Bozüyük Fen Lisesi

Bilecik / Bozüyük

Bozüyük Fen Lisesi
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı -
Okulun Taban Puanı 447.5664
Güncel Yüzdelik Dilimi 4.72
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Bozüyük Fen Lisesi Bilecik ili Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Bozüyük Fen Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Bozüyük Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Bozüyük Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Bozüyük Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

İSTATİSTİKİ BİLGİLERİ
Okulun Son Üç Yıllık Taban Puanı
Yüzdelik Dilim Bilgisi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 447.5664 4.72
2018 376.6346 4.84
2017 479.6892 5.80
Bozüyük Fen Lisesi 2012-2013 Eğitim Öğretim yılında kendisine tahsis edilen binanın onarılmasıyla kendi binasında eğitim öğretime başlamıştır. 9 Derslik, 4 Laboratuvar (3 Fen Bilimleri, 1 BT laboratuarı), 1 Kütüphane, 4 İdareci Odası, 1 Rehber Öğretmen Odası, 1 Öğretmenler Odası, 1 Kantin, Kız Pansiyonu, 203 Kişilik Konferans salonu, yemekhanesi ve bahçede yapımı süren çok amaçlı spor alanı (basketbol, voleybol, tenis alanları) ile öğrencilerimize hizmet vermektedir.

VİZYON İnsani ve ahlaki değerleri akademik başarının önünde tutan, günümüzün ve geleceğin ihtiyaçlarını bilerek hazırlıklarını yapan, matematik ve fen bilimlerine hakim, araştırma ruhuna sahip, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri yakından takip eden, üretken, insana ve çevreye duyarlı bireyler yetiştirmektir.

MİSYON Matematik ve Fen Bilimleri alanlarında ihtiyaç duyulan üstün nitelikli bilim insanlarının yetiştirilmesine kaynaklık etmek için bu alanlarda üstün yetenekli öğrencilerin yeteneklerini geliştirerek, Cumhuriyetin temel değerlerine bağlı, milli ve manevi değerleri benimseyen, yeni teknolojileri kullanabilen, sosyal becerileri yüksek, hayat boyu öğrenmeyi şiar edinen, değişim ve gelişime açık, eleştirel düşünebilen, dünya vatandaşı olarak iletişim kurabilecek ve küresel gelişmeleri izleyebilecek düzeyde en az bir yabancı dili kullanabilen gençleri toplumumuza ve insanlığa kazandırmaktır. c
 • Öğretmen Sayısı : 17
 • Öğrenci Sayısı : 267
 • Öğretim Şekli : YATILI/GÜNDÜZLÜ
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:30 - 16:10
 • Derslik Sayısı : 10
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 3
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
 • Konferans Salonu : 1
 • Yemekhane : 1
 • Kütüphane : 1
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : Yaklaşık 1 KM
 • Ulaşım : ESKİŞEHİR YA DA BURSA YÖNÜNDEN GELENLER ÇEVRE YOLUNDAN SEYİTÖMER - TAVŞANLI SAPAĞINDAN İNİNCE KANAL BOYU OKULUMUZA GELİR. SARAR OUTLET´İN KARŞISINA DÜŞER. ŞEHİR İÇİNDEN 3 NOLU DOLMUŞ HATTI OKULUMUZ ÖNÜNDEN GEÇER.

Okula Kurucu Müdür, 31/05/2011 tarihi itibari ile Hüseyin GÜMÜŞ görevlendirilmiştir. 2012-2013 Eğitim Öğretim yılında kendisine tahsis edilen binanın onarılmasıyla kendi binasında eğitim öğretime başlayan okulumuz 11 Derslik, 4 Laboratuvar, 1 Kütüphane, 4 İdareci Odası, 1 Rehber Öğretmen Odası, 1 Öğretmenler Odası, 100 Kapasiteli Kız Pansiyonu, 203 Kişilik Konferans salonu ve yemekhanesi ile öğrencilerimize hizmet vermektedir.

Üniversite Yerleştirme Başarı Durumu
 1. 2018 Yılı Üniversite Başarı Durumunu İncele
 2. 2017 Yılı Üniversite Başarı Durumunu İncele
 3. 2016 Yılı Üniversite Başarı Durumunu İncele
2016 YGS sonuçlarına göre YGS1 puan türünde bir önceki yılın sonuçlarına göre ortalamasını 54 puan arttıran okulumuz, YGS 2 puan türünde ise ortalamasını 48 puan artırmıştı. Aynı şekilde tüm LYS puan türlerinde ortalamasını bir önceki yılın LYS sonuçlarına göre 30 ile 42 puan arasında artıran okulumuz MF 3 puan türü ortalamasını bir önceki yılın sonuçlarına göre 32 puan, MF 4 puan türü ortalamasını ise 40 puan artırmıştır.

Tesadüf olmayan bu başarıda emeği geçen tüm idareci ve öğretmen arkadaşlarımızı, okulumuz personelini, öğrencilerimizi, öğrenci velilerimizi en içten duygularımızla tebrik eder, öğrencilerimizin bundan sonraki eğitim-öğretim yolculuklarında ve hayatlarında başarılarının devamını temenni ederiz.

Bozüyük Fen Lisesi Bozüyük Fen Lisesi Bozüyük Fen Lisesi Bozüyük Fen Lisesi Bozüyük Fen Lisesi Bozüyük Fen Lisesi Bozüyük Fen Lisesi Bozüyük Fen Lisesi Bozüyük Fen Lisesi Bozüyük Fen Lisesi Bozüyük Fen Lisesi Bozüyük Fen Lisesi Bozüyük Fen Lisesi Bozüyük Fen Lisesi Bozüyük Fen Lisesi Bozüyük Fen Lisesi
 • Tel 02283130213 - 15
 • Fax 02283130214
Çarşı Mah. Kanal Cad. No 59 11300 Bozüyük Bilecik
  http://bozuyukfenlisesi.meb.k12.tr
Bu okula 4 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
4
Bozüyük Fen Lisesi
 • Bozüyük/Bilecik

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Bozüyük Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Bozüyük Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bozüyük Fen Lisesi taban puanı 2020 , Bozüyük Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Bozüyük Fen Lisesi yorumları

Ayrıca Bozüyük Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Bozüyük Fen Lisesi üniversite başarısı, Bozüyük Fen Lisesi formaları, Bozüyük Fen Lisesi adresi,

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum