Keçiören İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Ankara / Keçiören
Keçiören İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Keçiören İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 28
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi/Yerel
İl Ankara
Okulun Taban Puanı 371.4123
Güncel Yüzdelik Dilimi 13.89
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku

Keçiören İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Ankara ili Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Keçiören İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Keçiören İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Keçiören İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Keçiören İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Keçiören İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

 • Sağlık Hizmetleri Alanı

Keçiören İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Keçiören İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Keçiören İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 371.4123 13.89
2019 378.1118 17.96
2018 310.9469 17.72
2017 404.1494 -
2016 391.6539 22.51
Okulumuz, Sağlık Bakanlığına bağlı olarak Laboratuvar Teknisyenliği alanında yardımcı sağlık personeli yetiştirmek amacıyla, 1990 yılında eğitim ve öğretime başlamıştır. 03.03.2006 tarih ve 26069 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 5450 sayılı "Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Bağlı Okulların Milli Eğitim Bakanlığına Devredilmesi ile Bazı Kanunlarda ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun" la Milli Eğitim Bakanlığına devredilmiştir. 1993-1994 eğitim ve öğretim yılında ilk mezunlarını veren okulumuz 2013-2014 eğitim ve öğretim yılında 21. dönem mezunlarını verecektir. Okulumuza 2007-2008 eğitim ve öğretim yılından itibaren hemşirelik bölümü de açılmıştır. Okulumuzda şu anda:
 • 1. Tıbbi Laboratuvar Teknisyenliği
 • 2. Hemşirelik
 • 3. Acil Tıp Teknisyenliği olmak üzere üç alan bulunmaktadır.
Mezun olan öğrencilerimiz vasıflı bir eleman olarak kolay iş bulma imkânına sahiptir. Mezunlarımızın 2 yıllık Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokullarına sınavsız geçiş hakları vardır ve tamamına yakını bu okullara yerleşmektedir.Okulumuzun hizmet binası Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesinin bazı üniteleriyle müşterek kullanılmaktadır. Binanın kullanım hakkının %70 i okulumuza, % 30 u da hastaneye aittir. Okulumuzda 1 Müdür, 1 Müdür Başyardımcısı,3 Müdür Yardımcısı, 57 Öğretmen, 1 Ayniyat Saymanı, 1 Memur ,1 Şoför ve 3 hizmetli olmak üzere toplam 68 personel görev yapmaktadır. Okulumuzda;10 Derslik, 3 Laboratuvar, 2 Teknik Oda, 1 BT Sınıfı, 1 Kütüphane, 1 Konferans Salonu, 1 Rehberlik Servisi, Kantin bulunmaktadır.

Okulumuzda tam gün tam yıl öğretim yapılmaktadır. Öğrenci mevcudu 361 olup, öğrenciler 24 kişilik sınıflarda öğrenim görmektedirler.

Öğrencilerimiz okulumuzda bulunan "Hematoloji", "Biyokimya", "Mikrobiyoloji" laboratuarlarında ve "Teknik Sınıf" ta derslerini yapmakta, 11.ve 12. sınıflarda da işletmelerde beceri eğitimi almaktadırlar. Bunun sonucu olarak öğrencilerimiz, hem bir üst öğrenime, hem de iş hayatına tam donanımlı olarak hazırlanmaktadır.

Çalışma hayatına başlayan ya da işletmelerde beceri eğitimine giden öğrencilerimizle ilgili işletme yetkililerinden veya çalıştıkları birimlerden olumlu intibalar alınmaktadır.Ayrıca okulumuzda Tam Yıl, Tam Gün eğitim kapsamında, yetişkinlere meslek edindirme eğitimi olarak"Yaşlı ve Hasta Bakımı , İlk Yardım ve İlk Müdahale" kursu verilmektedir.

Öğrencilerimiz huzurlu bir ortamda eğitim ve öğretim görmektedir.Okulumuzda disiplin olayları sebebi ile sene kaybı olan ciddi vakalar yaşanmamıştır. Okulumuzda disiplinsizlik ve devamsızlık problemleri bulunmamaktadır. Bu durum velilerin ve çevrenin takdiri ile karşılanmaktadır.

Vizyon Verdiği mezunları ile kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşlarında tercih edilen sağlık personelleri yetiştirmek.

Misyon Türk Milli Eğitimi´nin Temel Amaçları doğrultusunda, alanında teorik ve pratik bilgilerle donanmış, Türk Milletinin değer yargılarını yaşamına geçirmiş, Temel insan haklarına saygılı, bireysel ve ekip hizmeti anlayışını kavramış sağlık personeli yetiştirmek.
 • Öğretmen :52
 • Rehber Öğretmen :1
 • Öğrenci :410
 • Derslik :11
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :6
 • Öğretim Şekli :TAM GÜN
 • Kantin :1
 • Bahçe :1
 • Saatler 08:30-18:05
Okulun YGS/LYS Başarı Durumu
 • 2013-2014 %80
 • 2014-2015 %69
LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi
 • 2013-2014 %28
 • 2014-2015 %15

Adres: Kuşcağız Mahallesi Gazeller Caddesi No3 Keçiören/ ANKARA

Tel: 0312 356 30 66

Fax: 0312 357 79 37

web: http://keciorenibnisina.meb.k12.tr

Keçiören İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 28 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 22

Gazi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Keçiören İbn-I Sina Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 22

Gazi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Tusaş Şehit Hakan Gülşen Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 10

Prof. Dr. Rağıp Üner Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Pursaklar Anadolu İmam Hatip Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Keçiören İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Bu sayfada yer alan Keçiören İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Keçiören İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Keçiören İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Keçiören İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Keçiören İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Keçiören İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız