Durusu Hüseyin Ökten Anadolu Lisesi

İstanbul / Arnavutköy

Durusu Hüseyin Ökten Anadolu Lisesi
 • Durusu Hüseyin Ökten Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 20
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli İstanbul
İlçesi Arnavutköy
OBP Puanı (*) 75.0303
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Durusu Hüseyin Ökten Anadolu Lisesi İstanbul ili Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Durusu Hüseyin Ökten Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Durusu Hüseyin Ökten Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "75.0303". Durusu Hüseyin Ökten Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Durusu Hüseyin Ökten Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Durusu Hüseyin Ökten Anadolu Lisesi İstanbul-Arnavutköy ilçesi, Terkos gölünün ağzında eski adıyla Terkos Köyü(beldesi)nde yer almaktadır. Yeni ismiyle Durusu Mahallesi olarak geçer ve Karadeniz sahiline 4 kilometre mesafededir.

Böylece okulumuz 05.06.2013 tarihinden itibaren Durusu Hüseyin Ökten Anadolu Lisesi olarak son kurumsal hüviyetine kavuşmuştur.

ÖSYM 2012 yılında lise son sınıfta LYS'ye giren adayların okullara göre analizini çıkardı. Dereceye giren okullar arasında Türkçe-Matematik alanında Arnavutköye bağlı okullardan Durusu Hüseyin Ökten Lisesi 235 puan ile Türkiye 5.'si oldu. ÖSYM her yıl olduğu gibi bu yıl da 'Ortaöğretim Kurumlarına Göre Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Sonuçları Kitabı'nı yayınladı. Kurum, 2012 YGS ve LYS verilerine göre il il tüm okullarında Türkiye sıralamasına yer verdi. Değerlendirmeye Türkiye'de 8 bin 279 lisenin son sınıfında okuyan ve sınava giren 766 bin 766 öğrencinin YGS ve LYS'deki tüm puan türlerindeki okul ortalamaları, her dersteki net, puan ortalamaları ve bu puanlarla sıralamadaki yerlerini belirledi. Okulların kendi türleri arasındaki derecelerine de yer verildi.

ÖSYMnin açıklamasına göre, Arnavutköy ilçesinde yer alan Durusu Hüseyin Ökten Anadolu Lisesi, 235.357 puan ile Lisans Yerleştirme Sınavı´nda Türkçe-Matematik alanında Türkiye 5.si oldu. İmkanlar dahilinde beklenenden üstün bir başarı sergileyen Durusu Hüseyin Ökten Lisesi, Arnavutköylü idarecileri sevindirdi.

Durusu Hüseyin Ökten Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Durusu Hüseyin Ökten Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Durusu Hüseyin Ökten Anadolu Lisesi
Durusu Hüseyin Ökten Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Arnavutköy
  İlçe

Adres: Durusu Mahallesi Karaburun Caddesi No136/1 Arnavutköy/İSTANBUL

Tel: 0 212 767 66 40

Fax: 0

web: http://durusuhol.meb.k12.tr

Durusu Hüseyin Ökten Anadolu Lisesi ile ilgili 20 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[melisa uçar]

son olarak söylemeyi unuttum psikolojik danışmanımızda var.

2020-12-01 13:27
 
0
 
0
[melisa uçar]

öncelikle diğer yorumlara taklmayın arkadaşlar bende bu okulda okuyorum okulum doğayla iç içe sessiz sakin bir okul evet disiplinlide bir okul ama şöyle düşünün okulun belli kuralları var örneğin okul kıyafetiyle gelmek şart saçınıza karışmıyorlar ama boya yapmayın derim bildiğim kadarıyla makyajada karışmıyorlar ama bu kendinizi bülent ersoy gibi yapıp gelin anlamına gelmiyor ben makyajı tercih etmiyorum nede olsa okula geliyoruz podyuma değil.ama yapmak istersenizde rimel sürün derim bide yüzünüzde göstermek istemediğiniz bir lekeiz varsa fondoten sürün tırnaklarınızada önem veriyorsanız parlatıcı sürün bir kaç hoca bunlara bişey demiyormuş ama bağzı öğretmenlerde çok abartılı olunca derse almıyorlar haklılarda zaten. yani bunlara karşıda bi zahmet bir disiplin olsun bu benim düşüncem tabikide size karışamam. güzel görünmek istiyorsanızda kızlar giyim güzelse herşey güzeldir diye algılanıyor. mesala ben 9 a geçerken herkes giyimine dikkat et şunla dalga geçiyorlar bunla geçiyorlar diye ama hiç öyle değil kimse karışmıyo zaten bence en güzel güzellik doğallıktır. yani böyle ve çok kavga oluyor demişsiniz şuana kadar bir kavga görmedim ama yani sizde kavgaya karışmayın ozaman kavgaya karışıyorsunuz sonrada kavga oluyor diyorsunuz böyle yani okul güzel öğretmenlerde güzel hatta baya iyi yani çok iyi anlatıorlar birde futbol sahamız var basketbol alanımız var bahçede oturabilin diye banklarımız var birde kantinimiz var . şuanda pandemi var diye gidemiyoruz ama 1 hafta giddiğimizde çok güzel tedbirler alınmıştı ateşimiz ölçüldü dezenfektan vardı her yerde tuvaletlerde gayet temiz eğer kirli görürseniz bu okulun değil öğrencinin sorunudur güvenliğimizde var akıllı tahtamızda var sınıfın boylarıda gayet ideal zaten okumak isteyen her yerde okur arkadaşlar tabi tekrarsöylüyorum bunlar benim düşüncelerim yani güzel bir okul benim puanım 350 di ortalamamda 91 di ben bu okulu tercih ettim bence sizde tercih edebilirsiniz

2020-12-01 11:01
 
0
 
0
[bin pişman ]

eksikleri bence şunlar
küçük sınıfalar kalabalik epeyce
kantini var ama ultra küçük yemek yemeniz için alanlari yok
çok fazla kavga oluyor
öğretmen sayısı az yeterli derecede fotokobi olsun test vs verilmiyor
nerdeyse hiç gezi olmuyor anca son siniflara 2-3 üniversite gezisi dışında
okulun eksigi denemez ama otobüslerde cidden sıkıntı cekiyoruz çoğu zaman
sehir merkezine uzak
eski bir yapı
aklima gelmiyor baska ama var yani
artıları
yok sanirim

2020-06-24 20:36
 
0
 
0
[Köylü]

Bu okul köy okulu. Göle sıfır. Deniz yakın. 3.havalimanıda okulun olduğu bölgeye yakın. Ben bu okulu sevmiyorum. Buranın insanını da pek sevmiyorum. Önermem fakat sizin tercihiniz. Bu yıl okulda bir grup öğrenci gölden kayık kaçırdı ve gölün ortasında kaldılar kullanmayı bilmedikleri için. Onları Terkoslu vatandaşlar kurtardı.

2018-09-14 15:16
 
0
 
0
[Umut Yılmaz]

87 ortalamayla bu okul çıktı Kayıt hemen Yaptırmamız gerekiyor mu ? Bide okul hakkında bilgi verirseniz sevinirim

2018-08-05 14:11
 
0
 
0
[Umut Özkaya]

LGS puanım 360 yüzdelik dilimim %7 sizce bu okula girebilirmiyim Durusu Hüseyin Ökten Anadolu Lisesine girebilirmiyim lütfen cevap verin

2018-06-29 20:11
 
0
 
0
[Serra özdemir ]

Bu okul nasil bilen varmı koy okulu gibimi giden biri varsa yardimci olur musunuz? Lutfen

2018-05-07 19:34
 
0
 
0
[Burak akay]

Sakın bu okula gelmeyin öğretmeni az

2018-01-19 22:42
 
0
 
0
[elif bilge]

bu sene bu okula gelmeyi düşünüyorum sizce nasıl bir okul akıllı tahta falan varmı disiplinlimi köy okulu gibi duruyo doğrumu çevresi nasıl acilll

2018-01-18 11:24
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 128

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 314

Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 117

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 690

Prof. Dr. Hulusi Behçet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 98

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 68

Üsküdar Bülent Akarcalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Durusu Hüseyin Ökten Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Durusu Hüseyin Ökten Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://durusuhol.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Durusu Hüseyin Ökten Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Durusu Hüseyin Ökten Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Durusu Hüseyin Ökten Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Durusu Hüseyin Ökten Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız