Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
02283130213 - 15
02283130214
Adres Çarşı Mah. Kanal Cad. No 59 11300 Bozüyük Bilecik
MEB logo Bilecik / Bozüyük
Bozüyük Fen Lisesi

http://bozuyukfenlisesi.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 60
Taban Puanı 376.6346
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Bozüyük Fen Lisesi Bilecik ili Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Bozüyük Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Bozüyük Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Bozüyük Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Bozüyük Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Bozüyük Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Bozüyük Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Bozüyük Fen Lisesi Taban Puanı 376.6346 -
2017 Bozüyük Fen Lisesi Taban Puanı 479.6892 5.8000
2016 Bozüyük Fen Lisesi Taban Puanı
469.0761 4.5200

Bozüyük Fen Lisesi 2012-2013 Eğitim Öğretim yılında kendisine tahsis edilen binanın onarılmasıyla kendi binasında eğitim öğretime başlamıştır. 9 Derslik, 4 Laboratuvar (3 Fen Bilimleri, 1 BT laboratuarı), 1 Kütüphane, 4 İdareci Odası, 1 Rehber Öğretmen Odası, 1 Öğretmenler Odası, 1 Kantin, Kız Pansiyonu, 203 Kişilik Konferans salonu, yemekhanesi ve bahçede yapımı süren çok amaçlı spor alanı (basketbol, voleybol, tenis alanları) ile öğrencilerimize hizmet vermektedir.

VİZYON İnsani ve ahlaki değerleri akademik başarının önünde tutan, günümüzün ve geleceğin ihtiyaçlarını bilerek hazırlıklarını yapan, matematik ve fen bilimlerine hakim, araştırma ruhuna sahip, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri yakından takip eden, üretken, insana ve çevreye duyarlı bireyler yetiştirmektir.

MİSYON Matematik ve Fen Bilimleri alanlarında ihtiyaç duyulan üstün nitelikli bilim insanlarının yetiştirilmesine kaynaklık etmek için bu alanlarda üstün yetenekli öğrencilerin yeteneklerini geliştirerek, Cumhuriyetin temel değerlerine bağlı, milli ve manevi değerleri benimseyen, yeni teknolojileri kullanabilen, sosyal becerileri yüksek, hayat boyu öğrenmeyi şiar edinen, değişim ve gelişime açık, eleştirel düşünebilen, dünya vatandaşı olarak iletişim kurabilecek ve küresel gelişmeleri izleyebilecek düzeyde en az bir yabancı dili kullanabilen gençleri toplumumuza ve insanlığa kazandırmaktır. c
 • Öğretmen Sayısı : 17
 • Öğrenci Sayısı : 267
 • Öğretim Şekli : YATILI/GÜNDÜZLÜ
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:30 - 16:10
 • Derslik Sayısı : 10
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 3
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
 • Konferans Salonu : 1
 • Yemekhane : 1
 • Kütüphane : 1
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : Yaklaşık 1 KM
 • Ulaşım : ESKİŞEHİR YA DA BURSA YÖNÜNDEN GELENLER ÇEVRE YOLUNDAN SEYİTÖMER - TAVŞANLI SAPAĞINDAN İNİNCE KANAL BOYU OKULUMUZA GELİR. SARAR OUTLET´İN KARŞISINA DÜŞER. ŞEHİR İÇİNDEN 3 NOLU DOLMUŞ HATTI OKULUMUZ ÖNÜNDEN GEÇER.

Okula Kurucu Müdür, 31/05/2011 tarihi itibari ile Hüseyin GÜMÜŞ görevlendirilmiştir. 2012-2013 Eğitim Öğretim yılında kendisine tahsis edilen binanın onarılmasıyla kendi binasında eğitim öğretime başlayan okulumuz 11 Derslik, 4 Laboratuvar, 1 Kütüphane, 4 İdareci Odası, 1 Rehber Öğretmen Odası, 1 Öğretmenler Odası, 100 Kapasiteli Kız Pansiyonu, 203 Kişilik Konferans salonu ve yemekhanesi ile öğrencilerimize hizmet vermektedir.

Üniversite Yerleştirme Başarı Durumu
 1. 2018 Yılı Üniversite Başarı Durumunu İncele
 2. 2017 Yılı Üniversite Başarı Durumunu İncele
 3. 2016 Yılı Üniversite Başarı Durumunu İncele
2016 YGS sonuçlarına göre YGS1 puan türünde bir önceki yılın sonuçlarına göre ortalamasını 54 puan arttıran okulumuz, YGS 2 puan türünde ise ortalamasını 48 puan artırmıştı. Aynı şekilde tüm LYS puan türlerinde ortalamasını bir önceki yılın LYS sonuçlarına göre 30 ile 42 puan arasında artıran okulumuz MF 3 puan türü ortalamasını bir önceki yılın sonuçlarına göre 32 puan, MF 4 puan türü ortalamasını ise 40 puan artırmıştır.

Tesadüf olmayan bu başarıda emeği geçen tüm idareci ve öğretmen arkadaşlarımızı, okulumuz personelini, öğrencilerimizi, öğrenci velilerimizi en içten duygularımızla tebrik eder, öğrencilerimizin bundan sonraki eğitim-öğretim yolculuklarında ve hayatlarında başarılarının devamını temenni ederiz.

Bozüyük Fen Lisesi Bozüyük Fen Lisesi Bozüyük Fen Lisesi Bozüyük Fen Lisesi Bozüyük Fen Lisesi Bozüyük Fen Lisesi Bozüyük Fen Lisesi Bozüyük Fen Lisesi Bozüyük Fen Lisesi Bozüyük Fen Lisesi Bozüyük Fen Lisesi Bozüyük Fen Lisesi Bozüyük Fen Lisesi Bozüyük Fen Lisesi Bozüyük Fen Lisesi Bozüyük Fen Lisesi

Bozüyük Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Bozüyük Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Bozüyük Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Bozüyük Fen Lisesi'nin başarılarını, Bozüyük Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 02283130213 - 15
Okulun Faxı: 02283130214
Okulun Adresi: Çarşı Mah. Kanal Cad. No 59 11300 Bozüyük Bilecik

Bu okula 4 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Bilecik Bozüyük Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Bozüyük Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Bozüyük Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Bozüyük Fen Lisesi taban puanı 2019 , Bozüyük Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Bozüyük Fen Lisesi yorumları, Bozüyük Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Bozüyük Fen Lisesi nerede?, Bozüyük Fen Lisesi üniversite başarısı, Bozüyük Fen Lisesi formaları, Bozüyük Fen Lisesi adresi, Bozüyük Fen Lisesi başarıları, Bozüyük Fen Lisesi Bilecik, Bozüyük Bozüyük Fen Lisesi

google+ google+ google+