Orhangazi Anadolu Lisesi (Maltepe)

İstanbul / Maltepe

Orhangazi Anadolu Lisesi (Maltepe)
 • Orhangazi Anadolu Lisesi (Maltepe)
  Ekle
 • 33
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli İstanbul
İlçesi Maltepe
OBP Puanı (*) 83.5557
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Orhangazi Anadolu Lisesi (Maltepe) İstanbul ili Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Orhangazi Anadolu Lisesi (Maltepe) 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Orhangazi Anadolu Lisesi (Maltepe)'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "83.5557". Orhangazi Anadolu Lisesi (Maltepe) ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Orhangazi Anadolu Lisesi (Maltepe) sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Maltepe Orhangazi Anadolu Lisesi 1972 yılında Kartal Orhangazi Lisesi olarak eğitim ve öğretime başlamış olup Meltepe´nin ilçe olmasıyla okulumuzun adı Maltepe Orhangazi Lisesi olarak değişmiştir. 8 Yıllık Eğitim yasası çıkınca bünyesinden ortaokul çıkartılmıştır. 35 sene eğitime hizmet veren Orhangazi Lisesi yıkılma kararı ile boşaltılmıştır. 30 Ekim 2007 tarihinde Dünya Bankası tarafından 40 derslikli modern lise yapılması kararıyla yeniden inşa edilmiştir. Orhangazi Lisesi 15 Eylül 2008 yılında yeni binasıyla hizmete girmiştir.

Orhangazi Anadolu Lisesi (Maltepe)'ne nakil almayı planlıyorsanız Orhangazi Anadolu Lisesi (Maltepe) 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Orhangazi Anadolu Lisesi (Maltepe)
Orhangazi Anadolu Lisesi (Maltepe)
 • İstanbul
  İl
 • Maltepe
  İlçe
Orhangazi Anadolu Lisesi (Maltepe)
Orhangazi Anadolu Lisesi (Maltepe)
 • İstanbul
  İl
 • Maltepe
  İlçe
Orhangazi Anadolu Lisesi (Maltepe)
Orhangazi Anadolu Lisesi (Maltepe)
 • İstanbul
  İl
 • Maltepe
  İlçe
Orhangazi Anadolu Lisesi (Maltepe)
Orhangazi Anadolu Lisesi (Maltepe)
 • İstanbul
  İl
 • Maltepe
  İlçe

Adres: Cevizli Mahallesi Orhangazi Caddesi No3 Maltepe

Tel: 0 216 3520287

Fax: 0 216 3719415

web: http://maltepeorhangazicpl.meb.k12.tr

Orhangazi Anadolu Lisesi (Maltepe) ile ilgili 33 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Eren Akkaya]

beni okula alın

2021-10-14 21:28
 
0
 
0
[şevval]

merhaba ben sancaktepede oturuyorum kayıt alanım tutuyor nakil aldırmak istiyorum başvuru yaparsam büyük ihtimalle alınırım 9. sınıf ortalamam 98 okul hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum ig : sevvll6 yazarsanız sevinirimm

2021-08-04 12:39
 
0
 
0
[Soruğ]

Okulun obp kaç acaba

2021-07-12 15:46
 
0
 
0
[nasiiiiiiii]

OBP 83 cevizlideyim sizce alırlarmı 1 e veya 2 ye yazıcam

2021-07-04 20:28
 
0
 
0
[Ben bruh ]

Arkadaşlar ben pendik te oturuyorum OBP 86 ve bu liseye girmek istiyorum sizce girebilirmiyim yazarsanız sevinirim

2021-07-04 13:25
 
0
 
0
[İsim vermek istemeyen]

Merhaba ben sancaktepede oturuyorum benim puanım yetiyor bu okula okul puanım demek istedim yani yorumlarda güzel görünüyor ben gelirmiyim bu okula

2021-07-01 09:42
 
0
 
0
[Sena D.]

Ben bu okulda okuyorum 11. sınıfım, lgs ile girmiştim iyi bir puan alamadım (375) ama başarı puanım 98 di, hiçbir yere atanamadım puanımla ,o senenin saçmalıkları, okula ağlayarak girdim 5 defa nakil denedim yine olmadı. Okulda zaman geçirdikçe aslında öğretmenlerin ve ders işleyişinin mükemmel olduğunu gördüm. Özellikle benim okulumda eğer yabancı dile ilginiz varsa şanslısınız, ek çalışma veren öğretmenler var olabildiğince konuşmaya önem veriliyor. Sayısalcı olarak 3 sene boyunca derslerden sadece fizik ve coğrafya da sorun çektim. 11 e geçince fiziği çok güzel toparladım çünkü öğretmenler alana özel çalıştırıyor, ek ders açıyor Hele ki edebiyatçılar mükemmeldir. Şuan biz konuları bitirdik TYT işliyoruz. Önyargılıydım bundan kurtuldum, yaşayınca öğrendim. Evet öğrenciler çoğunlukla salak ama olsun, siz siz olun bu okula gelmekten korkmayın. İyi öğrenci her yerde öğrencidir (3 sene toplam ortalamam 93)

umarım okumuşsunuzdur, herkese başarılar :)

2021-05-24 20:29
 
0
 
0
[:)HELP]

PENDİKteyim alırmı ortalamam 82

2021-03-24 19:16
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 127

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 306

Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 117

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 679

Prof. Dr. Hulusi Behçet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 94

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 66

Üsküdar Bülent Akarcalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Orhangazi Anadolu Lisesi (Maltepe) ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Orhangazi Anadolu Lisesi (Maltepe)'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://maltepeorhangazicpl.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Orhangazi Anadolu Lisesi (Maltepe) taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Orhangazi Anadolu Lisesi (Maltepe) yorumları okuyabilir, Orhangazi Anadolu Lisesi (Maltepe)'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Orhangazi Anadolu Lisesi (Maltepe) taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız