İnegöl Halil İnalcık Sosyal Bilimler Lisesi

Bursa / İnegöl

İnegöl Halil İnalcık Sosyal Bilimler Lisesi
 • İnegöl Halil İnalcık Sosyal Bilimler Lisesi
  Ekle
 • 31
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjanı 120
Okulun Taban Puanı 366.6669
Güncel Yüzdelik Dilimi 15.08
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Erkek
Okulun Eğitim Süresi 5 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
İnegöl Halil İnalcık Sosyal Bilimler Lisesi Merkezi Sınav ile öğrenci alan bir Proje Okuludur.

İnegöl Halil İnalcık Sosyal Bilimler Lisesi Bursa ili İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

İnegöl Halil İnalcık Sosyal Bilimler Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak.

İnegöl Halil İnalcık Sosyal Bilimler Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. İnegöl Halil İnalcık Sosyal Bilimler Lisesi LGS taban puanı yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz
İnegöl Halil İnalcık Sosyal Bilimler Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 366.6669 15.08
2019 385.8810 16.05
2018 318.9124 15.66
2017 400.9569 32.93
2016 344.0346 35.42
İlk önce öğretmen liselerinin dönüşümüne bağlı olarak, İlçemizdeki Zeki Konukoğlu Öğretmen Lisesi Sosyal Bilimler Lisesine dönüştürüldü. Daha sonra bu dönüştürme işlemi iptal edilince; İnegöl'de Sosyal Bilimler Lisesi de olmalı yaklaşımı ile birlikte İnegöl Sosyal Bilimler Lisesi 2014 yılında Hacı Sevim Yıldız Eğitim Kampüs'ün deki Tekstil Bölümümü binası tahsis edilerek hizmete açılmıştır. Okulumuz da 18 derslik, iki laboratuvar, bir müdür, bir müdür yardımcısı odası, bir memur bir arşiv ve bir yardımcı personel odası mevcuttur.

2014-2015 Eğitim Öğretim yılında 4 Hazırlık şubesi ve 120 öğrenci alarak eğitim öğretime başlamıştır. Okulumuz 18 derslikten oluştuğundan; hazırlık şubelerine 3 yıl dört, 2 yılda üçer hazırlık sınıfı alarak eğitim öğretime devam edecektir. Beş yılsonunda 600 öğrencinin öğrenim gördüğü bir güzide eğitim yuvası haline dönüşecektir.

VİZYON : Ülkemizi, gelişmiş ülkeler seviyesinin de üzerine çıkarabilmek için çaba harcayan, bireyler yetiştirerek, akademik başarının yanı sıra karakterli, dürüst, vatanperver ve erdemli bireylerin yetiştirildiği bir eğitim kurumu olmak.

MİSYON : Bilimin ışığında evrensel ve ulusal sorunlara karşı duyarlı, geleceğin lider kadroları içinde yer alabilecek öz güvene sahip, milli ve manevi değerlerine saygılı, ana dilinin yanı sıra en az bir yabancı dili etkin olarak kullanabilen, spora ve sanata ilgili, araştıran, üreten, sorgulayan, hem sosyal, hem de akademik yönden projelerle destekli, nitelikli öğrenciler yetiştirerek, onları yüksek öğrenime hazır hale getirmektir. GELECEĞİN YAZAR VE YÖNETİCİLERİNİ YETİŞTİTEN BİR KURUM HALİNE DÖNÜŞEBİLMEKTİR.

 • Öğretmen : 8
 • Öğrenci : 216
 • Derslik : 16
 • Kütüphane : 1
 • Hazırlık Sınıfı : 1
 • Öğretim Şekli : Tam gün
 • Kantin: 1
 • Bahçe : 1
 • Saatler : 08:30- 16:10
 • Yabancı Dil : İngilizce İkinci Yabancı dil Almancadır.
 • Isınma : Doğalgaz- Kalorifer
 • Pansiyon : ERKEK ÖĞRENCİ PANSİYONU VAR. KIZ ÖĞRENCİLERDE FEN LİSESİ PANSİYONUNDA KALMAKTADIR.
 • Servis : ÖZEL SERVİSLER
 • Ulaşım : Belediye otobüsleri ve özel servisler

İnegöl Halil İnalcık Sosyal Bilimler Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız İnegöl Halil İnalcık Sosyal Bilimler Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Kemalpaşa Mah. Bahçıvan Sokak No4/A İnegöl / BURSA

Tel: 224 7141476

Fax: 224 7141486

web: http://inegolsbl.meb.k12.tr

İnegöl Halil İnalcık Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili 31 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 155

Tofaş Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 59

Nilüfer İmkb Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 44

Bursa Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 17

Ahmet Erdem Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 27

İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 41

Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde İnegöl Halil İnalcık Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan İnegöl Halil İnalcık Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi ( http://inegolsbl.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda İnegöl Halil İnalcık Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. İnegöl Halil İnalcık Sosyal Bilimler Lisesi yorumları okuyabilir, İnegöl Halil İnalcık Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. İnegöl Halil İnalcık Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız