Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
02126558755
02126558766
Adres Bağlar Mahallesi Koçman Caddesi Pınar Sokak No2 Güneşli Bağcılar / İSTANBUL
MEB logo İstanbul / Bağcılar
Hikmet Nazif Kurşunoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

http://hnkursunoglu.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Hikmet Nazif Kurşunoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Hikmet Nazif Kurşunoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Hikmet Nazif Kurşunoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Hikmet Nazif Kurşunoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Hikmet Nazif Kurşunoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Hikmet Nazif Kurşunoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Hikmet Nazif Kurşunoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Hikmet Nazif Kurşunoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Taban Puanı 321.7439 -
2016 Hikmet Nazif Kurşunoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Taban Puanı
290.0178 52.7700

Okulumuz; Kız Teknik Öğretim Genel Müdürlüğünün teklifi ve Bakanlığımızın 27.07.2000 tarih ve 2262 sayılı olurları ile 01.09.2000 tarihinde 2000-2001 Eğitim-Öğretim yılında Bağcılar ilçesi Çiftlik mevkii Fevzi Çakmak Mahallesi 10/9 sokakta Münir Nurettin Selçuk İlköğretim Okulu bahçesinde bulunan eski binanın bir bölümünde eğitim öğretime başlamıştır.

Okulumuz ilk açıldığında; Anadolu Meslek Lisesi: Bilgisayar Bölümü Hazırlık sınıfı 22 öğrenci, Tekstil Konfeksiyon Bölümü Hazırlık sınıfı 22 öğrenci. Meslek Lisesi; Çocuk Gelişimi Bölümü 9. sınıf 62 öğrenci. Toplam 106 öğrenci ile eğitim öğretime başlamıştır.

Okulumuz 25.08.2001 tarihinde şimdi içinde bulunduğumuz bağışçı Hikmet Nazif Kurşunoğlu tarafından yaptırılan binaya taşınmıştır.

Okulumuz bünyesinde 2007/2008 Eğitim-Öğretim yılından itibaren Açık Öğretim Meslek Lisesi yüz yüze eğitim dersleri başlamıştır. 2010/2011 Eğitim öğretim yılında Çocuk Gelişimi ve Eğitimi ile Giyim Üretim Teknolojisi alanında 335 devamlı öğrencisiyle faaliyetine devam etmektedir. 2010/2011 Eğitim - Öğretim yılı itibarı ile okulumuzda 4 alanda 970 öğrenci ve 49 öğretmen ve 5 hizmetli ile eğitim ve öğretim faaliyetleri sürdürülmektedir.

Alanlarımız
 1. Çocuk Gelişimi ve Eğitimi (Meslek Lisesi bünyesinde)
 2. Giyim Üretim Teknolojileri ( Meslek ve Anadolu Meslek Lisesi bünyesinde)
 3. Bilişim Teknolojileri (Meslek ve Anadolu Meslek Lisesi bünyesinde)
 4. Grafik ve Fotoğraf (Anadolu Meslek Lisesi bünyesinde)
Vizyon Geleceğe yön veren, özgün düşünen, sorgulayan, üretken bireyler yetiştirmek, mezun öğrencilerimizin ortaya koydukları ürünlerle çalıştıkları iş yerlerine ve topluma katkı sağlayan bireyler yetiştiren kurum olmak. Okulumuzda eğitim verilen alanlarda aynı seviyede başarıyı yakalamak, her öğrencimizin mezun olduğu bölümden memmun olmasını sağlamak. Sanayi ve hizmet alanında nitelikli ara eleman yetiştirmek. Paydaşlarımız tarafından okulumuzun meslek alanında başarılı öğrenci yetiştiren kurum olarak tanınmak. Okulu yöneticiler, öğretmenler, öğrenciler ve veliler için sosyal yaşam alanları haline getirmek. İlgilerine göre onları bireysel kurslar, gezi, seminer v.b. etkinliklerle desteklemek.

Misyon Türk Milli Eğitiminin Genel Amaçları, temel ilkeleri ve mesleki eğitim hedefleri doğrultusunda Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı görev ve sorumluluklarını bilen milli ve ahlaki değerlere sahip mesleki alanda yeterli donanıma ve uygulama becerisine sahip, üretime katkısı olan, okumayı seven, ne istediğini bilen, çağın gereksinmelerine cevap verebilen bireyler yetiştirmek.

 • Öğretmen :62
 • Öğrenci :1086
 • Derslik :22
 • Kütüphane :1
 • Konferans Salonu :1
 • Ulaşım 97M, 97, 98E, HT1, HT12, 97E ve Güneşli semtinden geçen bütün dolmuşlar.
 • Yerleşim Yeri Koçman cd. başak sk. no:2 bağlar mh. bağcılar/istanbul
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık Bağcılar Merkeze 3km

Hikmet Nazif Kurşunoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Hikmet Nazif Kurşunoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Hikmet Nazif Kurşunoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Hikmet Nazif Kurşunoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Hikmet Nazif Kurşunoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 02126558755
Okulun Faxı: 02126558766
Okulun Adresi: Bağlar Mahallesi Koçman Caddesi Pınar Sokak No2 Güneşli Bağcılar / İSTANBUL

Bu okula 16 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: İstanbul Hikmet Nazif Kurşunoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Hikmet Nazif Kurşunoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Hikmet Nazif Kurşunoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Hikmet Nazif Kurşunoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Hikmet Nazif Kurşunoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Hikmet Nazif Kurşunoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları, Hikmet Nazif Kurşunoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Hikmet Nazif Kurşunoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi nerede?, Hikmet Nazif Kurşunoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Hikmet Nazif Kurşunoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi formaları, Hikmet Nazif Kurşunoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adresi, Hikmet Nazif Kurşunoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi başarıları, Hikmet Nazif Kurşunoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul, Bağcılar Hikmet Nazif Kurşunoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

google+ google+ google+