Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
03226122141
03226122141
Adres Namık Kemal Mahallesi. Ahmet Ural Sokak No46 Ceyhan
MEB logo Adana / Ceyhan
İMKB Ceyhan Anadolu Lisesi

http://imkbceyhananadolulisesi.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

İMKB Ceyhan Anadolu Lisesi Adana ili Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. İMKB Ceyhan Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

İMKB Ceyhan Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. İMKB Ceyhan Anadolu Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

İMKB Ceyhan Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız İMKB Ceyhan Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 İMKB Ceyhan Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 İMKB Ceyhan Anadolu Lisesi Taban Puanı 422.7422 -
2016 İMKB Ceyhan Anadolu Lisesi Taban Puanı
393.2439 22.1100

İMKB Ceyhan Anadolu Lisesi 2008-2009 Eğitim Öğretim Yılında Ceyhan Lisesi ek binalarında Ceyhan Anadolu Lisesi adıyla Eğitim-Öğretime başlamıştır.İlk yıl 60 öğrenci alan okulumuz, 2009-2010 eğitim-öğretim yılında 150 öğrenci alarak İMKB tarafından yaptırılan şimdiki binasına taşınmış ve ismi İMKB Ceyhan Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiştir.

Bugün ise 630 Öğrrenci ve 33 öğretmen, 1 müdür,2 müdür yardımcısı, 2 hizmetliyle eğitim ve öğretimine devam etmektedir.

  • Öğretmen : 40
  • Saatler: 08.15-15-25
  • Öğrenci : 630
  • Servis : Okulumuz öğrencilerinin 200 e yakını servislerle okulumuza gelmektedir. Ceyhanın her yerinden okulumuza gelen servisler vardır. Ceyhan ın köylerinden okulumuza bedava taşıma yapılmaktadır. Taşımalı öğrencilerimize ücretsiz öğle yemeği verilmektedir.
  • Ulaşım : İl merkezine karayolu ve demiryolu ile ulaşım sağlanmaktadır.İlçe sınırlarında ise şehiriçi dolmuşlarla sağlanmaktadır.
  • Yerleşim Yeri : Okulumuz Ceyhanın en güzide mahallesi olan Namık Kemal Mahallesinde bulunmaktadır. Bulunduğu mahalle nezih bir mahalledir.
  • İl /İlçe Merkezine Uzaklık : Okulumuz İlçe merkezinde bulunmaktadır.İl Merkezine Uzaklığı 45 km.
VİZYON : Öğrencilerin kendilerine, ailesine ve ulusuna yararlı birer birey olabilmeleri için nitelikli bir eğitimin verilmesi. Araştıran, soran, sorgulayan, eleştiri yeteneğine sahip olan, karşı çıkan, koşulsuz kabulü reddeden, düşüncelerini açıklamaktan korkmayan ve farklı düşüncelere saygı duyan, kendisini yenileyen ve geliştiren, yeniliklere açık olan, çağın gerektirdiği teknolojik olanaklardan yararlanmasını bilen, başarının sadece test çözmeden ibaret olmadığının farkında olan, paylaşma duygusunu geliştirmiş, şiddete ve kötü alışkanlıklara karşı çıkan, sporun zeka ve ahlakî kazanımların mimarı olduğunu bilen bireyler yetiştirilmesini sağlamaktır.

MİSYON : Millî Eğitim Temel Yasasında belirtilen temel ilkelere bağlı kalınarak; çevre olanaklarından yararlanıp, öğrencilerin ilgi ve yeteneklerini de gözönüne alarak, bunların en etkin ve verimli bir şekilde kullanılıp geliştirilmesi. Eğitimin niteliğinin artırılması, sosyal ve kültürel becerilerin geliştirilmesi. Eğitim ortamını nesnel ögesi olan fiziksel koşulların düzeltilmesidir.

BAŞARILAR : Okulumuz açıldığı günden itibaren başarıların devam ettirmektedir. Başarı grafiği hızla yükselmekte ve Ceyhanın parlayan yıldızı olmaktadır. Heryıl taban puanımız yükselmektedir. Farklı üniversitelere gönderdiğimiz yüzlerce öğrencimiz mevcuttur. Okulun YGS/LYS Başarı Durumu : Okulumuzun YGS / LYS başarı durumu Türkiye ortalamasının üzerindedir. LYS de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi : 50

İMKB Ceyhan Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda İMKB Ceyhan Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, İMKB Ceyhan Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, İMKB Ceyhan Anadolu Lisesi'nin başarılarını, İMKB Ceyhan Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 03226122141
Okulun Faxı: 03226122141
Okulun Adresi: Namık Kemal Mahallesi. Ahmet Ural Sokak No46 Ceyhan

Bu okula 3 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Adana İMKB Ceyhan Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve İMKB Ceyhan Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve İMKB Ceyhan Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

İMKB Ceyhan Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , İMKB Ceyhan Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, İMKB Ceyhan Anadolu Lisesi yorumları, İMKB Ceyhan Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, İMKB Ceyhan Anadolu Lisesi nerede?, İMKB Ceyhan Anadolu Lisesi üniversite başarısı, İMKB Ceyhan Anadolu Lisesi formaları, İMKB Ceyhan Anadolu Lisesi adresi, İMKB Ceyhan Anadolu Lisesi başarıları, İMKB Ceyhan Anadolu Lisesi Adana, Ceyhan İMKB Ceyhan Anadolu Lisesi

google+ google+ google+