Ilıca İMKB Yavuz Selim Sosyal Bilimler Lisesi

Ilıca İMKB Yavuz Selim Sosyal Bilimler Lisesi
 • Ilıca İMKB Yavuz Selim Sosyal Bilimler Lisesi
  Ekle
 • 3
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Okulun Taban Puanı 367.9311
Güncel Yüzdelik Dilimi 14.76
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Okulun Eğitim Süresi 5 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Ilıca İMKB Yavuz Selim Sosyal Bilimler Lisesi Erzurum ili Aziziye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ilıca İMKB Yavuz Selim Sosyal Bilimler Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Ilıca İMKB Yavuz Selim Sosyal Bilimler Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Ilıca İMKB Yavuz Selim Sosyal Bilimler Lisesi'nin belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Ilıca İMKB Yavuz Selim Sosyal Bilimler Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Ilıca İMKB Yavuz Selim Sosyal Bilimler Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Ilıca İMKB Yavuz Selim Sosyal Bilimler Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 367.9311 14.76
2019 388.0863 15.52
2018 306.2813 19.03
2017 421.1669 26.22
2016 397.2159 21.12
Bu güne kadar 2496 asıl ve 49 da okul dışı mezun vererek hizmetini sürdürmüştür. Öğretmen Okulunda; 40 bin sermayeli birde döner sermaye vardır. 1500 dönümlük bir araziye sahip döner sermaye de tarım ve hayvancılık ağırlıklı uygulama dersleri yapılmıştır. Ayrıca, okulun ve okul mensuplarının ihtiyaçlarını karşılayabilen; süt, yoğurt ve peynir gibi gıda maddeleri de imal edilmiştir. Okulumuz kuruluşundan bu yana yüzlerce öğretmen ve idareci yetiştirmiştir. Okulumuz öğretmen okullarının kapatılması nedeniyle halen SOSYAL BİLİMLER LİSESİ olarak eğitim ve öğretime devam etmektedir.

Amacımız: Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel amaçları ve temel ilkeleri kendinde gerçekleştiren; Öğretmenlik mesleğine ilgi duyan, sağlam karakter sahibi; Kuvvetli bir vatan-millet sevgisi olan, insani milli, ve ahlaki duygularla donanmış; bireyler yetiştirmektir.

 • Öğretmen Sayısı : 21
 • Rehber Öğretmen Sayısı : 1
 • Öğrenci Sayısı : 328
 • Öğretim Şekli :
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08.00 - 15.20
 • Derslik Sayısı : 16
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 1
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
Adres

Yavuz Selim Anadolu Öğretmen Lisesi Kampüsü Trafolar Karşısı AZİZİYE/ERZURUM

Telefon

0442 6313318

Fax

0442 6313315

web

http://yavuzselimsosyalbilimlerlisesi.meb.k12.tr

Ilıca İMKB Yavuz Selim Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili 3 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ilıca İMKB Yavuz Selim Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Ilıca İMKB Yavuz Selim Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Ilıca İMKB Yavuz Selim Sosyal Bilimler Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ilıca İMKB Yavuz Selim Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ilıca İMKB Yavuz Selim Sosyal Bilimler Lisesi yorumları okuyabilir, Ilıca İMKB Yavuz Selim Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ilıca İMKB Yavuz Selim Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız