Yedikule Anadolu Lisesi

İstanbul / Fatih

Yedikule Anadolu Lisesi
 • Yedikule Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 25
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli İstanbul
İlçesi Fatih
OBP Puanı (*) 82.5081
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Yedikule Anadolu Lisesi İstanbul ili Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Yedikule Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Yedikule Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "82.5081". Yedikule Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Yedikule Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Yedikule Anadolu Lisesi 1968-1969 Öğretim Yılında Yedikule İlkokulunun bir bölümünde Yedikule  Ortaokulu olarak eğitim-öğretime başlamıştır. Okulun günümüzde Yedikule Lisesi olarak hizmet veren binası 1973?de tamamlanarak Cumhuriyetin 50. yılında faaliyete geçmiştir. 

1996 yılında okulumuz bünyesinde eğitim-öğretime başlayan Yabancı Dil Ağırlıklı Lise 2001 yılında ÖSS Dil üçüncüsünü mezun etmiştir.

Kuruluşundan bu yana atletizm, güreş, ping-pong, eskrim, futbol, müzik ve resim  yarışmalarında gerek ülke gerekse il ve ilçe çapında pek çok derece elde eden okulumuz il içinde düzenlenen çeşitli festivallerde; tiyatro ve folklor alanlarında  başarı ödülleri almıştır.

2004 yılında Milli Eğitim Bakanlığının düzenlemiş olduğu proje yarışmasında okulumuz öğrencilerinin hazırladığı iki proje güzel sanatlar alanında üstün başarı ödülü almıştır. 

2004-2005 Öğretim Yılında  da   Kompozisyon,  Satranç,  Müzik, Resim, Folklör, Spor, Minyatür çalışmaları ile adından söz ettirmiştir.         Aynı çalışmalar halen artarak devam etmektedir.

Bölgesinde; 2002-2003 Öğretim yılından itibaren Üniversiteye öğrenci yerleştirmede başarı grafiği sürekli artan tek lisedir.

Genel lise iken sunduğu eğitimle en gözde Anadolu Liseleri ile yarışan , sosyal etkinliklerde adını sıkça duyuran, oturmuş bir kurum kültürüne sahip okulumuz 2010-2011 Eğitim Öğretim Yılından itibaren Yedikule Anadolu Lisesi ismini alarak Anadolu Lisesine dönüştürülmüştür. SBS sınavı ile öğrenci alacak olan lisemiz güçlü akademik kadrosu ile üniversite sınavında başarılarına yenilerini ekleyerek zirvedeki yerini korumaya devam edecektir.  Okul Tanıtım Videosunu İzleyin

Halen 25 derslik, 2 Laboratuvar, Kütüphane, Teknoloji odası , Resim Atölyesi, Müzik sınıfı ve Çok amaçlı spor  salonuna sahiptir. 

Müdürü, 2 Müdür Yardımcısı, 43 Kişilik güçlü öğretmen kadrosu ve 4 çalışanıyla;  ?Türkiye Cumhuriyeti  için Beden ve Bilim bakımından güçlü koruyucular yetiştirmek ? vizyonu ve Buna uygun bir güçlü eğitim  hizmeti vermek misyonuyla  hizmetine devam etmektedir.

İETT otobüsleri ile; Taksim, Beyazıt, Eminönü duraklarından hareket eden 80T , 80B ve 80 numaralı otobüslere binebilir ve son durak olan Yedikule de inip okulumuza ulaşılabilir. Guvenlik ve yer olmaması nedeniyle okulumuzda yapılacak olan merkezi sınavlarda adayların araçları okul bahçesine alınamamaktadır.

Zeytinburnu otobüsleri olan 93T, 93M, 93 , 93C numaralı araçlarla BELGRADKAPI durağında inebilir ve BELGRADKAPI sur kapısından geçerek kısa bir mesafe yürüyüp okulumuza ulaşılabilir.

Minübüs ile; Topkapı´dan Zeytinburnu minibüslerine binerek BELGRADKAPI durağında inebilir ve sur kapısından geçerek kısa bir mesafe yürüyüp okulumuza ulaşılabilir. Bakırköy´den Zeytinburnu-Yedikule minibüslerine binerek YEDİKULE durağında inebilir Yedikule sur kapısından geçerek kısa bir mesafe yürüyüp okulumuza ulaşılabilir.

Marmaray ile; Marmaray Kazlıçeşme durağında inebilir Yedikule sur kapısından geçerek kısa bir mesafe yürüyüp okulumuza ulaşılabilir.

Yedikule Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Yedikule Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Yedikule Anadolu Lisesi
Yedikule Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Fatih
  İlçe
Yedikule Anadolu Lisesi
Yedikule Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Fatih
  İlçe
Yedikule Anadolu Lisesi
Yedikule Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Fatih
  İlçe
Yedikule Anadolu Lisesi
Yedikule Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Fatih
  İlçe
Yedikule Anadolu Lisesi
Yedikule Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Fatih
  İlçe
Yedikule Anadolu Lisesi
Yedikule Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Fatih
  İlçe
Yedikule Anadolu Lisesi
Yedikule Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Fatih
  İlçe
Yedikule Anadolu Lisesi
Yedikule Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Fatih
  İlçe
Yedikule Anadolu Lisesi
Yedikule Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Fatih
  İlçe
Yedikule Anadolu Lisesi
Yedikule Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Fatih
  İlçe
Yedikule Anadolu Lisesi
Yedikule Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Fatih
  İlçe

Adres: Yedikule Mahallesi Eğridut Sokak No18 Fatih İSTANBU

Tel: 02126324923

Fax: 02125888587

web: http://yedikuleanadolulisesi.meb.k12.tr

Yedikule Anadolu Lisesi ile ilgili 25 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Ajskskdka]

Biraz gerçeklerden bahsedelim.Birincisi her okulda olduğu gibi birkaç tane iyi öğretmen var .Bunun dışında okulda sosyal aktiviteler çok kısıtlı herhangi bir gezi yapildiginda (nadiren)fiyatları aşırı yüksek oluyor. 12.sınıf olduğumduzda üniversiteleri gezdirmediler . Okulun çevresi sakıncalı dışarıda sivil polis geziyor sürekli. Kantinde yemek fiyatları çok pahalı . Tuvaletlerde sigara kokuyor. Okulun kütüphanesi çok yetersiz .Yapılan yorumlara bakıcak olursak okulun pertevniyal ve vefaya uzaktan yakından hiçbir benzerliği yoktur ne sosyal acıdan ne diğer acılardan. Gerçekten hangi liseye gidiceginize iyi karar verin 4 yılınız boş geçmesin .

2020-12-08 15:24
 
0
 
0
[komikçocuk]

beni neden okula almıyorsunuz haftalardır nakil bekliyürüm

2020-09-07 14:40
 
0
 
0
[Khsjd]

Arkadaşlar endişenizi anlayabiliyorum,özellikle yeni liseye geçenler için. Okulla ilgili aklınıza takılan çoğu soruyu yanıtlamaya çalışıcam. Öncelikle arkadaşlar bende yedikuleye gelmeden önce çok fazla işte çevresi kötü çıkışları olaylı vs. Gibi duyumlar çok fazla alıyordum ama ben ona rağmen yedikuleye geldim. Asla çevrenizden duyduğunuz gibi çevresi kötü olan ya da çıkışları olaylı olan bir okul değil buna emin olabilirsiniz. Hocalarımızın hepsi fazlasıyla iyi sizinle çok fazla özel dersteymiş gibi ilgileniyorlar bununla da aklınızda soru kalmasın yani 9.sınıftan beri dersleri düzenli takip ederseniz extra çalışmaya gerek kalmadan iyi bir üniversite kazanabilirsiniz çok içtenlikle söylüyorum ki hocalarımızin hepsi çok sıcak kanlı sizi benimsiyorlar yani biz bir aile oluyoruz :) okulda çok fazla sosyal etkinlik var sene de 2 kere tiyatro oyunlarımız oluyor tiyatro seçmelerimiz yapılıp her sene yeni kadro oluşturuluyor. Sonra 10.sınıflar özel kısa film yarışmamız var bütün kısa filmler bittikten sonra bunun galası kısa film festivali oluyor. Voleybol grubumuzdan vs. Bahsetmeme gerek yok oldukça iyiler ve herkese takıma yeni kişiler alınıyor. Kantinimiz çok eğlenceli ve renkli bir mimariye ait. Öğle aralarinda hatta tenefüsler de bile kantinde son ses müzikler çalınıyor halaylar trend müzikler derken bir müzik şeridi şeklinde çalınıyor. Kantin de hiç bir şeyin fiyati çok pahalı değil. Okul tarafından sağlıksız gelicek şeyler kantine sokulmuyor. Ve en önemlisi bence şuan bir çok okulun yorumundan okudum çoğu okulda sıgara içiliyor yedikule de oyle bir şey yok hatta çevremizdeki bakkallar da bile satış yok okul formalarımız gayet rahat şekilde kışın yal yazılı sweat yazın ise lakos ama genellikle kontrol ediliyor :) extra olarak tabiki kütüphanemiz spor salonumuz tiyatro odamız fizik/resim atölyemiz var.
Geçen sene müzik odası ve resim atölyemiz vardı kişilerin yoğunluğundan dolayı sınıfa çevrildi. Sınıflar ortalama 40 kişilik o şekilde umarim yanıtlaya bilmiş ve birazcık olsun aklınızdaki soru işaretlerini silmeye yardımcı olmuşumdur.

2020-08-17 02:27
 
0
 
0
[ÖĞRENCİYİM ]

OKULUN SERVİSİ VARMI? ACİL YAZARSANIZ İYİ OLUR

2020-07-22 12:08
 
0
 
0
[Bir ögrencii😩 ]

Mrb ilk olarak kac ortalamayla aliyorlar acil yazarmisiniz???

2019-09-14 19:06
 
0
 
0
[insan]

dil bölümü var mı

2019-08-22 11:24
 
0
 
0
[Elif]

Çevresi cidden çok kötü çıkışta falan tavsiye etmiyorum!!!

2019-08-04 18:49
 
0
 
0
[Öğrenci ]

Çevresi kötü olduğu için okul değiştirdim çevresi pek iyi değil

2019-08-04 18:43
 
0
 
0
[!]

Bu yıl 10.sınıf oldum ve bu okula nakil almayı düşünüyorum.Okul nasıl? Bilgisi olan yazarsa sevinirim.

2019-07-30 23:57
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 129

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 314

Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 119

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 692

Prof. Dr. Hulusi Behçet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 98

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 68

Üsküdar Bülent Akarcalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Yedikule Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Yedikule Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://yedikuleanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Yedikule Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Yedikule Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Yedikule Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Yedikule Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız