Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
0442 342 42 16
0442 342 42 37
Adres Hüseyin Avni Ulaş Mah. 212.Sok. No1 Yıldızkent/Palandöken/ERZURUM
MEB logo Erzurum / Palandöken
Erzurum Türk Telekom Nurettin Topçu Sosyal Bilimler Lisesi

http://erzurumsbl.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 120
Taban Puanı 329.2680
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 5 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Erzurum Türk Telekom Nurettin Topçu Sosyal Bilimler Lisesi Erzurum ili Palandöken İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Erzurum Türk Telekom Nurettin Topçu Sosyal Bilimler Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Erzurum Türk Telekom Nurettin Topçu Sosyal Bilimler Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Erzurum Türk Telekom Nurettin Topçu Sosyal Bilimler Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Erzurum Türk Telekom Nurettin Topçu Sosyal Bilimler Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Erzurum Türk Telekom Nurettin Topçu Sosyal Bilimler Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Erzurum Türk Telekom Nurettin Topçu Sosyal Bilimler Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Erzurum Türk Telekom Nurettin Topçu Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı 329.2680 -
2017 Erzurum Türk Telekom Nurettin Topçu Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı 446.6107 17.7200
2016 Erzurum Türk Telekom Nurettin Topçu Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı
427.6875 13.7500

Erzurum Nurettin Topçu Sosyal Bilimler Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü'nün 30.07.2004 tarih ve 6905 sayılı onayı ile Erzurum Nurettin Topçu Sosyal Bilimler Lisesi adıyla açılmış ve 2004-2005 Eğitim - Öğretim Yılı'nda Erzurum İbrahim Hakkı Fen Lisesi hizmet binasının 3. katında 2 derslikte 48 öğrenciyle eğitim ve öğretime başlamıştır.

Okulumuz daha sonra 2006-2007 Eğitim- Öğretim Yılının 2. kanaat döneminden itibaren 2009 yılı Kasım ayına kadar milli mücadelenin kıvılcımlarının atıldığı tarihi Erzurum Kongresi Binasında hizmet vermiştir. 9 Kasım 2009 tarihinden itibaren ise Erzurum Valiliğinin 16.10.2009 tarih ve 31134 sayılı onayıyla Türk Telekom tarafından "Eğitime Yüzde Yüz Destek" kampanyası çerçevesinde yaptırılan binada Türk Telekom Nurettin Topçu Sosyal Bilimler Lisesi adıyla hizmet vermeye devam etmektedir.

Vizyon Gelenekten geleceğe giden yolda ülkesi için dünyayla yarışan;vatan,millet,bayrak sevgisiyle donanmış,geleceği şekillendirebilecek bireyler yetiştiren üstün nitelikli bir eğitim kurumu olmak.
 • Öğretmen :23
 • Rehber Öğretmen :1
 • Öğrenci :310
 • Derslik :24
 • BT Sınıfı :1
 • Öğretim Şekli :Normal
 • Bahçe :1
 • Saatler 08:30-15:50
 • Yabancı Dil İngilizce
 • Pansiyon Bilgileri Kız ve erkek öğrenci pansiyonumuz mevcuttur.2017-2018 Eğitim öğretim yılında yeni pansiyon binamız hizmete girecektir.
 • Ulaşım Şehiriçi ulaşım ağı üzerindedir. Şehiriçi otobüslerden G7, G9, G6 ve 16/A minibüslerle ulaşmak mümkün.
 • Yerleşim Yeri Okulumuz Erzurum Merkez ilçesi Palandöken ilçesinin Yıldızkent semtinde bulunmaktadır.
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık Okulumuz Erzurum Merkez ilçesi Palandöken ilçesinin Yıldızkent semtinde bulunmaktadır.
Pansiyonumuz 112 Öğrenci kapasitesine sahip olan pansiyonumuz okul binasının üst katındadır. 4 erkek ve 4 kız yatakhanesinde toplam 74 öğrenci (35 erkek - 39 kız) kalmaktadır. Pansiyonumuzda dinlenme odaları, televizyon, çamaşır makinası, ütü, ütü masaları, çamaşır odaları ve su sebilleri mevcuttur. 24 saat sıcak su verilmektedir. Yemekhanesi okulumuzun en alt katındadır. 120 kişilik yemekhanemizde sabah, öğlen, akşam yemekleri 2 persdonel ve bir belletmen öğretmen gözetiminde verilmektedir. Pansiyonumuzda bir erkek bir kız yurdunda olmak üzere iki personel çalışmaktadır.
 1. 2016 Üniversite Yerleştirme Durumunu İncele

Erzurum Türk Telekom Nurettin Topçu Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Erzurum Türk Telekom Nurettin Topçu Sosyal Bilimler Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Erzurum Türk Telekom Nurettin Topçu Sosyal Bilimler Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Erzurum Türk Telekom Nurettin Topçu Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarılarını, Erzurum Türk Telekom Nurettin Topçu Sosyal Bilimler Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0442 342 42 16
Okulun Faxı: 0442 342 42 37
Okulun Adresi: Hüseyin Avni Ulaş Mah. 212.Sok. No1 Yıldızkent/Palandöken/ERZURUM

Bu okula 3 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Erzurum Erzurum Türk Telekom Nurettin Topçu Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Erzurum Türk Telekom Nurettin Topçu Sosyal Bilimler Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Erzurum Türk Telekom Nurettin Topçu Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Erzurum Türk Telekom Nurettin Topçu Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı 2019 , Erzurum Türk Telekom Nurettin Topçu Sosyal Bilimler Lisesi yüzdelik dilimi, Erzurum Türk Telekom Nurettin Topçu Sosyal Bilimler Lisesi yorumları, Erzurum Türk Telekom Nurettin Topçu Sosyal Bilimler Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Erzurum Türk Telekom Nurettin Topçu Sosyal Bilimler Lisesi nerede?, Erzurum Türk Telekom Nurettin Topçu Sosyal Bilimler Lisesi üniversite başarısı, Erzurum Türk Telekom Nurettin Topçu Sosyal Bilimler Lisesi formaları, Erzurum Türk Telekom Nurettin Topçu Sosyal Bilimler Lisesi adresi, Erzurum Türk Telekom Nurettin Topçu Sosyal Bilimler Lisesi başarıları, Erzurum Türk Telekom Nurettin Topçu Sosyal Bilimler Lisesi Erzurum, Palandöken Erzurum Türk Telekom Nurettin Topçu Sosyal Bilimler Lisesi

google+ google+ google+