İMKB Ceyhan Anadolu Lisesi

İMKB Ceyhan Anadolu Lisesi
 • İMKB Ceyhan Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 4
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Başarı Puanı (OBP) 87.8744
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

İMKB Ceyhan Anadolu Lisesi Adana ili Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

İMKB Ceyhan Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

İMKB Ceyhan Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. İMKB Ceyhan Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
İMKB Ceyhan Anadolu Lisesi 2008-2009 Eğitim Öğretim Yılında Ceyhan Lisesi ek binalarında Ceyhan Anadolu Lisesi adıyla Eğitim-Öğretime başlamıştır.İlk yıl 60 öğrenci alan okulumuz, 2009-2010 eğitim-öğretim yılında 150 öğrenci alarak İMKB tarafından yaptırılan şimdiki binasına taşınmış ve ismi İMKB Ceyhan Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiştir.

Bugün ise 630 Öğrrenci ve 33 öğretmen, 1 müdür,2 müdür yardımcısı, 2 hizmetliyle eğitim ve öğretimine devam etmektedir.

 • Öğretmen : 40
 • Saatler: 08.15-15-25
 • Öğrenci : 630
 • Servis : Okulumuz öğrencilerinin 200 e yakını servislerle okulumuza gelmektedir. Ceyhanın her yerinden okulumuza gelen servisler vardır. Ceyhan ın köylerinden okulumuza bedava taşıma yapılmaktadır. Taşımalı öğrencilerimize ücretsiz öğle yemeği verilmektedir.
 • Ulaşım : İl merkezine karayolu ve demiryolu ile ulaşım sağlanmaktadır.İlçe sınırlarında ise şehiriçi dolmuşlarla sağlanmaktadır.
 • Yerleşim Yeri : Okulumuz Ceyhanın en güzide mahallesi olan Namık Kemal Mahallesinde bulunmaktadır. Bulunduğu mahalle nezih bir mahalledir.
 • İl /İlçe Merkezine Uzaklık : Okulumuz İlçe merkezinde bulunmaktadır.İl Merkezine Uzaklığı 45 km.
VİZYON : Öğrencilerin kendilerine, ailesine ve ulusuna yararlı birer birey olabilmeleri için nitelikli bir eğitimin verilmesi. Araştıran, soran, sorgulayan, eleştiri yeteneğine sahip olan, karşı çıkan, koşulsuz kabulü reddeden, düşüncelerini açıklamaktan korkmayan ve farklı düşüncelere saygı duyan, kendisini yenileyen ve geliştiren, yeniliklere açık olan, çağın gerektirdiği teknolojik olanaklardan yararlanmasını bilen, başarının sadece test çözmeden ibaret olmadığının farkında olan, paylaşma duygusunu geliştirmiş, şiddete ve kötü alışkanlıklara karşı çıkan, sporun zeka ve ahlakî kazanımların mimarı olduğunu bilen bireyler yetiştirilmesini sağlamaktır.

MİSYON : Millî Eğitim Temel Yasasında belirtilen temel ilkelere bağlı kalınarak; çevre olanaklarından yararlanıp, öğrencilerin ilgi ve yeteneklerini de gözönüne alarak, bunların en etkin ve verimli bir şekilde kullanılıp geliştirilmesi. Eğitimin niteliğinin artırılması, sosyal ve kültürel becerilerin geliştirilmesi. Eğitim ortamını nesnel ögesi olan fiziksel koşulların düzeltilmesidir.

BAŞARILAR : Okulumuz açıldığı günden itibaren başarıların devam ettirmektedir. Başarı grafiği hızla yükselmekte ve Ceyhanın parlayan yıldızı olmaktadır. Heryıl taban puanımız yükselmektedir. Farklı üniversitelere gönderdiğimiz yüzlerce öğrencimiz mevcuttur. Okulun YGS/LYS Başarı Durumu : Okulumuzun YGS / LYS başarı durumu Türkiye ortalamasının üzerindedir. LYS de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi : 50
Adres

Namık Kemal Mahallesi. Ahmet Ural Sokak No46 Ceyhan

Telefon

03226122141

Fax

03226122141

web

http://imkbceyhananadolulisesi.meb.k12.tr

İMKB Ceyhan Anadolu Lisesi ile ilgili 4 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde İMKB Ceyhan Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan İMKB Ceyhan Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve İMKB Ceyhan Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda İMKB Ceyhan Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. İMKB Ceyhan Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, İMKB Ceyhan Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. İMKB Ceyhan Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız