasan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Mecidiye Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Mecidiye Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://mecidiyeanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Mecidiye Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Mecidiye Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Mecidiye Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Mecidiye Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız