Karabağlar Fevzi Özakat Anadolu Lisesi

İzmir / Karabağlar

Karabağlar Fevzi Özakat Anadolu Lisesi
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Karabağlar Fevzi Özakat Anadolu Lisesi İzmir ili Karabağlar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Karabağlar Fevzi Özakat Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Karabağlar Fevzi Özakat Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Karabağlar Fevzi Özakat Anadolu Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Aşağıdaki tabloda Karabağlar Fevzi Özakat Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Karabağlar Fevzi Özakat Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Sık Sorulan Sorular

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla

 • Kayıt alanı,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
 • Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Okulumuz İzmir Karabağlar ilçesi Yeni çamlık Barış Mahallesi 4544. Sokak, No:11 Adresindeki4000 m2 arsa üzerine kuruludur.
     Bahçe alanı3682 m.2 dır.Dıştan dışa320 m.2 özel proje tipli inşaat 20.09.1989 tarihinde bitmiştir.Bina dokuz derslikli olup İl Özel İdaresinin mülkiyetindedir.
     Zemin + 2 katlı binada 1989 -1990 Eğitim Öğretim yılında 13.Ekim 1989 tarihinde İlkkurşun Ortaokulu eğitim - öğretime başlamıştır. Ek bina yapılması üzerine ortaokul kendi binasına geçmiştir. Binada kömürlü kalorifer tesisatı vardır.
    Lisemiz 1996 -1997 Eğitim - Öğretim Yılında Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Genel Müdürlüğünün 21.08. 1996 tarih ve 03-10974 sayılı Makam onayları ile 4 Kadrolu öğretmen ve 47 öğrenci ile eğitim öğretime başlamıştır.
    Okulun açılışının hemen ardından Okul Müdürlüğüne Bahri YILMAZYILDIZ atanmış Okulun Coğrafya Öğretmeni Mehmet ÖZTÜRK ' de okulun ilk Müdür yardımcılığı görevini yürütmeye başlamıştır.
  2013/2014 Öğretim yılında; okulumuzda kullanılan 13 Etkileşimli Tahta 9.Sınıf Öğrencilerine dağıtılan 67 Tablet Bilgisayar, 3 tarayıcı , 2600 kitaplı Kütüphane, 30 metrekarelik bir kantin, 30 metrekarelik, 4 bilgisayar, bir televizyon, öğretmen dolapları, toplantı ve çalışma masası ile donatılmış bir öğretmenler odası ile dört idari çalışma odası bulunmaktadır.
Okulumuzda kablosuz internet bağlantısı mevcut  olup  tüm bilgisayarlardan internete   ulaşılmaktadır.
Rehberlik Servisimiz için bir oda ayrılmıştır. Öğrencilerimiz rehberlik servisinden hem randevu ile hem de ihtiyaç duydukları her an yararlanma olanağına sahiptir.
Okul bahçesinde bir voleybol sahası, iki basketbol potası ve iki futbol ve hentbol kalesi ile donatılmış bir oyun sahası olup ayrıca bahçemizde sekiz adet oturma bankı ve gezinti alanı mevcuttur.    
              2012-2013 Eğitim Öğretim Yılında Okulumuz Anadolu Lisesine Dönüştürülmüş olup,Okulumuz sınıflarına  13 Adet Etkileşimli tahta Monte edilmiştir.
 2012-2013 Eğitim Öğretim yılında okulumuzun iç Fiziki yapısında değişiklere gidilmiş olup yenileştirmeler yapılmıştır.
2014/2015 Öğretim Yılında okulumuz Okul Müdürü Kadem UYSAL liderliğinde; 1 müdür yardımcısı,  bir sözleşmeli personel, 20 kadrolu  öğretmen ile Eğitim-Öğretim çalışmalarına devam etmektedir
Vizyon:
Katılınıldığında onur, bitirildiğinde ise gurur duyulan okul olmaktır.
Misyon:
Öğrencilerimize yetenekleri ve becerileri doğrultusunda eğitim hizmeti sunmak.
Başarılar:
2010 LYS Sözel puanda Türkiye 463. okulumuz öğrencilerinden çıkmıştır.
 • Tel 02322535557
 • Fax 02322535557
4544 Sokak No11 Barış Mahallesi Karabağlar İzmir
  http://ika.meb.k12.tr
İlk yorumu siz yapın !
2
Menemen Anadolu Lisesi
 • Menemen/İzmir

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Karabağlar Fevzi Özakat Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Karabağlar Fevzi Özakat Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Karabağlar Fevzi Özakat Anadolu Lisesi taban puanı 2020 , Karabağlar Fevzi Özakat Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Karabağlar Fevzi Özakat Anadolu Lisesi yorumları

Ayrıca Karabağlar Fevzi Özakat Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Karabağlar Fevzi Özakat Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Karabağlar Fevzi Özakat Anadolu Lisesi formaları, Karabağlar Fevzi Özakat Anadolu Lisesi adresi,

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum