Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
0264 229 31 00
0264 229 31 03
Adres Fatih Mah. Atatürk Cad. No 1 Eski Öğretmen Lisesi Arifiye Kaymakamlığı Yanı 54580 Arifiye /SAKARYA
MEB logo Sakarya / Arifiye
Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi

http://necmettinerbakanfenlisesi.meb.k12.tr/
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 120
Taban Puanı 389.3762
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi Sakarya ili Arifiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi Taban Puanı 389.3762 -
2017 Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi Taban Puanı 488.1406 2.6700
2016 Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi Taban Puanı
479.6988 2.4700

Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi 1937 Yılında Arifiye Eğitmen Yetiştirme Kursu olarak eğitim öğretime başlamıştır. Her kurs döneminde 100-120 dolayında adayın Eğitmen yetiştirme kursundan mezun olduğu bilinmektedir. 1940 yılında Arifiye nüfusunun 1000 olduğu dönemde 17.04.1940 tarihinde yapılan yasal düzenleme ile Köy Enstitülerinin kurulmasıyla birlikte; Arifiye Köy Enstitüsü ve Eğitmen Yetiştirme Kursu adı altında; Öğretmen ve Eğitmen yetiştirme işlemine devam edilmiştir.      

 Köy Enstitüleri de çalışma ömürlerini tamamlayarak 1953 yılında yerlerini "İlk Öğretmen Okulları" na devretmişlerdir. Arifiye İlk Öğretmen Okulu 1954' ten itibaren öğrenim süresi 6 yıl olmak üzere eğitim öğretime devam etmiştir.

       Arifiye İlk Öğretmen Okulu 1970-1971 Öğretim yılından itibaren öğrenim süresi 7 yıla çıkartılmıştır. Eğitim-Öğretimde kalitenin artırılması ve ülke gerçekleri de dikkate alınarak İlk Öğretmen Okullarından Öğretmen yetiştirme işlemi yerini Eğitim Enstitülerine bırakmasıyla birlikte 1975 sonrasında Arifiye Öğretmen Lisesi olarak eğitim öğretime hizmet vermeye devam etmiştir. 1977-1979 yılları dahil olmak üzere Arifiye Eğitim Enstitüsü ve Öğretmen Lisesi olarak faaliyet gösteren kurumumuz 1979 sonrası yeniden Arifiye Öğretmen Lisesi olarak görevine devam etmiştir.  

     Eğitimde yeni yapıların oluşturulması, Öğretmen yetiştiren Yüksek Öğrenim Kurumlarına öğrenci hazırlamak amacıyla Bakanlığımızca 1990-1991 Öğretim yılından itibaren ağırlıklı Yabancı Dil eğitimi veren bir lise haline getirilmiştir. Bu tarihten itibaren; Arifiye Anadolu Öğretmen Lisesi adıyla eğitim öğretime devam etmektedir.

       1937' den günümüze değişik adlarla kurulu, Öğretmen yetiştirme amacına yönelik olan okulumuz; genellikle Haziran ve Temmuz ayı içerisinde eski mezunların buluştuğu vazgeçilmez adres olmuştur.        

Bakanlığımızın yurt genelinde öğretmen liselerini kapatması sonucunda okulumuz 2014-2015 öğretim yılından itibaren Arifiye Fen Lisesi olarak eğitim ve öğretime devam etmektedir.

VİZYON Fen ve matematik alanlarında yetenekleri ve zekâ düzeyi yüksek olan öğrencileri bilimsel ve teknolojik esaslara ve yeniliklere açık, çevre ve ülke ihtiyaçlarına uygun, metotlu çalışan, sürekli olarak gelişen ve yenileşen, en az bir yabancı dili çok iyi bilen, maddi ve manevi bakımdan donatılmış, yeni teknolojileri kullanan, yeni bilgiler üreten ve yeni projeler hazırlayan, dünya ile yarışan, bilim adamı ve akademisyen yetiştiren yükseköğretim kurumlarına hazırlanan, etkili ve nitelikli, demokratik, laik, çağdaş değerleri benimseyen bireyler yetiştirmektir.

MİSYON Öğrencilerimizin bireysel yeteneklerini dikkate alarak, bilgili, becerili, özgüvenli olmalarını, bilgi toplumunun ihtiyacı olan araştırmacılar olarak yetişmelerini, problemlerin çözümünde bilimsel yöntemin kullanılma gerekliliğini kavramalarını, çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek becerileri kavramalarını, çevresiyle olumlu iletişim kuracak davranışlar edinmelerini, olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilmelerini, liderlik özelliğinin yanı sıra iş birliği ve ekip çalışmasına yatkın bireyler olmalarını sağlamaktır.

Pansiyon Bilgileri Arifiye Anadolu Öğretmen Lisesi olarak 2014-2015 öğretim yılına kadar 150 öğrenci kapasiteli erkek pansiyonu şeklinde hizmet veren pansiyonumuz, bu öğretim yılından itibaren Fen Lisesine dönüşümü ile 75 Kız ve 75 Erkek olmak üzere 150 öğrenci kapasiteli kız/erkek pansiyonu olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Bazalı sistem 5´er kişilik yatakhanelerimiz, ders çalışabilecekleri Etüt odalarımız ve ev ortamını aratmayacak olan Dinlenme Salonumuz ile öğrencilerimizin barınma ve eğitim ihtiyaçlarını gidermekteyiz. Sabahları açık büfe kahvaltı, öğle ve akşamları 4´er çeşit yemek ve etütlerin sonrasında ara öğün ikramı ile de yemek ihtiyaçları karşılanmaktadır. Her gün sıcak su mevcut olup banyo ihtiyaçları giderilmektedir. Pansiyon odalarımızda ahşap elbise dolapları da bulunmaktadır.

BAŞARILAR
 • 2014 yılı mezun öğrencilerimizin kazandığı okulları görmek için  tıklayınız.
 • 2013 yılı mezun öğrencilerimizin kazandığı okulları görmek için  tıklayınız.   
 • 2012 yılı mezun öğrencilerimizin kazandığı okulları görmek için tıklayınız.   
Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi
 • Derslik Y 21
 • Fizik Laboratuvarı 1
 • Kimya Laboratuvarı 1
 • Biyoloji Laboratuvarı 1
 • Bilişim Teknolojisi Sınıfı 1
 • Kütüphane 1
 • Müdür odası 1
 • Müdür yardımcısı odası 3
 • Rehberlik servisi 2
 • Öğretmenler odası 1
 • Sosyal Bilgiler Dersliği 1
 • İngilizce Dersliği -
 • Memur odası 1
 • Hizmetliler odası -
 • Çok amaçlı salon 1

Okulumuzda 20 adet öğrenci bilgisayarının bulunduğu bilgisayar laboratuvarı mevcuttur. Öğrencilerimiz bilgi ve iletişim teknolojisi dersini laboratuvarda uygulamalı olarak işlemektedir. Bunun dışında da bilgi teknolojisi sınıfı ders saatleri içerisinde öğrencilerimize ve öğretmenlerimize çalışma yapabilmeleri için açık tutulmaktadır.

Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi'nin başarılarını, Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0264 229 31 00
Okulun Faxı: 0264 229 31 03
Okulun Adresi: Fatih Mah. Atatürk Cad. No 1 Eski Öğretmen Lisesi Arifiye Kaymakamlığı Yanı 54580 Arifiye /SAKARYA

Bu okula 6 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Sakarya Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi taban puanı 2019 , Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi yorumları, Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi nerede?, Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi üniversite başarısı, Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi formaları, Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi adresi, Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi başarıları, Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi Sakarya, Arifiye Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi

google+ google+ google+