Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi

İstanbul / Eyüpsultan

Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 96
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 80.6773
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi İstanbul ili Eyüpsultan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "80.6773".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
80.6773
2021
74.2429
2020
45.5525
Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi 2004  yılında 18.000 nüfuslu Göktürk Beldesi sınırları içinde 3 adet ilköğretim okulu bulunmasına rağmen hiç lise bulunmadığı için yardımsever işadamı Ahmet ve Ali ÖZDERİCİ  kardeşlerin bölgedeki gençlerin eğitim hayatına katkıda bulunmak üzere modern ve kapsamlı bir lise projesini 4 ay gibi kısa bir zamanda ve bölgenin 5-10 yıllık lise ihtiyacını karşılayacak okulu hayata geçirmişlerdir.

Bu okulu babaları ve saygıdeğer işadamı Ali Rıza ÖZDERİCİ'nin ismine atf etmişlerdir.

ALİ RIZA ÖZDERİCİ ANADOLU LİSESİ EYÜP İLÇESİNE BAĞLI MERKEZ MAHALLESİNDEDİR(GÖKTÜRK -KEMERBURGAZ) OKULUMUZUN EYÜP İLÇESİNE UZAKLIĞI 21 KM DİR. 48A TOPKAPI 48 E EMİNÖNÜ 48 MECİDİYEKÖY 48 L LEVENT OTOBÜSLERİ İLE ULAŞBİLİRSİNİZ.KARADENİZ SAHİLİNE VE YENİ YAPILACAK HAVA ALANINA YAKIN KONUMDADIR.

Okul Tanıtım Videosunu İzleyin Sportif Etkinlikler İlçe çapında Atletizm, Hentbol branşlarında, İl çapında Futsal, Voleybol branşlarında katılım sağlanmıştır.

Bilimsel Etkinlikler 2015-2016 Eğitim Öğretim yılı dönem sonunda "Bilim Şenliği" etkiliğimiz olacaktır.

Proje Çalışmaları Okulumuzda 7 (yedi) adet proje uygulanmaktadır.
Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi'nin üniversite başarı durumunlarını yıllara göre güncellemeya devam ediyoruz. Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi'nin YKS başarı tablosu ile TYT başarı durumu hakkındaki bilgilere aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.
Yıllara Göre Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi YKS Başarı Tablosu

Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi
Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Eyüpsultan
  İlçe
Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi
Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Eyüpsultan
  İlçe
Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi
Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Eyüpsultan
  İlçe

Adres: Göktürk Merkez Mah.Fidan Sok No 2 34077 Göktürk/Eyüp

Tel: 0212-3223755

Fax: 02123223754

web: http://alirizaozdericianadolulisesi.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi ile ilgili 96 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Lgs 2023 ogrencisi]

Obp 79.5 girebilirmiyim

2023-01-30 11:28
 
0
 
0
[Lgs 2023 ogrencisi]

Gaziosmanpasasa oturuyorum komsu yerlestirme ile buraya gelebilirmiyim

2023-01-30 04:00
 
0
 
0
[Öle aşko]

Öğlencilerin okul giriş çıkış saatleri nedir

2022-10-02 01:10
 
0
 
0
[İsimsiz]

87 Obp var kontenjan olsa gircrm

2022-09-30 10:56
 
0
 
0
Reklam
[10 lardan 11 e geçen biri]

Bu sene biz 11 ler olarak yine öğlenciyiz.Okul genel anlamıyla hocaları harbi iyi.Öğrenci profili olarak ise herkes ayrı bir kafada yani kekosuda var cadde çocuğu olanda var çalışkanda var.Okulun etrafında sosyal faaliyet olarak cafeler var aşağı caddede.Ortam olarak iyi kişilerle olursanız ortam gayet iyi oluyor.Sabahçılar nasıl kişiler bilmiyorum.Okul çıkışlarında bazen kavgalar olabiliyor.Ama kavga çıkaran çoğu şahıs önceki sene sınıfta kaldı/banlandı.

2022-09-10 11:50
 
0
 
0
[10 lardan 11 e geçen biri]

Okul gayet iyi ama öğrencilerin yarısı derslerde tam b*z. Öğrencilerin b*n yoksunu olan bazıları yüzünden öğretmenler derslerde iyi-kötü olan öğrencilere katı davranıyorlar. Okul müdürümüz gayet iyi ve idare çok ilgili öğrencilere karşı. Sosyal ortam açısından dikkatli olun. Okul dışı eğlence amaçlı sadece bim, şok, kafe ve çiğ köfte avantajları vardır. Okulumuzda basketbol, futbol, voleybol takımı vardır. 10.sınıfta öğlenciydik ve 11.sınıf olarak tekrar öğlenciyiz. Bu durum pek iyi bir olay değil. Çünkü uzaktan gelenler (Alibeyköy vb.) için çok sıkıntılı bir durum. Eğer akşam arkadaşlarımla olayım diyorsanız gelmeyin... Göndermeyin... Gerek yok...

2022-09-10 11:49
 
0
 
0
[Sevil]

9.sınıflar sabahçı mı?

2022-08-12 20:30
 
0
 
0
[isimsjz]

ortalamam 79 yesilpinardan komsu kayit ile girebilir miyim?

2022-07-05 00:49
 
0
 
0
[Beyza Nur ]

Güzel bir okulmu

2022-07-04 11:50
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 424

Mustafa Barut Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 361

Behçet Canbaz Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 123

Tuğrul Bey Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 56

Celal Aras Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi kaç puan 2023 80.6773
Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://alirizaozdericianadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız