Nizam Karasu Anadolu İmam Hatip Lisesi

Bursa / Osmangazi
Nizam Karasu Anadolu İmam Hatip Lisesi
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı 180
Okulun Taban Puanı 387.2542
Güncel Yüzdelik Dilimi 15.72
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Okula Bilgi Ekle Sık Sorulan Sorular

Nizam Karasu Anadolu İmam Hatip Lisesi Bursa ili Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Nizam Karasu Anadolu İmam Hatip Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Nizam Karasu Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Nizam Karasu Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Nizam Karasu Anadolu İmam Hatip Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

İSTATİSTİKİ BİLGİLERİ
Okulun Son Üç Yıllık Taban Puanı
Yüzdelik Dilim Bilgisi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 387.2542 15.72
2018 309.2780 18.20
2017 441.4020 -
İmzalanan protokol çerçevesinde bağışçı Nizam Karasu tarafından yapımı 2013 yı- lında tamamlanan okulumuz 2012 yılında geçici olarak Ahmet Çabuk Ortaokulu binasında eğitim öğretime başlamış olup 2013 Eylül ayından itibaren kendi binasına taşınmıştır.

İlk kuruluşu ortaokul olan kurumumuz 2013 yılından itibaren Nizam Karasu Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak eğitim alanı/seviyesi güncellenerek bünyesinde 5-6-7. sınıflar ile 9. ve 10. Sınıfların bulunduğu bir eğitim kurumu olarak faaliyetlerini sürdürmeye başlamıştır. Halihazırda okulumuzun ortaokul bölümünde 6,7 ve 8. Sınıf olmak üzere toplamda 28 şubesi, lise bölümünde 9, 10 ve 11. Sınıf olmak üzere toplamda 25 şubesi bulunmakta olup toplam mevcut 1655 öğrencidir.

okul Okulumuz 100'ün üzerinde öğretmeniyle Bursa'nın dört bir yanından öğrencilere eğitim- öğretim hizmetleri vermekte olup kısa zamanda hem başarılarıyla hem de uyguladığı projelerle farkındalık oluşturmayı başarmıştır. Pek çok sportif ve kültürel başarıya imza atan okulumuz akademik eğitim anlamında uyguladığı merkezi sınav sistemi, teknolojiyi üst seviyede kullanma anlayışı, zümre paylaşımları, analizler ile kısa zamanda hedeflerine ulaşmayı amaçlamaktadır.
 1. Bu okulu Sanal Gezmek İster misiniz? Tıklayınız
Vizyon Ülkemize öncü, dünyaya örnek donanımlı ve inançlı nesiller yetiştiren ideal bir kurum olmak.

Misyon Dinini, tarihini, kültürünü ve değerlerini bilen; çağın gerektirdiği bilgi ve görgüyü edinmiş; teknolojiyi üst düzeyde kullanabilen; özgüveni yüksek, iletişime açık, kendisini güncelleyebilen, okuyan, araştıran, kendisine sürekli daha ileri hedefler belirleyen, doğuyu da batıyı da tanıyan, görevini layıkıyla yerine getirebilecek donanıma sahip; iyiliği emreden kötülükten sakındıran çevresine örnek ahlaklı, şuurlu ve vatansever nesiller yetiştirmek.

Başarılar Sportif Alanda Motokros Türkiye ve Balkan Birinciliği/ Wushu İl Birinciliği/ Güreş İl İkinciliği/Üçüncülüğü/ Yüzme İl Birinciliği/ Bocce İl Üçüncülüğü/ Tekvando İl İkinciliği gibi pekçok spor dalında derecelerimiz bulunmaktadır. Yapılan ortak sınavlarda Türkiye ve Bursa il birinciliklerimiz bulunmaktadır. Yine farklı kültürel yarışmalarda pekçok derecemiz bulunmaktadır.
 • Öğretmen :92
 • Rehber Öğretmen :2
 • Öğrenci :1700
 • Derslik :28
 • Resim Sınıfı :1
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :2
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :1
 • Öğretim Şekli :İKİLİ
 • Kantin :1Revir:0
 • Bahçe :1
 • Saatler BAŞLAMA SAATİ:07:30-13:30 BİTİŞ SAATİ :13:30-19:15
 • Pansiyon Bilgileri YOK
 • Ulaşım 38 Terminal Otobüsleri ile Tüm Terminal Otobüsleri ve Kent Meydanından Terminal Tarafına Gelen Tüm Minibüsler Okulumuzun Önünden Geçmektedir. Yaklaşık 50 okul servis aracıyla Bursa´nın her yerinden ulaşım imkanı sağlanmaktadır.
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık Okulumuz Şehir Merkezinde, Heykel´e 20 dakika mesafededir.Şehrin ana artelinde yer almakta olup Bursa´nın her yerinde kolay ulaşım imkanı bulunmaktadır. 25 dönümlük arazide Bursa´nın en ferah okullarındandır. İmkanları geniş, fiziki şartları oldukça iyidir.Okul servisleriyle de ulaşım kolayca sağlanabilmektedir.
 • Tel 0224. 211 39 19
 • Fax 0224. 211 39 87
Altınova Mahallesi 11.Eylül Caddesi Yalova Yolu Özdilek Karşısı Osmangazi/BURSA
  http://nkarasu.meb.k12.tr
Bu okula 13 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Hem olumlu, hem de olumsuz yönlerini belirtmeye çalışın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Tanıtım Kartı

İl Bursa
İlçe Osmangazi
Tel 0224. 211 39 19
Fax 0224. 211 39 87
Web http://nkarasu.meb.k12.tr
Adres:

Altınova Mahallesi 11.Eylül Caddesi Yalova Yolu Özdilek Karşısı Osmangazi/BURSA

 • Geç gelme birinci ders saa için belirlenen süre ile sınırlıdır. Ancak her beş defa geç kalma yarım gün devamsızlıktan sayılır. Bu sürenin dışındaki geç gelmeler devamsızlıktan sayılır.
 • Geç gelen öğrencilerin derse alınma şekli ve süresi ders yılı başında öğretmenler kurulunca kararlaşrılarak veli ve öğrencilere duyurulur.
 • Günlük toplam ders saanin 2/3 ü ve daha fazlasına gelmeyenlerin devamsızlığı bir gün, diğer devamsızlıklar ise yarım gün sayılır.

Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılır ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilir. Ancak üniversite hastaneleri, eğim ve araşrma hastaneleri veya tam teşekküllü hastanelerde kontrol kayıtlı sürekli tedaviyi ya da organ naklini gerekren hastalığı bulunanlar, tam zamanlı kaynaşrma yoluyla eğimlerine devam eden özel eğim ihyacı olan öğrenciler ve özel eğim meslek liselerine kayıtlı olan öğrenciler, sosyal hizmet, emniyet ve asayiş birimlerinin resmî raporları doğrultusunda koruma ve bakım alna alınanlar ile tutuklu öğrencilerin özürsüz devamsızlık süresi 10 günü geçmemek kaydıyla toplam devamsızlık süresi 60, tam zamanlı kaynaşrma/bütünleşrme yoluyla eğimlerine devam eden özel eğim ihyacı olan öğrenciler ve özel eğim meslek liselerine kayıtlı olan öğrencilerin özürsüz devamsızlık süresi 20 günü geçmemek kaydıyla toplam devamsızlık süresi 70 gün olarak uygulanır

Sınav, performans çalışması, proje ve uygulamalar 100 tam puan üzerinden değerlendirilir. Değerlendirme sonuçları e-Okul sistemine işlenir

 • 85,00 - 100 > Pekiyi
 • 70,00 - 84,99 > İyi
 • 60,00 - 69,99 > Orta
 • 50,00 - 59,99 > Geçer
 • 0 - 49,99 > Başarısız

Öğrencinin yılsonu başarı puanı, derslerin ağırlıklı puanları toplamının bu derslerin haalık ders saatleri toplamına bölümüyle elde edilen puandır. Naklen gelen öğrencilerin yılsonu başarı puanı hesaplanırken yeni oluşacak haalık ders saa sayısı toplamı esas alınır. Yılsonu başarı puanı hesaplanırken bölme işlemi, virgülden sonra iki basamak yürütülür.

Öğrencinin, ders yılı sonunda herhangi bir dersten başarılı sayılabilmesi için;

 • İki dönem puanının aritmek ortalamasının en az 50 veya birinci dönem puanı ne olursa olsun ikinci dönem puanının en az 70
 • İşletmelerde beceri eğimi gören öğrencilerin, beceri sınavı puanı en az 50 olmak kaydıyla birinci ve ikinci dönem puanları ile beceri sınav puanının aritmek ortalamasının en az 50 veya beceri sınav puanının 70 olması gerekir

Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla;

 • Tüm derslerden başarılı olan,
 • Başarısız dersi/dersleri olanlardan, yılsonu başarı puanı en az 50 olan öğrenciler doğrudan sınıf geçer.
 • Birinci fıkradaki şartları taşımakla birlikte yılsonu başarı puanıyla başarılı sayılamayacak derslerden başarısız olan öğrenciler, o dersten/derslerden sorumlu geçer.

Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla doğrudan sınını geçemeyen öğrencilerden; bir sınıa başarısız ders sayısı en fazla 3 ders olanlar sorumlu olarak sınıflarını geçer. Ancak alt sınıflar da dâhil toplam 6 dersten fazla başarısız dersi bulunanlar sınıf tekrar eder. Nakil ve geçişler nedeniyle ortaya çıkan sorumlu dersler bu sayıya dâhil edilmez.

Sorumluluk sınavları, ders yılı içerisinde yapılan yazılı ve/veya uygulamalı sınav esaslarına göre birinci dönemin ilk haası, ikinci dönemin ilk haası ile son iki haası içerisinde iki alan öğretmeni, bulunmaması hâlinde biri alan öğretmeni olmak üzere iki öğretmen tarandan yapılır. Sınav tarihleri ve görevlendirilecek öğretmenler okul müdürlüğünce belirlenir. Bu sınavlar dersleri aksatmayacak şekilde haa içerisinde yapılacak şekilde planlanır. Gerekğinde cumartesi ve pazar günlerinde de yapılabilir.

Doğrudan, yılsonu başarı puanıyla veya sorumlu olarak sınıf geçemeyenlerle devamsızlık nedeniyle başarısız sayılanlar sınıf tekrar eder. Sınıf tekrarı hazırlık sını hariç, orta öğrenim süresince en fazla bir defa yapılır. Öğrenim süresi içinde ikinci defa sınıf tekrarı durumuna düşen öğrencilerin ders yılı sonunda okulla ilişiği kesilerek mesleki eğim merkezine, Açık Öğrem Lisesine, Mesleki Açık Öğrem Lisesine veya Açık Öğrem İmam Hap Lisesine kayıtları yapılır. Mesleki eğim merkezinde öğrenim görenlerden ikinci defa sınıf tekrar etme durumuna düşen öğrencilerin kayıtları Açık Öğrem Lisesine, Mesleki Açık Öğrem Lisesine veya Açık Öğrem İmam Hap Lisesine yapılır.

Okuldan mezun olamayan 12 nci sınıf öğrencilerinden sınıf tekrar etme hakkı bulunanlar başarısız olunan ders sayısına bakılmaksızın sınıf tekrar edebilir. Ancak, sınıf tekrar etmek istemeyen öğrencilerden sınıf tekrarı yapmış olanlar bir, sınıf tekrarı yapmamış olanlar ise iki öğrem yılı daha başarısız oldukları derslerden sorumluluk sınavına girebilir. Ustalık sınavında başarısız olan öğrenciler beceri sınavı esaslarına göre sorumluluk sınavlarına alınır. Bu sınavlar sonunda da başarısız olan öğrencilerin öğrem yılı sonunda okulla ilişiği kesilerek Açık Öğrem Lisesine, Mesleki Açık Öğrem Lisesine veya Açık Öğrem İmam Hap Lisesine kayıtları yapılır

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Nizam Karasu Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Nizam Karasu Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Nizam Karasu Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Nizam Karasu Anadolu İmam Hatip Lisesi yorumları okuayabilir, Nizam Karasu Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum