Seçim Filtreleri
Okul Türü
İl Seçimi
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
02122769610
02122769620
Maslak Mah.Sümer Sok. No5 Ayazağa Ticaret Merkezi Arkası Maslak/Sarıyer
MEB logo İstanbul / Sarıyer
Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi

http://ayazagaaihl.meb.k12.tr
Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi İstanbul/Sarıyer
Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle
Listene Eke/Çıkar

Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi İstanbul ili Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzunda herhangi bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi Sınavsız Yerleştirme ile öğrenci alan bir okuldur. Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin gelecek yıl yerel yerleştirme ile öğrenci almaya devam edip etmeyeceği MEB tarafından sınav öncesi yayımlanacak olan LGS başvuru kılavuzunda belli olacak

Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı - -
2017 Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı 410.1724 -
2016 Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı
367.2228 28.9100

Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi Maslak-Ayazağa Yol girişinde 2 Pafta 1 Ada 110 Parselde 4300m2 alanda bulunan eski Akıncılar İlkokulu olarak hizmet vermeye başlayan okul binamız 1999-2000 Eğitim Öğretim yılında Şişli Mesleki Eğitim Merkezi eski adıyla Çıraklık Eğitim Merkezi olarak hizmet vermeye devam etmiştir.

Ayazağa beldesinin Sarıyer ilçesine bağlanmasından sonra Şişli Mesleki Eğitim müdürlüğünün Şişli İlçesine taşınmasıyla birlikte bina 2014-2015 Öğretim yılında Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak Eğitim ve öğretime ara vermeden devam etmiştir.

Okulumuz maslak binasında 9 derslik, 2 idareci odası, 1 rehber öğretmen odası, 1 Memur odası, 1 Öğretmenler Odası, Maslak Sanayi Sitesinde ise 3 katlı bir ek bina mevcuttur. Ana binamızın bulunduğu alan içerisinde 1 adet halı sahamız mevcuttur. Halı saha müstecir tarafından gündüz öğrencilere gece dışarıdan gelen sporseverlere kullandırılmaktadır.

Okulun sabit girişi şu anda Ayazağa Ticaret Merkezi yolundan yapılmaktadır. Aralık 2009 yılında okul girişi için İstanbul büyükşehir belediyesi yol bakım müdürlüğüne müracaat edilmiştir. 2011 Eylül ayı içerisinde kazı işlemleri başlamış ve okulumuza ilave bir yan yol yapılmıştır.

Sınıflarımız kız ve erkek öğrenciler olarak ayrı ayrı eğitim görmektedirler. Öğrencilerimizin kullanabileceği bir halı sahamız mevcuttur. Sosyal aktiviteleri bol olan bir okul konumundayız. Amacımız Üniversitelerimizin bütün bölümlerini en iyi derecelerle kazanabilecek ve eğitimini iyi bir şekilde sürdürebilecek alt yapıya sahip İmam Hatip şuurunu özümsemiş öğrenciler yetiştirmek.

Vizyon Öğrencilerimizi ülkemizin ve dünyamızın ihtiyaç duyduğu din, bilim, sanat ve kültür alanlarında yetkin, kültürel mirası değerlendirebilen, yaşanan hayatı yorumlayabilen, problemlere çözüm üretebilen, ahlaki olgunluğa sahip fertler olarak yetiştirerek yüksek öğrenime hazırlamak; Üniversitelerimizin ilahiyat fakültelerini en iyi derecelerle kazanabilecek ve eğitimini iyi bir şekilde sürdürebilecek alt yapıya sahip öğrenciler yetiştirmek; İslâm dininin inançları, ibadet ve ahlâk esasları ile ilgili işleri yürütmek, din konusunda toplumu aydınlatmak ve ibadet yerlerini yönetmek amacıyla kurulan Diyanet İşleri Başkanlığımızda görevlendirilecek nitelikleri haiz din görevlileri yetiştirmektir. Yükümüzün ağır olduğunun farkındayız. Bu yola sabırla, tahammülle, ibadet aşk ve vecdiyle girdik ve devam etme azmindeyiz.

Misyon Bilgili, kültürlü, başarılı, kendine güvenen, kendi değerlerimizle birlikte insanlığın ortak kazanımları olan evrensel değerleri özümsemiş, yaratılanı 'Yaradan'dan ötürü sevebilen, tabiatı tahrip değil imar eden, sorun değil çözüm üreten, farklılıkları doğal ve zenginlik kabul edip bunlardan yararlanmayı hedefleyen; insana, düşünceye, özgürlüğe, ahlaka ve kültürel mirasa saygı duyan kişilikli fertler yetiştirmek için varız.

Başarılar K.KERİM GÜZEL OKUMA İSTANBUL BÖLGE İKİNCİSİ

 • Öğretim Şekli: Karma
 • Pansiyon: Yok
 • Proje Okulu: Hayır
 • Açılış Tarihi: 2014-2015
 • Öğrenci Sayısı: 217
 • Servis İmkanı: Sarıyer, Kağıthane, Beşiktaş
 • Derslik Sayısı: 9
 • Dil Laboratuvarı: Yok
 • Kütüphane: Var
 • Uygulama Camii: Var
 • Yemekhane: Yok
 • Spor Salonu: Var
 • Bina Yapım Yılı: 1978
 • Bina Sayısı: 2
 • Bina Bahçe m2: 3000
 • Konferans Salonu: Var (150)
 • Fen Laboratuvarı: Yok
 • Saatler Ders Başlama: 08:10 Ders Bitiş: 15:20
 • Isınma Doğalgaz
 • Bağlantı ADSL (16 Mbit ve üzeri)
 • Yabancı Dil İNGİLİZCE
 • Ulaşım İTÜ Metrosuna 3 Dakika mesafedeyiz.Metro, otobüs ve minübüs hattının geçtiği Büyükdere Caddesine 3 DK mesafedeyiz.
 • Servis Bilgisi Var
 • Yerleşim Yeri Mashattan ve Giz plazalarının arasında.Maslakta bulunan Ayazağa Ticaret Merkezi binasının arkasındayız.
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık Sarıyerin Maslak semtinde İTÜ nün karşısında, gökdelenlerin arasındayız.
 • Sportif Etkinlikler Futbol Voleybol Masa tenisi
 • Bilimsel Etkinlikler TÜBİTAK Bilim Fuarı İTÜ ile ortak projeler
 • Proje Çalışmaları 15 ayrı dalda proje çalışmalarımız mevcuttur.

Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin iyi yönlerini, Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarılarını, Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, okulun olumsuz gördüğünüz yönleri yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Bu okula 4 yorum yapıldı.Sizce bu okul niçin tercih edilmelidr? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: İstanbul Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı 2019 , Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi yüzdelik dilimi, Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi yorumları, Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi nerede?, Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi üniversite başarısı, Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi formaları, Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi adresi, Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi başarıları, Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi İstanbul, Sarıyer Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi

google+ google+ google+

)