Yedikule Anadolu Lisesi

İstanbul / Fatih

Yedikule Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 42
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 80.9529
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Yedikule Anadolu Lisesi İstanbul ili Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Yedikule Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Yedikule Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "80.9529".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
80.9529
2021
82.5081
2020
79.9611
Yedikule Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Yedikule Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Yedikule Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Yedikule Anadolu Lisesi 1968-1969 Öğretim Yılında Yedikule İlkokulunun bir bölümünde Yedikule  Ortaokulu olarak eğitim-öğretime başlamıştır. Okulun günümüzde Yedikule Lisesi olarak hizmet veren binası 1973?de tamamlanarak Cumhuriyetin 50. yılında faaliyete geçmiştir. 

1996 yılında okulumuz bünyesinde eğitim-öğretime başlayan Yabancı Dil Ağırlıklı Lise 2001 yılında ÖSS Dil üçüncüsünü mezun etmiştir.

Kuruluşundan bu yana atletizm, güreş, ping-pong, eskrim, futbol, müzik ve resim  yarışmalarında gerek ülke gerekse il ve ilçe çapında pek çok derece elde eden okulumuz il içinde düzenlenen çeşitli festivallerde; tiyatro ve folklor alanlarında  başarı ödülleri almıştır.

2004 yılında Milli Eğitim Bakanlığının düzenlemiş olduğu proje yarışmasında okulumuz öğrencilerinin hazırladığı iki proje güzel sanatlar alanında üstün başarı ödülü almıştır. 

2004-2005 Öğretim Yılında  da   Kompozisyon,  Satranç,  Müzik, Resim, Folklör, Spor, Minyatür çalışmaları ile adından söz ettirmiştir.         Aynı çalışmalar halen artarak devam etmektedir.

Bölgesinde; 2002-2003 Öğretim yılından itibaren Üniversiteye öğrenci yerleştirmede başarı grafiği sürekli artan tek lisedir.

Genel lise iken sunduğu eğitimle en gözde Anadolu Liseleri ile yarışan , sosyal etkinliklerde adını sıkça duyuran, oturmuş bir kurum kültürüne sahip okulumuz 2010-2011 Eğitim Öğretim Yılından itibaren Yedikule Anadolu Lisesi ismini alarak Anadolu Lisesine dönüştürülmüştür. SBS sınavı ile öğrenci alacak olan lisemiz güçlü akademik kadrosu ile üniversite sınavında başarılarına yenilerini ekleyerek zirvedeki yerini korumaya devam edecektir.  Okul Tanıtım Videosunu İzleyin

Halen 25 derslik, 2 Laboratuvar, Kütüphane, Teknoloji odası , Resim Atölyesi, Müzik sınıfı ve Çok amaçlı spor  salonuna sahiptir. 

Müdürü, 2 Müdür Yardımcısı, 43 Kişilik güçlü öğretmen kadrosu ve 4 çalışanıyla;  ?Türkiye Cumhuriyeti  için Beden ve Bilim bakımından güçlü koruyucular yetiştirmek ? vizyonu ve Buna uygun bir güçlü eğitim  hizmeti vermek misyonuyla  hizmetine devam etmektedir.

İETT otobüsleri ile; Taksim, Beyazıt, Eminönü duraklarından hareket eden 80T , 80B ve 80 numaralı otobüslere binebilir ve son durak olan Yedikule de inip okulumuza ulaşılabilir. Guvenlik ve yer olmaması nedeniyle okulumuzda yapılacak olan merkezi sınavlarda adayların araçları okul bahçesine alınamamaktadır.

Zeytinburnu otobüsleri olan 93T, 93M, 93 , 93C numaralı araçlarla BELGRADKAPI durağında inebilir ve BELGRADKAPI sur kapısından geçerek kısa bir mesafe yürüyüp okulumuza ulaşılabilir.

Minübüs ile; Topkapı´dan Zeytinburnu minibüslerine binerek BELGRADKAPI durağında inebilir ve sur kapısından geçerek kısa bir mesafe yürüyüp okulumuza ulaşılabilir. Bakırköy´den Zeytinburnu-Yedikule minibüslerine binerek YEDİKULE durağında inebilir Yedikule sur kapısından geçerek kısa bir mesafe yürüyüp okulumuza ulaşılabilir.

Marmaray ile; Marmaray Kazlıçeşme durağında inebilir Yedikule sur kapısından geçerek kısa bir mesafe yürüyüp okulumuza ulaşılabilir.
Yedikule Anadolu Lisesi'nin üniversite başarı durumunlarını yıllara göre güncellemeya devam ediyoruz. Yedikule Anadolu Lisesi'nin YKS başarı tablosu ile TYT başarı durumu hakkındaki bilgilere aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.
Yıllara Göre Yedikule Anadolu Lisesi YKS Başarı Tablosu
2023 Başarı Durumu 2022 Başarı Durumu
2021 Başarı Durumu 2020 Başarı Durumu
2015 Başarı Durumu 2014 Başarı Durumu
2011 Başarı Durumu 2010 Başarı Durumu
2009 Başarı Durumu ------

Yedikule Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Yedikule Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Yedikule Anadolu Lisesi
Yedikule Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Fatih
  İlçe
Yedikule Anadolu Lisesi
Yedikule Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Fatih
  İlçe
Yedikule Anadolu Lisesi
Yedikule Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Fatih
  İlçe
Yedikule Anadolu Lisesi
Yedikule Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Fatih
  İlçe
Yedikule Anadolu Lisesi
Yedikule Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Fatih
  İlçe
Yedikule Anadolu Lisesi
Yedikule Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Fatih
  İlçe
Yedikule Anadolu Lisesi
Yedikule Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Fatih
  İlçe
Yedikule Anadolu Lisesi
Yedikule Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Fatih
  İlçe
Yedikule Anadolu Lisesi
Yedikule Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Fatih
  İlçe
Yedikule Anadolu Lisesi
Yedikule Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Fatih
  İlçe
Yedikule Anadolu Lisesi
Yedikule Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Fatih
  İlçe

Adres: Yedikule Mahallesi Eğridut Sokak No18 Fatih İSTANBU

Tel: 02126324923

Fax: 02125888587

web: http://yedikuleanadolulisesi.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Yedikule Anadolu Lisesi ile ilgili 42 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[elifsu]

nakil yaptırmak istiyorum obpm 78 sizce girebilir miyim bos kontejan var mı?

2022-09-17 20:14
 
0
 
0
[hsdfg]

77.5678 obp ile girebilirmiyim 2022 lütfen cevap verin

2022-09-08 00:20
 
0
 
0
[Sahra :)]

Bu okul cidden değerli bir yer. Benim için çok değerli. Şu an 11. sınıf öğrencisiyim. Gerek öğretmenleri, gerek idaresi çok başarılı. Özellikle öğretmenlerine çok bağlıyım. Eğer iyi bir öğrenci olursanız öğretmenleriniz size daha çok yardımcı olur. Çevresinde bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Tabii ki sıkıntılı öğrenciler var ancak uzak durursanız bir zararı olmaz. Okulumuzu en güzel şekilde değerlendirmenizi tavsiye ederim. Çünkü değerlendirirseniz sizin gerçekten eviniz olur. En azından benim için böyle.

2022-07-30 22:41
 
0
 
0
[.aaa.]

80,8 obp ile girebilirmiyim

2022-07-04 10:51
 
0
 
0
Reklam
[Adems]

Ortalamam 80 genede girebilirmiyim

2022-07-03 21:24
 
0
 
0
[Lisa 07]

Servis fatih ,atikali için geçerli mi

2022-07-03 18:21
 
0
 
0
[Yasemin]

96 da mezun olduğum bu okul çevre okullara göre oldukça iyi bir eğitim veriyordu. Şimdi çocuğum bu okulda 10. sınıf öğrencisi ve öğretmenlerinin gayet ilgili olduklarını görüyorum. Okul çevresi sakin, bazı zamanlarda sivil polis bulunuyorsa da bu okul güvenliğinin kontrol altında olduğunu gösteriyor. Yoksa olayların çıktığı, içerde yasaklı maddelerin açıktan satıldığı ,düşük bir okul değil. Öğrenciler ,başarı en çok size bağlı.

2022-06-16 22:36
 
0
 
0
[isimsiz]

obp puanım 81.0492 çıkıyor yinede gidebilirmiyim bu liseye?

2022-06-03 19:48
 
0
 
0
[Öğrenci ]

Bu okulun 2022 obpsi 82 midir yoksa yenilencek mi bilgi verir misiniz arkadaşlar lütfen

2022-06-03 19:06
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 120

Avcılar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 253

Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 498

Gürlek-Nakipoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 242

Pendik Turgut Özal Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 47

Kasımpaşa Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Yedikule Anadolu Lisesi kaç puan 2023 80.9529
Yedikule Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Yedikule Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Yedikule Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Yedikule Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Yedikule Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Yedikule Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Yedikule Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://yedikuleanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Yedikule Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Yedikule Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Yedikule Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Yedikule Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız