Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi

İstanbul / Eyüpsultan

Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi
 • Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 77
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli İstanbul
İlçesi Eyüpsultan
OBP Puanı (*) 74.2429
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi İstanbul ili Eyüpsultan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "74.2429". Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi 2004  yılında 18.000 nüfuslu Göktürk Beldesi sınırları içinde 3 adet ilköğretim okulu bulunmasına rağmen hiç lise bulunmadığı için yardımsever işadamı Ahmet ve Ali ÖZDERİCİ  kardeşlerin bölgedeki gençlerin eğitim hayatına katkıda bulunmak üzere modern ve kapsamlı bir lise projesini 4 ay gibi kısa bir zamanda ve bölgenin 5-10 yıllık lise ihtiyacını karşılayacak okulu hayata geçirmişlerdir.

Bu okulu babaları ve saygıdeğer işadamı Ali Rıza ÖZDERİCİ'nin ismine atf etmişlerdir.

ALİ RIZA ÖZDERİCİ ANADOLU LİSESİ EYÜP İLÇESİNE BAĞLI MERKEZ MAHALLESİNDEDİR(GÖKTÜRK -KEMERBURGAZ) OKULUMUZUN EYÜP İLÇESİNE UZAKLIĞI 21 KM DİR. 48A TOPKAPI 48 E EMİNÖNÜ 48 MECİDİYEKÖY 48 L LEVENT OTOBÜSLERİ İLE ULAŞBİLİRSİNİZ.KARADENİZ SAHİLİNE VE YENİ YAPILACAK HAVA ALANINA YAKIN KONUMDADIR.

Okul Tanıtım Videosunu İzleyin Sportif Etkinlikler İlçe çapında Atletizm, Hentbol branşlarında, İl çapında Futsal, Voleybol branşlarında katılım sağlanmıştır.

Bilimsel Etkinlikler 2015-2016 Eğitim Öğretim yılı dönem sonunda "Bilim Şenliği" etkiliğimiz olacaktır.

Proje Çalışmaları Okulumuzda 7 (yedi) adet proje uygulanmaktadır.
 • 1) "Biz Okuyoruz Onlarda Okusun Projesi" (Migros ile çalışma)
 • 2) "Bilinçli Ol Geleceğini Tüketme Projesi" (İSKİ Eğitim Şubesi ile çalışma)
 • 3) "Kırk Ders Kırk Değer Projesi" (Okulumuzda çalışma)
 • 4) "Öğrencilerimizin Şefkat Eli Projesi" (Eyüp Belediyesi Şefkat Eli Mağazası İle Çalışma)
 • 5) "Sigarayı İsteyerek Bırakıyorum" (Şişli Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi İle Çalışma)
 • 6) "Yazarlar Okullarda Projesi" (İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü)
 • 7) "Üniversitede Bir Gün" (Beykent Üniversitesi İle Çalışma)
Okulun YGS/LYS Başarı Durumu LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi

Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi
Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Eyüpsultan
  İlçe
Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi
Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Eyüpsultan
  İlçe
Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi
Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Eyüpsultan
  İlçe

Adres: Göktürk Merkez Mah.Fidan Sok No 2 34077 Göktürk/Eyüp

Tel: 0212-3223755

Fax: 02123223754

web: http://alirizaozdericianadolulisesi.meb.k12.tr

Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi ile ilgili 77 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[nobody]

Arkadaşlar okul 9(?),11,12. sınıflar için müthiş diyebilirim 10. sınıflara gelecek olursak resmen okul tımarhane gibi her gün bir başka psikopatça olaylara rastlanıyor resmen 10. sınıf ve başarılı bir öğrenciyseniz önünden bile geçmeyin mümkünse haa ben zaten boş geldim boş gidicem diyorsanız buyrun tam size göre

2021-11-27 06:19
 
0
 
0
[öğrenci]

normalde gayet secerek öğrenci alırken gecen sene önüne geleni aldıkları icin resmen okul cıkıs saatleri yüzünden ezziyet cekiyoruz ortaokula baskadığımdan beri gelmek istediğim okuldu ama bu saatler yüzünden her an nakil aldırabilirim keske gercekten secerek ve az öğrenci alsaydınız

2021-09-05 13:51
 
0
 
0
[okuldan bi öğrenci]

normalde gayet secerek öğrenci almalarına rağmen gecen sene önlerine gelen herkesi aldıkları icin resmen bize ezziyet olan bi okul saat 19:40´da okuldan cıkıp evlerimize gideceğiz ki okulun coğunluğu uzaktan geldiği icin bu kötü bi durum keske gecen sene biraz daha secerek az öğrenci alsalardı

2021-09-05 13:38
 
0
 
0
[ARÖAL´DEN ÖĞRENCİ]

Okulumuz eğitim açısından gayet başarılı ve öğretmenleri çok iyi.Okul idaresi gayet ilgili.Öğrencileri de çoğunluğu gayet iyi.Sosyalleşmek için gayet iyi bir okul.Okulumuzun konumu gayet iyi.Okul çıkışı arkadaşlar ile takılıcak çok yer var.Çok rahat bir okul.Ulaşım açısındanda iyi otobüs seferleri hep var.Sabah/akşam.Kötü yorumlara aldırış etmeyin.Okula yeni gelecek arkadaşlarımıza başarılar :))))))))

2021-07-26 12:21
 
0
 
0
[Birisi]

Okul dün sitesine tanıtım videosu koymuş. 280 kişi alacak. 9 lar sabahçı olacak. Göktürk te oturmuyorsan 7 de evden çıkman bile yetmez.

2021-07-09 10:43
 
0
 
0
[Joker]

Herhalde kimse bu liseye gidecek kadar düşük not almamıştır.

2021-07-08 23:05
 
0
 
0
[Bilgi]

Bir tanıdığımın sormuş. Okul ikili eğitim yapıyormuş yani sabahçı ve öğlenci şeklinde. 9.sınıflar sabahçı olabilirmiş.
Ders başlama saati en geç 8 olacakmış.
Uzaktan gelecekler 6:30 - 7:00 gibi evden çıkmak zorunda kalabilir.

2021-07-08 22:40
 
0
 
0
[Bir veli]

Bu okul, bir önceki yıl en düşük 83 ortalama ile 170 öğrenci almıştı. Okulda 4 tane 9.sınıf vardı ve okulun toplam mevcudu 700 idi. Geçen yıl, milli eğitim dahice ! bir fikirle bu 20 derslikli küçük okula 700 yani okulun toplam mevcudu kadar sadece 9. sınıf öğrencisi alınca çok düşük notlu öğrenciler bu okula gelme imkanı buldu ve giriş not ortalaması 45 ´e düştü. Okulun mevcudu da 1400 e çıktı. Okul idaresi pandemi döneminde bu 9. sınıflarla özellikle uzaktan eğitimde başa çıkamamış. Aralarında oldukça serseri takılan öğrenciler dersleri sabote etmişler. Yani öğrenci seviyesi oldukça düşmüş. Önümüzde ki yıl normale dönülüp 170 civarı öğrenci alınırsa giriş notu yine 80 e çıkar. Şu an 1400 öğrenci okula sığmadığı için mecburen sabahçı - öğlenci ikili eğitime geçecekler ya da ek bir bina bulmaları gerekecek.
Sonuç olarak burası önceki yıl ortalama seviyede iyi bir okul iken milli eğitim okulun seviyesini çok çok düşürdü. Ortalaman 80 üstü ise burayı hiç düşünme, başka okulları zorla. Altında ise zaten anadolu lisesi olarak Eyüp´ te bir seçenek yok.

2021-07-05 18:38
 
0
 
0
[jkfhkjfhkj]

arkadaslar cok sacma yorumlar yapmissiniz okulun ortalaması 45 biriniz demiski ortalamam 66 biriniz demis ortalamam 80 alırlar mı tabiki alırlar

2021-07-02 00:18
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 129

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 314

Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 119

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 692

Prof. Dr. Hulusi Behçet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 98

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 68

Üsküdar Bülent Akarcalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://alirizaozdericianadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız