Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
0264 346 06 08
Adres Kemalpaşa Mh. Üniversite Cd. No57 SerdivanSAKARYA
MEB logo Sakarya / Serdivan
Sakarya 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi

http://15temmuzsehitlerfen.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 120
Taban Puanı 388.4357
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Sakarya 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi Sakarya ili Serdivan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Sakarya 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Sakarya 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Sakarya 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Sakarya 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Sakarya 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Sakarya 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Sakarya 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi Taban Puanı 388.4357 -
2017 Sakarya 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi Taban Puanı 485.1961 3.7300
2016 Taban Puanı
- -

Sakarya 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi 2016 yılında 667 sayılı KHK kararı ile açılmıştır. Sadece 9. Sınıf öğrencisi alarak Eğitim-Öğretim hayatına başlayan okulumuzda şu an 9 ve 10. Sınıf toplam 9 şubede 270 öğrenci öğrenim görmektedir.

23.000 metrekare alan içinde 8.000 metrekare okul binasında, 24 derslik, 1 Kütüphane, 1 Fizik Labaratuarı, 1 Kimya Labaratuarı, 1 Biyoloji Labaratuarı, 1 Cep sineması, 1 Konferans Salonu bulunmaktadır.

Sakarya 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi Eğitim-Öğretim hayatında 1. yılını dolduran okulumuzda herhangi bir branşta öğretmen ihtiyacımız bulunmamaktadır. Tüm öğretmenlerimiz kadrolu ve kendi okulumuzun öğretmenidir.

Okulumuzda Erkek Öğrenci Pansiyonu bulunmaktadır. Pansiyonumuza ait yemekhanede tüm öğrenciler öğle yemeği hizmeti alabilmektedirler. Yemekhanemizde herhangi bir şekilde kesinlikle yemek hizmeti satın alınmamaktadır.

Yemekhane mutfağında kendi mutfak personelimiz ile en üst düzeyde sağlık ve hijyen kurallarına uyularak en lezzetli yemekler öğrencilerimiz için yapılmaktadır. Okulumuz 2016 yılında TEOG tercihleri ile öğrenci almamış, yerleştirme yapıldıktan sonraki nakillerle öğrenci almıştır. Sakarya 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi
 • Öğretmen : 16
 • Öğrenci : 270
 • Resim Sınıfı : 1
 • Müzik Sınıfı : 1
 • Derslik : 20
 • BT Sınıfı : 1
 • Kütüphane : 1
 • Fen Labaratuarı: 3
 • Konferans Salonu : 1
 • Spor Salonu : 1
 • Öğretim Şekli : Tam Zamanlı
 • Kantin: 1
 • Yemekhane : 1
 • Revir : 1
 • Bahçe : 1
 • Saatler : 08:40-15:50
 • Bağlantı : ADSL (16 Mbit ve üzeri)
 • Yabancı Dil : İngilizce
 • Isınma : Doğalgaz
 • Pansiyon : Sadece Erkek Öğrenci Pansiyonumuz Bulunmaktadır.
 • Servis : İlimizin her yerinden öğrencilerimiz servis ile gelebilmektedir.
 • Ulaşım : Sakarya Üniversitesine 300 Mt uzaklıkta oluşu dolayısıyla hiç bir ulaşım sorunu yoktur.
 • İl /İlçe Merkezine Uzaklık : Serdivan İlçe Merkezinde Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsüne 300 mt. uzaklıktadır.
Sakarya 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi Sakarya 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi Sakarya 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi Sakarya 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi Sakarya 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi

Sakarya 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Sakarya 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Sakarya 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Sakarya 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi'nin başarılarını, Sakarya 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0264 346 06 08
Okulun Faxı:
Okulun Adresi: Kemalpaşa Mh. Üniversite Cd. No57 SerdivanSAKARYA

Bu okula 1 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Sakarya Sakarya 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Sakarya 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Sakarya 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Sakarya 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi taban puanı 2019 , Sakarya 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Sakarya 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi yorumları, Sakarya 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Sakarya 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi nerede?, Sakarya 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi üniversite başarısı, Sakarya 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi formaları, Sakarya 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi adresi, Sakarya 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi başarıları, Sakarya 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi Sakarya, Serdivan Sakarya 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi

google+ google+ google+