Yeşilköy 50. Yıl Anadolu Lisesi

İstanbul / Bakırköy

Yeşilköy 50. Yıl Anadolu Lisesi
 • Yeşilköy 50. Yıl Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 125
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli İstanbul
İlçesi Bakırköy
OBP Puanı (*) 88.0084
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Yeşilköy 50. Yıl Anadolu Lisesi İstanbul ili Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Yeşilköy 50. Yıl Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Yeşilköy 50. Yıl Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "88.0084". Yeşilköy 50. Yıl Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Yeşilköy 50. Yıl Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Yeşilköy 50.Yıl Lisesi, 25 Eylül 1970 tarihinde, halen Yeşilköy Anadolu Lisesi´nin faaliyet gösterdiği, daha önce Muhsin Adil Binal Ortaokulu´nun bulunduğu (bu okul 1994 tarihinde kapatılmıştır.) ve o tarihteki adı Yeşilköy Ortaokulu olan okulun binasında eğitim ve öğretime başlamıştır. Sadece dört şube birinci sınıftan oluşan lise 1970/1971 Ders Yılını zor şartlar altında tamamlamıştır. Müteakip öğretim dönemlerinde öğrenci sayısının artması dolayısıyla, ortaokulda lise için tahsis edilen mekânlar ihtiyacı karşılayamamıştır. 

Bu şekilde Yeşilköy ve Yeşilyurt Mahalleleri ile yakın çevredeki lise çağındaki çocukların öğrenim görmeleri için 1971 yılında halen faaliyet gösterilen okul binasının temeli atılmış ve bir yılda tamamlanarak 15 Kasım 1972 tarihinde hizmete girmiştir. Böylece Cumhuriyetimizin kuruluşunun 50 nci yılına tekabül eden 1972/1973 ders yılında kendi binasına kavuşan lise "Yeşilköy 50.Yıl Lisesi" adı ile Türk Milli Eğitim camiasındaki saygın yerini alarak aynı zamanda ilk mezunlarını da bu dönem sonunda (1973´te) vermiştir. 

1975/1976 Öğretim Yılında "orta kısım" Liseden ayrılmıştır. Bu arada Ticaret Lisesi açılarak Lise binasında tahsis edilen yerde öğretime başlamıştır. Sekiz yıl okul binasında faaliyet gösteren Ticaret Lisesi´nin "Akşam Bölümü" 1977/1978 Öğretim Dönemi başında Lise binasından ayrılmıştır. 1980/1981 Öğretim döneminde de Ticaret Lisesi Bakırköy´deki yeni binasına intikal etmiştir. Böylece Lise kendi binasında müstakil olarak faaliyetine devam etmiştir. 

Lisenin kendi binası yapılmadan önce, Menekşe Sokağı´ndaki 1 nolu binada faaliyete başladığı, 25.09.1970 tarihinden kendi binasına intikal ettiği 01.11.1973 tarihine kadar üç yılı aşkın sürede Yeşilköy Ortaokulu Müdürü Enver ÇOKAR, Yeşilköy 50.Yıl Lisesi Müdürü olarak görev yapmış ve lisenin eğitim ve öğretime başlamasında ve kendi binasına intikalinde önemli görevler ifa etmiştir. 

Okul Tanıtım Videosunu İzleyin

Yeşilköy 50. Yıl Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Yeşilköy 50. Yıl Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Yeşilköy 50. Yıl Anadolu Lisesi
Yeşilköy 50. Yıl Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Bakırköy
  İlçe
Yeşilköy 50. Yıl Anadolu Lisesi
Yeşilköy 50. Yıl Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Bakırköy
  İlçe

Adres: Yeşilköy Mh., 34149 Bakırköy/İstanbul Ulaşım BakırköyYeşilköy

Tel: 02126632884

Fax: 02126632884

web: http://ykoy50yiland.meb.k12.tr

Yeşilköy 50. Yıl Anadolu Lisesi ile ilgili 125 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[isimsiz]

okul çok güzel bir okul aynı zamanda almanca eğitimide vermektedir

2021-11-19 11:42
 
0
 
0
[mert]

okulda 12.sınıflar için dil sınıfı var mı? buraya geçmeyi düşünüyorum

2021-09-30 11:44
 
0
 
0
[Öğrenciniz ]

Yeşilköy 50. Yıl Anadolu Lisesi semtteki diğer okullar ile kıyaslanamayacak derecede kaliteli ve samimi bir eğitim sistemine sahip kurumdur şahsımca. Bu okulda öğrenim gören bir öğrenci olarak kadrodan ve gördüğümüz değerden çok memnunum. Her sabah neşe ile kapısından içeri girerim, okulumu o kadar çok seviyorum ki tatil günlerinde etkinliklerde aktif rol alıp sık sık okul ile irtibat halinde kalmaya çalışırım. Bahçesinde oturmak bile bana huzur verir. Bu şekilde hissetmeme ve düşünmeme sebep olan şey kesinlikle okul kadromuz. Başta okul müdürümüz Sayın Halil İbrahim Akpolat, müdür yardımcılarımız Haydar Ali Aydın ile Sezgin Şirin ve okul faaliyetlerinde, kulüplerinde aktif rol üstlenen Türk Dili ve Edebiyatı hocamız Nevin Öziç olmak üzere tüm okul personellerine şükranlarımı sunarım. İyi ki varsınız ve iyi ki bizimlesiniz. Başarılara imza attıkça sizin desteğinizi her daim hissedeceğim. Çünkü o büyük başarıların tohumları sizin sayenizde atılıyor. Saygılarımla, Yeşilköy 50. Yıl Anadolu Lisesi’nden bir öğrenciniz.

2021-09-22 21:46
 
0
 
0
[zelal ]

arkadaşlar benim obp puanım 88 okulda 88 istiyor ancak 2021 de tüm okular punları yükseltier ya acaba şuan bu okul da puanı yükselmişmidir bi bilgisi olan varsa bana cevap yazsın şimideden teşekürler

2021-09-06 15:41
 
0
 
0
[Tercih yapacak birisi.]

Aklımda üç okul var,
Bakırköy Anadolu Lisesi
Yeşilköy 50. yıl Anadolu Lisesi
Ataköy Anadolu Lisesi

Nereyi seçeceğim hala kararsızım bu okul hakkında bilgi verir misiniz?

2021-07-15 00:53
 
0
 
0
[Efe ]

Aynen öyle, bende geçen işte Galatasaray´ı kazanmıştım ama gitmedim biliyo musunuz? eğitim kalitesi okulun ortamı vs. bu lise daha iyi olur diye düşünmüştüm. Saçma sapan konuşmayın gereksiz püf püflemeyin bu okulu. Sonuçta sınavlı lise bi yerde sınavsız lise bi yerde hani.

2021-07-14 04:01
 
0
 
0
[Yiğit Efe İzol]

Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesindeydim buraya nakil aldırdım çünkü daha iyi bir lise ve hocaları çok iyi kabatştan ve galatasaraydan gelen hocalar var cidden baya iyi bir okul ve imkanları çok iyi herkesi alanına göre yönlendiriyorlar çok iyi bir lise puansız olmasına rağmen performansı puanlı liselerden daha iyi herkese öneririm ortalaması yeten koşsun.

2021-07-07 20:51
 
0
 
0
[Fatih İmece]

Galatasaraydaydım full çektim fakat bu okul daha iyi buraya nakil aldım ve öğretmenleri Galatasarayın öğretmenlerinden daha iyi cidden puanı yeten gelsin efsane bir okul ortamı da şahane.

2021-07-07 20:47
 
0
 
0
[Isimsiz]

Yüzdeliğim 11 bu okula gelmekle yazık mı ederim kendime lütfen cevaplar mısınız

2021-07-06 00:02
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 129

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 314

Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 119

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 692

Prof. Dr. Hulusi Behçet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 98

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 68

Üsküdar Bülent Akarcalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Yeşilköy 50. Yıl Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Yeşilköy 50. Yıl Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi ( http://ykoy50yiland.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Yeşilköy 50. Yıl Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Yeşilköy 50. Yıl Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Yeşilköy 50. Yıl Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Yeşilköy 50. Yıl Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız