Çavuşbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Çavuşbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Çavuşbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 8
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Çavuşbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Çavuşbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Çavuşbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Çavuşbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Çavuşbaşı Çok Programlı Anadolu Lisesi, 2003-2004 öğretim yılında Çavuşbaşı Merkezde Ahmet Akça İ.Ö.O arkasındaki eski binada, 6 sınıfı 140 öğrencisiyle eğitim öğretime başladı.

2006-2007 eğitim ve öğretim yılında 31 derslik, 2 Bilgisayar Yazılım Laboratuarı, 1 Elektronik ve Ölçme Laboratuarı, 1 Bilgisayar Donanım Laboratuarı, 1 Tekstil Makine Laboratuarı, 1 Tekstil Bilgisayarlı Kalıp Hazırlama Laboratuarı, Fizik, Kimya, Biyoloji Laboratuarı, Teknoloji Odası, Konferans Salonu, Coğrafya Odası 2 Uygulama Anaokulu ile okulumuz gelişmeye devam etti.

Okulumuzda 2009-2010 yılında açılan spor salonunda masa tenisi,voleybol,futsal,basketbol alanlarında turnuvalar düzenlenmeye başlamıştır.

Okulumuzda Giyim Üretim Teknolojisi Alanı, Bilişim Teknolojileri Alanı,Elektrik-Elektronik Teknolojileri Alanı,Ulaştırma Hizmetleri ve Çocuk Gelişimi Alanı olarak 5 bölüm bulunmaktadır.

2013-2014 Eğitim-öğretim yılında okulumuzdaki öğretmen sayımız 64, öğrenci sayımız ise 1032 olmuştur. 42 sınıf ve 7atölyeyle eğitim-öğretime devam etmektedir.
Adres

Çengeldere Mahallesi, Çavuşbaşı Çengeldere Mahallesi, Yeşilvadi Caddesi No:10, 34830 Beykoz/Istanbul

Telefon

2164790122

Fax

2164790124

web

http://cavusbasimtal.meb.k12.tr/tema/index.php

Çavuşbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 8 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Çavuşbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Çavuşbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Çavuşbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Çavuşbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Çavuşbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuayabilir, Çavuşbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız